2016 m. Pasaulio viktorinos čempionate Lietuvoje penktą kartą iš eilės triumfavo VDM Šarūnas Dirmeikis. Jis ne tik pagerino asmeninį ir Lietuvos rekordą (113 tšk.), tačiau ir įstojo į neoficialų “pasaulio temų lyderių klubą”. Lietuvio matematiko pasirodymas temoje “Mokslas” buvo devynioliktas geriausias visame pasaulyje. Iki šiol patekti į pasaulinį kurios nors PVČ temos dvidešimtuką buvo pavykę tik Minijui Tilindžiui, kuris 2014 m. sporto temoje irgi nušluostė nosį tuomečiam pasaulio čempionui.

Pilni Lietuvos rezultatai – oficialiame puslapyje.

Komunikavimas lengviau už Kultūrą

Minijus Tilindis šiemet savo rezultatais irgi skųstis negali. Nors “Sporto” temoje šįsyk pasirodymas buvo prastesnis (teko pripažinti Arno Gužėno pranašumą – 16 prieš 15), tačiau bendroje Lietuvos įskaitoje antrąsyk užėmęs trečiąją vietą jis tapo šeštuoju Lietuvos viktorinų didmeistriu.

Likusias temas laimėjo: Šarūnas Dirmeikis (Komunikavimas 18, Pasaulis 16, Istorija 18, Kultūra 15), Ignas Ligionis (Pramogos 16), Minijus Tilindis (Gyvenimas 14).

Sunkiausia lietuviams šįmet pasirodė tema Kultūra (vidurkis 4,3 tšk.), o lengviausia Komunikavimas (6,3 tšk.). Pasaulio mastu sunkiausios ir lengviausios temos buvo tos pačios.

Daugiausiai dalyvių pritraukęs čempionatas

Palapinių miestelis PVČ 2016 "Ogmios mieste"

Palapinių miestelis PVČ 2016 “Ogmios mieste”

Labiausiai 2016 m. Pasaulio viktorinos čempionate Lietuva pasaulį stebino renginio mastais. Jis čia vyko 7 miestuose (įskaitant visus didmiesčius). Iš viso dalyvių atvyko 303 ir renginio mastais Lietuva aplenkė net tokias šalis, kaip JAV (214 dalyvių) ir Rusija (286 dalyviai). Vienintelė šalis, kurioje viktorinininkų dalyvavo daugiau – Indija (503 dalyviai), tačiau pagal PVČ dalyvių skaičių vienam gyventojui Lietuva pasaulyje pirma.

Taip pat didžiosiose pasaulio šalyse PVČ vyksta kur kas daugiau miestų, todėl 168 dalyviai, sugužėję į specialiai pastatytas palapines “Ogmios mieste” Vilniuje, buvo unikalus reiškinys. Čia išdalinta ir daugiausiai istorijoje prizų (buvo apdovanojami net ir 4 vietas temose užėmusieji, o dalis prizų paskirstyta loterijos būdu).

Kiti miestai dalyvių apimtimis nuo sostinės smarkiai atsilieka – bet kai kurie rezultatais jau priartėjo, atradę savus lyderius.

Didmiesčių čempionai taikosi į Lietuvos dešimtuką

Kauno čempionas Vytautas Juodagalvis

Kauno čempionas Vytautas Juodagalvis

Štai klaipėdietis VM Herkus Gudavičius gali ateityje mesti iššūkį VDM Šarūnui Dirmeikiui, nes ne tik antrąsyk tapo Klaipėdos čempionu, bet ir užėmė ketvirtą vietą Lietuvoje būdamas vos septyniolikos metų amžiaus. Tai – geriausias rezultatas, pasiektas ne Vilniuje, nuo 2013 m., kuomet, derindamas Pasaulio viktorinos čempionatą su R. Petrausko “Protų kovų” finalu Palangoje, Klaipėdoje žaidė pats Šarūnas Dirmeikis.

Kauno, kuriame Pasaulio viktorinos čempionatas šiemet debiutavo, čempionas Vytautas Juodagalvis Lietuvoje tapo vienuoliktu (75 tšk.), aplenkė viktorinų didmeistrius Vytautą Danilevičių (13 vieta, 73 tšk.), Aidą Puklevičių (25 vieta, 68 tšk.).

Be jau įvardytų viktorinininkų, į pirmąjį Lietuvos dešimtuką pateko reguliarūs PVČ dalyviai VM Ugnius Antanavičius (5 vieta, 80 tšk.), VM Justė Adakauskaitė (7 vieta, 80 tšk.), VDM Antanas Manstavičius (8 vieta, 79 tšk.). Įspūdingus pasirodymus tęsia pernai debiutavęs Olegas Volkovas (9 vieta, 78 tšk.), bei po ilgos pertraukos į PVČ sugrįžęs VM Artūras Kuliešas (10 vieta, 76 tšk.).

Mažesni miestai irgi turėjo naujus čempionus: Šiauliuose pirmąsyk sėkmė ir protas nusišypsojo Mindaugui Vingiliui (68 tšk.), Panevėžyje tradicinius miesto lyderius (ar, tiksliau, lyderes) aplenkė debiutantas IT specialistas Aivaras Troščenka (57 tšk.), Biržuose triumfavo į Lietuvą grįžęs emigrantas VM Vytas Neviera, viktorinų scenoje išgarsėjęs 2011 m. iškovota trečiąją vieta PVČ Lietuvoje (64 tšk.). Mažeikiuose, kur PVČ debiutavo, geriausiai pasirodė iš TV laidų pažįstamas Žydrūnas Jonušas (51 tšk.).

Pasauliniai laurai grįžta į Britaniją

Pasaulio čempionas Kevinas Ašmanas

Pasaulio mastu Čempionato laurai eilinį kartą nukeliavo į “trečiają pagal gyventojų skaičių salą pasaulyje” – Didžiąją Britaniją. Po trumpo periodo, kuomet britai, atrodė, pamažu užleidinėjo geriausias PVČ vietas (2014 m. net pasaulio čempionu buvo tapęs indas), šiemet jie vėl neturėjo lygių.

Ne tik Pasaulio čempiono titulas penktąkart atiteko Kevinui Ašmanui (171 tšk.), bet anglai užėmė ir antrąją ir trečiąją vietas (vicečempionas, pernykštis čempionas Olavas Bjortomtas surinko 167 tšk. (iš Komunikavimo temos – 30 tšk. maksimumas); Patas Gibsonas 165 tšk.), o ketvirtoji atiteko velsiečiui Markui Grantui (163 tšk.).

Pasaulio mastu Pasaulio viktorinos čempionatas taip pat pagerino dalyvių rekordą: 2484 dalyviai (45 šalys, 125 miestai, 14 kalbų), o didžiausias prieaugis įvyko Indijoje ir Lietuvoje. Čempionatas debiutavo Italijoje, Kazachijoje, Austrijoje, Moldavijoje.

Pilni Lietuvos rezultatai – oficialiame puslapyje.