Vasara pasibaigė, saulėtus orus pamažu keičia apniukę, o į barus ir kitas vietas grįžta proto žaidimų mėgėjai. Ta proga atnaujinome ir didelę dalį šio tinklapio viktorinų informacijos.

Dalis viktorinų savo rudens sezonus jau pradėjo, kelios viktorinos veikė visą vasarą. Kiti pradės rugsėjo pabaigoje ar spalio mėnesį – kai kurie organiatoriai tiesiai šviesiai sako, kad po Europos krepšinio čempionato, kuris šiuo metu prikaustęs visą daugelio lietuvių dėmesį.

Dauguma viktorinų lieka ištikimos savo vietoms ir laikams, prie kurių jau pripratino lankytojus. Tiesa, viena net pakeitė pavadinimą: ViktoViktorina tapo Protų Lyga. Bet nors pradžioje buvo registruotas naujas Facebook puslapis, atnaujinamas ir senasis (visgi fanų perkelti neįmanoma).

Viktorinų verslas nebėra toks paprastas, rinka ganėtinai prisotinta, todėl pradėti naują proto žaidimą sunku. Tuo įsitikino ne vienos kelias komandas pritraukiančios ir netrukus nutraukiamos viktorinos organizatoriai. Panašu, kad naująjį sezoną nebestartuos Pitstop Pizza Protų lenktynės bei Bravarijoje (Vilniaus Akropoyje) vykusios viktorinos (tinklapiai apie jas ar Facebook informacija jau ištrinta).

Tarp naujienų – individuali Nacionalinė viktorina, galbūt tapsianti kasmetiniu renginiu, kokiu jau seniai yra tapes Pasaulio viktorinos čempionatas.

O “Protų lygos arba ko nežino Kazys” Facebook’as iškrėtė šposą: nuo mūsų straipsnio, palyginusio visų proto žaidimų Facebook fanų skaičius, jų gerbėjų skaičius staiga pakilo per 10 kartų: nuo 799 iki net 9989! Taigi, “Ko nežino Kazys” aplenkė net R. Petrausko Protų kovas. Kokia to paslaptis nežinome, nes pačių viktorinų tik sumažėjo (atsisakyta kino viktorinų). Facebook mėgėjų skaičiumi, kaip žinia, visiškai pasikliauti negalima, yra būdų juos ir “pakoreguoti”.

Ruduo – naujo sezono startas ir televizijoms. Nieko negirdėti apie legendinę laidą “Taip ir Ne” (BTV) – galbūt situaciją paikeitė ir tai, kad BTV televiziją nupirko LNK. LRT laidą “Lyderiai” pakeis individuali viktorina “Žinių riteriai ir damos“. Dalis jos dalyvių bus jau daug kam pažįstami iš kitų žaidimų.