Viena seniausių Lietuvoje baro viktorinų dabar vykstanti Vilniuje, Kaune ir Kaišiadoryse.

Vieta Vilniuje: baras “Juoda raudona”, Vienuolio Pub, “Stars and Legends”
Kaune: “Pilies sodas”, “Galeria Urbana”
Kaišiadorys: “Centro picerija”
Vasaromis vyksta po atviru dangumi
Adresas Vilniuje: Vienuolio g. 4 (“Juoda raudona”, Vienuolio Pub), Konstitucijos pr.12 (Stars and Legends)
Kaune: Pilies g. 12, Vilniaus g. 22
Kaišiadoryse: Gedimino g. 116
Laikas Vilniuje: antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais (Stars and Legends), penktadieniais 19:00
Kaune: antradieniais, trečiadieniais 19:00
Kaišiadoryse: ketvirtadienias 19:00
Kaina 3 eurai žmogui
Populiarumas ~100 komandų
Nuorodos Facebook, El. paštas, tel. 868555433

Taisyklės

Inos Rosenaitės Protų Kovos

Protų kovose dalyvauja neriboto dydžio komandos, yra 6 turai po 10 klausimų. Dalis klausimų garsiniai, vaizdiniai. Už vietas, pasiektas vakaro žaidime, skiriami balai (aukštesnė vieta – daugiau balų). Sezono pabaigoje (per metus – 4 sezonai) komandos surinkusios daugiausiai balų dalyvauja finale.

Klausimų turai teminiai, o to vakaro temos (kas reta tarp Lietuvos viktorinų) skelbiamos iš anksto Facebook paskyroje.

Trečiadieniais Vilniuje ir Klaipėdoje, o pirmadieniais Kaune žaidimai, jei pageidaujama, rengiami ir anglų kalba (išverčiami klausimai).

Istorija

Protų kovos 2009 m. pradėtos organizuoti “Mano alibi” bare I. Rosenaitės (dabar baras (M)isterija). Nuo to laiko jos išsikėlė Vilniuje į kitas, didesnes, vietas, o taip pat pradėtos organizuoti ir kituose didmiesčiuose.

Pradžioje žengė koja kojon su R. Petrausko “Protų kovom”, rengė bendrą finalą (prekių ženklas “Protų kovos” yra bendra Inos Rosenaitės ir Roberto Petrausko nuosavybė), tačiau ~2013 m. R. Petrauskas ėmė sparčiau plėstis į miestelius, o I. Rosenaitės “Protų kovos” liko didmiesčiuose.

2015 m. prisijungė Protų lygą, taip išsiplėtė į Kaišiadoris, pirmąjį mažesnį miestelį. Komandų dydis, anksčiau buvęs nuo 4 iki 10 žmonių, dabar neribotas.

Protų kovų (I. Rosenaitės) apžvalga (2015-2016 m.)

Kur ir kada lankytasi? Antradienį 19:00 “Vienuolio Pub”, Vilnius

Formatas. Šeši turai po 10 klausimų (iš viso 60), iš kurių vienas muzikinis, vienas vaizdinis. Likę turai – teminiai, o – tai Lietuvoje unikalu – jų temos skelbiamos iš anksto viešai (pvz. prieš dieną).

Vedimas ir pateikimas. Vilniuje veda Ina Rosenaitė – viena pirmųjų barų viktorinų organizatorių Lietuvoje, šia veikla užsiimanti jau 8 metus. Ji kuria ne tokią griežtą kaip daugelyje lygų, “draugiškesnę”, “asmeniškesnę” atmosferą. Visų pirma, jei kas nors pasiteirauja, vedėja pasako papildomų užuominų apie tuo metu ekrane rodomą klausimą (tai turėtų patikti komandoms, kurios atsakymo nežino ir erzinti tas, kurios jį ir be užuominų žino). Be to, bent vienam dalyviui paprašius papildomai pakartoti klausimą, jis pakartojamas (viena muzikinio turo dainos ištrauka tą kartą, kai žaidėme, šitaip nuskambėjo net keturis kartus). Taip pat vedėja nelinkusi ginčytis su komandomis ir įskaito abejotinus atsakymus, skirdama pusę ar net ir visą tašką. Yra ir su žaidimu nesusijusių “neformalumų”: štai porą dalyvių vedėja viešai sveikino su gimtadieniu. Dėl šių priežasčių, o taip pat ilgų pertraukų tarp turų I. Rosenaitės “Protų kovos” užsitęsė ilgiau nei kitos viktorinos (iš viso truko 3 val. 20 min.). Dar viena priežastis, kodėl ilgai trunka: dažname žaidime visi klausimai kartojami ir angliškai (ar taip bus, skelbiama Facebook). Tiesa, vedėja minėjo, kad, visgi, dažniausiai viktorina trunka trumpiau nei tada, kai mes dalyvavome. Technikos kokybė bent Vilniuje labai gera, nes sostinėje “Protų kovos” dabar vyksta tik “Juoda / Raudona” ir “Vienuolio Pub” restoranuose, kuriuose ekranai – beveik prie kiekvieno staliuko.

