DP60 (“Dingti per 60min”) prasidėjo kaip pabėgimo kambarys Kauno branduolinėje slėptuvėje.

Bunkeris

Dalyviai 2-6
Kaina 50 EUR komandai
Laikas 60 min. (esant galimybei pratęsiamas)
Adresas Vytauto pr. 29, Kaunas
Kontaktai Tinklapis, Facebook

DP60 pirmasis kambarys yra ne pabėgimo kambarys, o visas požeminis pabėgimo bunkeris su net šešiomis patalpomis. Jis įrengtas sovietinėje branduolinėje slėptuvėje ir daug kas ten palikta, kaip ir buvo. Raktų ir kodų reikės ieškoti tarp įvairių senų dujokaukių, radijų, žarnų, vamzdžių ir kranų.

Nors yra keletas naujai atneštų daiktų ir naujų savadarbių galvosūkių, dauguma užduočių yra susijusios su tais pačiais sovietinės brnaduolinės slėptuvės rakandais. Kai kurie jų specialiai perdirbti – tačiau tai nėra iš karto akivaizdu.

Todėl sunkiausia DP60 atpažinti, kas yra reikalinga, o kas – tik autentiška dekoracija. Tam reikės daugybę daiktų ir vietų nuodugniai apžiūrėti – bet laiko juk nedaug.

Kadangi beveik viskas kambaryje yra sena ir sovietiška, vietomis DP60 prireiks šiek tiek jėgos. Pavyzdžiui, autentiškų sunkių, sprogimus ir radiaciją stabdančių metalinių durų atidarinėjimui. Įprastinė pabėgimo kambarių taisyklė, kad, jeigu sugalvojai “kaip” ir pabandžius įgyvendinti nepavyksta, reiškia, sprendimas turi būti kitoks, DP60 taip pat negalioja. Gal tiesiog suki ar stumi per silpnai, gal kažką darai nepakankamai tiksliai…

Kaip sako šeimininkai, prieš įrengdami pabėgimo kambarį jie bunkerį iš pagrindų sutvarkė ir iki šiol kas mėnesį normaliai išplauna. Visgi, neremontuoto sovietinio bunkerio, tikriausiai, sutvarkyti neįmanoma, todėl po apsilankymo čia nesijausite švarūs. Tačiau visi pabėgusieji iš vėsaus bunkerio, jei pageidauja, palydimi į gretimo pastato tualetą nusiplauti rankas.

Jums patiks, jei:
• Jus traukia autentiškos, apleistos vietos.
• Patinka ieškoti paslėptų daiktų.
• Truputis dulkių, šalčio (žiemą) ar poreikis stipriau pastumti jums – smagumėlis.
• Mėgstate sendaikčius.

Klasė

Dalyviai 2-6
Kaina 50 EUR komandai
Laikas 60 min. (esant galimybei pratęsiamas)
Adresas Vytauto pr. 29, Kaunas
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Pabėgimo kambaryje “Klasė” pasijuntate it grįžę į vaikystę: nubūti suolai, lygtimis aprašinėta tamsiai žalia lenta, visokios knygos ir knygelės. Tik klasė – tuščia ir šalta, giliai rūsyje.

Ir… kažkur toje klasėje dingo Petriukas. Liko tik jo kuprinė – jūsų pirma užuomina. Turite pasiskirstyti simbolinėmis rolėmis (seniūnas, budėtojai ir pan.) ir pirmyn ieškoti Petriuko – bei rakto lauk, nes klasė užsirakino.

Iš pirmo žvilgsnio kambarys – paprasta klasė ir atrodo “ką čia dar galima rasti?”.

Tačiau įprastiniai mokykliniai daiktai, pasirodo, nėra tokie paprasti: geriau visus apžiūrėjęs, giliau pamąstęs, įžvelgęs sąsajų, atrasi vis keistesnių detalių, kurios padės lįsti vis giliau ir giliau į mokytojo(?) stalčius ir ne tik.

Jums patiks, jei:
• Patinka lengvas siaubas.
• Patinka ieškoti paslėptų daiktų.
• Patinka ieškoti užuominų kasdieniuose daiktuose.
• Norite pabėgimo kambario mokyklos tema (klasiokų susitikimas po kažkiek metų?).