Detektyvinė byla, atsiunčiama paštu – gavę visus įkalčius, jūs kartu su draugais mėginate išsaiškinti, kas žudikas.

Dalyviai 1-6 žmonės
Kaina 39 eurai + siuntimo išlaidos
Laikas Nėra fiksuotas. Rašoma 1-3 val., bet priklauso nuo komandos ir pagalbų skačiaus. Privaloma ištirti bent per 48 val. (galima per kelis susitikimus)
Adresas Atsiunčiama paštu namo ar į paštomatą
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Tai – detektyvinis žaidimas, skirtas žaisti namie. Paštu (ne elektroniniu) jums bus atsiųstas vokas su reikiama nužudymo bylos medžiaga – įkalčiais, liudytojų parodymais, skrodimo ataskaita, nusikaltimo vietos fotografijomis ir pan.

Jūsų tikslas – remiantis visu tuo išsiaiškinti, kas žudikas. Bet iki to dar laukia keli žingsniai: specialioje internetinėje sistemoje reikės atsakyti į kelis “tarpinius klausimus” apie bylą, atsakymai į kuriuos ves prie to svarbiausio paskutinio.

Be to, laikas žaidime nestovi vietoje: atsakę į kiekvieną “tarpinį klausimą”, gausite papildomų įrodymų ir medžiagos bylai spręsti – tarkime, gal prokurorai per tą laiką apklausė kokį papildomą liudytoją ar pan.

Nors “Detektyvine bylas” sukūrė dėl pabėgimo kambarių žinoma “Smart Rooms” kompanija, tai – visai kitoks žaidimas. Čia nėra nei spynelių, nei kodų, nei jokių apskritai “tikrų” galvosūkių.

Tiesiog realiai darote tą darbą, kurį darytų ir tikras detektyvas ar prokuroras (ne koks ten kino filmų slaptasis agentas, kuris kiekvienoje nusikaltimo vietoje įsivelia į susišaudymą, bet realus tyrėjas, kurio darbo didelė dalis – įkalčių analizė). Medžiagoje daug istorijų (vien kiekvieno liudytojo apklausos protokolas – 2-3 puslapiai), tačiau, kai žaidžiate namie, priešingai nei pabėgimo kambaryje, jūsų neriboja laikas, taigi, galite įsigilinti į parodymus, ieškoti tarp jų neatitikimų ar neįtikėtinų sutapimų, diskutuoti tarpusavyje.

Aišku, medžiagos gerokai mažiau, nei tikroje byloje (kurių tyrimas užtrunka mėnesius), bet vis tiek, jei susitinkate su draugais spręsti šią bylą, verta pasiruošti daugiau laiko, nei pabėgimo kambariui. Juk norėsis įsigilinti į gerai paruoštą medžiagą, įsiskaityti į parodymus. Be to, atsakymus žaidimo sistemoje reikės pažymėti labai tiksliai: tai nebus paprasta padaryti nei iš pirmo, nei iš antro karto net kai jau, atrodo, žinosite reikiamą tiesios dalį. Tiesa, galima imti automatines pagalbas

Žaidimas vienkartinis – siųsti atgal jo nereikės, galite ant žaidimo medžiagos užsirašyti pastabas ir kita.

Jums patiks, jei:
• Patinka detektyvai. Tikroviški detektyvai, o ne trileriai. T.y., tokie, kur esmė apklausos, įkalčiai, perpratimas, kas sako tiesą – o ne šaudymai ir muštynės.
• Norite žaidimo, kur, priešingai nei pabėgimo kambaryje, laikas – neribotas, o spręsti galite namuose.
• Patinka skaityti tekstus, apie juos diskutuoti.