Klausimai. Atsakymams į daugelį klausimų reikia derinti žinias (neretai viršijančias bendrąjį išsilavinimą) ir išmąstymą. Neturint atitinkamų žinių išmąstyti daugumos klausimų nepavyks arba teks spėti vieną iš kelių galimų logiškų variantų. Klausimai (išskyrus kelis) gana trumpi, su papildomomis užuominomis neperdedama. Muzikinio turo klausimai skirti grynai žinioms patikrinti – leidžiamas garso įrašas ir vienu sakiniu prašoma, ką parašyti (pvz. “dainą” ar “atlikėją”). Tikriausiai dėl to, kad žaidimas vyksta ir anglų kalba bei jame dalyvauja užsieniečiai, klausimų, susijusių su Lietuva, iš esmės nebuvo (tačiau, kaip sakė vedėja, tais kartais, kai į anglų kalbą neverčiama, klausimų apie Lietuvą žymiai daugiau). Įdomu, kad teminių turų klausimų temos skelbiamos iš anksto – taigi, Inos Rosenaitės “Protų kovos” yra vienintelė Lietuvos viktorina, kuriai galima “pasiruošti”. Mums žaidžiant viena tema buvo apie Sacharovo premiją – todėl prieš žaidimą perskaičiau apie ją straipsnį, vien kurio dėka atsakiau du klausimus. Aišku, temos labai plačios ir viskam pasiruošti tikrai nepavyks – bet komplektuoti komandą renkant tuos žmones, kuriems tos temos įdomios, ar pasirinkti, kurią dieną ateiti žaisti pagal temas – galima. Beje, temas gali pasiūlyti tam tikru būdu atrinktos komandos.

Turnyras. Geriausiai pasirodžiusios kiekvieno vakaro komandos renka turnyrinius taškus.

Žaidėjai. Kadangi žaidimas vyko ir angliškai, prie ne vieno stalelio girdėjosi žaidėjų pašnekesiai anglų kalba: dalyvauja Vilniuje gyvenantys vakariečiai. Šiaip žaidėjai įvairaus amžiaus, bet nemažai vyresnių žmonių. Nors žaidžia trys miestai, bendra įskaita nėra vedama, žaidžiama skirtingomis savaitės dienomis, kartais – su skirtingais klausimais.

Prizai Kiekvienos vietos nugalėtojams skiriami iš anksto paskelbti prizai. Mums lankantis tai buvo pakvietimai į “Live Escape Game” pabėgimo kambarį. Taip pat buvo skirti papildomi prizai už pasirodymą viename turų.

Jums patiks, jei:
• Norite “draugiškesnės” atmosferos, o ne šaltos “protų sporto” lygos.
• Jums patinka vedėjo improvizacijos su papildomomis užuominomis bei ne itin griežtas atsakymų vertinimas.
• Svarbu gera technika.
• Einate ne vien tik žaidimo.
• Norėtumėte pakviesti kartu žaisti žmones, kalbančius angliškai, bet ne lietuviškai.
• Įdomu iš anksto sužinoti temas ir pagal tai spręsti ar dalyvauti, ką kviesti į komandą bei pasiskaityti papildomos informacijos.
• Nepatinka klausimai apie Lietuvą (galioja tik tiems žaidimams, kurie vyksta ir anglų kalba).