Tarptautinės viktorinos asociacijos atstovai Lietuvoje paskelbė Lietuvos PVČ reitingų pokyčius po 2022 m. Pasaulio viktorinos čempionato, o taip pat net septynis žmones, kurie įgijo naujus titulus.

Lietuvos viktorinų reitingai

Lietuvos PVČ reitingai po PVČ 2022

Lietuvos PVČ reitingai po PVČ 2022

2022 m. Pasaulio viktorinos čempionato taisyklės keitėsi: į bendrą rezultatą skaičiuojamos nebe 7, o 8 temos. Dėl šio pokyčio rengėjams iškilo rimtas klausimas dėl Lietuvos PVČ reitingų: ar ir toliau skaičiuoti septynių temų rezultatą (kad būtų lyginamas tas pats dydis), ar dabar skaičiuoti aštuonių temų rezultatą (kad būtų lyginami oficialūs rezultatai).

Galutinis sprendimas priimtas tik pamačius 2022 m. Pasaulio viktorinos čempionato rezultatus. Bent jau šio čempionato galutiniai rezultatai, net ir įvertinus aštuonias temas, nėra iš esmės geresni už ilgamečius rezultatus, vertinant septynias temas. Taigi, pasirinkta į reitingus skaičiuoti oficialius rezultatus.

Net ir tokiomis aplinkybėms, visiems gavus į šiųmetį reitingo balą “dovanų” ištisą aštuntą temą, situacijos buvo įvairios: daugybė žmonių, nors ir dalyvavo, reitingų prarado, kadangi 2017 m. čempionate, kurį keičia 2022 m. čempionato rezultatas, tų žmonių rezultatai iš septynių temų buvo geresni, nei dabar iš aštuonių temų.

12 reitingo taškų prarado netgi VDM Šarūnas Dirmeikis – tiesa, nuo antrosios vietos VDM Žilvino Adomaičio jį skiria dar labai saugūs 52 reitingo taškai.

Kova dėl auksinių reitingų nuo 150 iki 175 kur kas aršesnė. VDM Žilvinas Adomaitis į antrą vietą reitinguose pakilo todėl, kad 8 reitingo taškų neteko VDM Antanas Manstavičius, nusileidęs į ketvirtąją vietą ir taip pat praleidęs į priekį VM Povilą Kripą. Į penktąją vietą pakilo VM Rustę Tervydytė, gavusi tris papildomus reitingo taškus.

Negalima sakyti, kad čempionatas buvo objektyviai sunkus, nes tiems, kurie reitingą prarado, yra ir nemažai ženkliai jį pasigerinusių: pvz. Gytis Liutkevičius gavo +10 reitingo taškų, Karolis Vilkas +11, Margarita Sargautytė +14. Tarp dalyvavusiųjų čempionate žymi dalis savo reitingus pasigerino.

Auksinį reitingą (150-199) gavo VM Monika Variakojienė (150), o jo neteko (į sidabrinį lygį perėjo) šiemet nedalyvavęs Kęstutis Vaškevičuis (148) ir Lukas Gylys (dabar 144).

Sidabrinį reitingą (100-149) gavo trys dalyviai ir trys jo neteko (perėjo į bronzinį lygį).

Apskritai, reitinguotų 50+ žaidėjų sumažėjo nuo 252 iki 206, daugiausiai dėl mažesnio dalyvių skaičiaus, ypač pernai. Visgi, 21 žaidėjas pirmą kartą gavo reitingą, o dar keturi jį atgavo po dalyvavimo PVČ pertraukos.

Lietuvos viktorinų titulai

Viktorinų didmeistrio titulą gavo Olegas Volkovas, antrąjį kartą patekęs į lyderių trejetuką Lietuvoje. Tiesa, tikriausiai šį titulą jis būtų uždirbęs dar seniau, tačiau jo negavo todėl, kad kelis metus iš eilės žaidė Latvijoje. Olegas Volkovas tapo jau dešimtuoju Lietuvos viktorinų didmeistriu.

Kandidatų į didmeistrius nesumažėjo, nes pirmąjį žingsnį titulo link žengė trečias Lietuvoje likęs Edvin Stankevič. Jis taps didmeistriu, jeigu šį žygdarbį pakartos. Tiesa, tai nebūtinai pavyks padaryti greitai: patekti į lyderių trejetuką Edvinui Stankevič šiemet pavyko pirmąjį kartą, nors čempionate dalyvauja jau dešimtą kartą ir dažniausiai laikydavosi netoli lyderių. Tai tik parodo, kaip nelengvai yra pasiekiamas didmeistrio titulas, ypač kai į pirmąją vietą (garantuojančia tą titulą iš karto) jau dešimtus metus nieko neprileidžia VDM Šarūnas Dirmeikis. Tačiau kovoti verta, nes didmeistrio titulas, priešingai nei reitingas – visam gyvenimui.

Edvinui Stankevič pasiekti šį žygdarbį padėjo ir naujos taisyklės – jeigu ne aštuntosios temos skaičiavimas, jis būtų likęs šeštoje vietoje. Taigi, taisyklių pokyčiai gali būti naudingi žaidėjams, kurie neturi labai blogos temos, o viktorinų specialistas Edvin Stankevič – vienas tokių.

Lietuvos viktorinos meistro titulas pasiekiamas paprasčiau: reikia nugalėti temoje Lietuvos mastu, tapti miesto čempionu, arba dukart užimti antrą-trečią vietą temoje.

2022 m. Pasaulio viktorinos čempionate netituluotas dalyvis triumfavo tik vienoje temoje – Mokslą laimėjo debiutantas Giedrius Raguckas. Jau pirmajame savo čempionate jis pasipuošė viktorinų meistro titulu. Tačiau iš temų titulus parsinešė ir dar du žmonės – Gytis Liutkevičius (Kaunas), likęs trečias Komunikavime, ir Žilvinas Damošius, užėmęs antrąją vietą Sporto temoje. Mat šie dalyviai jau buvo po kartą užėmę temose antrą-trečią vietas seniau.

Beje, Žilvinas Damošius reitinge užima tik 109 vietą (reitingas 98), kas puikiai parodo, jog kelias į temų lyderius (ir meistrus) nebūtinai sutampa su keliu į aukščiausius reitingus. Kitoje barikadų pusėje atsidūrė Pijus Krūminas, kuris reitinguose užima 11 vietą su auksiniu reitingu 156, tačiau, nors dalyvavo jau penktajame PVČ, titulo dar laukia (jį gaus, jei antrą kartą užims antrą-trečią vietą temoje).

Kitu keliu – miesto čempiono – į viktorinų meistro titulą šiemet pasianudojo du žmonės. Vilniaus, Kauno, Alytaus, Mažeikių čempionais tapo jau turintieji titulus. Užtat Biržuose nugalėjo netituluotas Marius Petravičius, aplenkęs VM Birutę Nefaitę ir VM Ritą Preidienę, o Šiauliuose – Šarūnas Blinstrubas. Jie buvo pripažinti viktorinų meistrais.

Šiais metais visiems naujiems meistrams ir didmeistriui rėmėjas “Kartlandas” įteiks pakvietimą į kartingus.

Pilni Lietuvos viktorinų reitingai ir didmeistrių bei meistrų sąrašai skelbiami oficialiame Pasaulio viktorinos čempionato puslapyje: https://pvc.protu.lt/#rezultatai