Už kadro – pabėgimo kambarys Pasvalio muziejuje įrengtas sovietinio kino tematika.

Dalyviai 2-5 (geriausia iki 4)
Kaina 20 eurų
Laikas 60 min. (bet nespėjus pratęsiamas neribotai)
Adresas P. Avižonio g. 6, Pasvalys
Kontaktai Facebook

Pasvalys – mažiausias Lietuvos miestas, turintis pabėgimo kambarį. Tačiau įrengimu Pasvalio “Už kadro” prilygsta didmiesčių kambariams. Už daugumą jų jis ir senesnis: kambarį Pasvalio muziejininkai įrengė dar tada, kai Lietuvos pabėgimo kambarius buvo galima suskaičiuoti ant pirštų. Idėją jie parsivežė iš gretimos Latvijos.

“Už kadro” įrengtas buvusio Pasvalio kino teatro rūsyje. Sovietų okupacijos laikotarpiu tokie kino teatrai kiekviename Lietuvos miestelyje rodė rusiškas, vyresniems lietuviams iki šiol puikiai pažįstamas, kino juostas. Būtent anuos filmus bei “multikus” primena pabėgimo kambario “Už kadro” rekvizitai (tiesa, nėra būtina būti juos mačiusiam).

Ištrūkti iš “Už kadro” – nelengva. 60 minučių laikas tėra orientacinis: jei pavyks tokį pasiekti, būsite beveik pagerinę rekordą. Užtrukus niekas neišvarys: galima užsibūti net ir dvi valandas ar pustrečios (pusantros valandos kambaryje praleidžia dauguma). Matydami, kad užstrigote, šeimininkai “iš už sienos” pasiūlys patarimų – bet galite jų atsisakyti: mėginti ištrūkti kad ir vėliau, tačiau vien savo jėgomis (be patarimų per 60 minučių dar neištrūko niekas).

Kambaryje nerasite tiksliai parašyta, ką daryti toliau, todėl komanda turės dalintis mintimis ir idėjomis, mėginti įvairius sprendimus, svarstyti, kaip panaudoti kurį atrastą daiktą. Iki atrasite “kelią iš kambario”, reikės atidaryti daugybę stalčių, durelių. Dauguma jų “atsirakins” ne pasukus raktą, tačiau padarius kažką, rodos, visai nesusijusio. Tik “suvienijus” mąstymą, pastabumą ir išradingumą galima viską atrasti.

Nors kambaryje leidžiama praleisti daug laiko ir jame pasitelkti modernūs elektroniniai užraktai, apsilankymo kaina čia – mažiausia Lietuvoje.

Jums patiks, jei:
• Norite sudėtingo kambario, kurio užduotis galėtumėte spręsti ilgai.
• Nemėgstate, kai sprendimas būna beveik parašytas (ir lieka mažai vietos bandyti savo idėjas).
• Norite iššūkio ne tik mąstymui, bet ir atidumui.
• Jaučiate nostalgiją sovietiniams filmams ar animacijai.
• Manote, kad daugumos pabėgimo kambarių kainos ženkliai per didelės ir ieškote, kur pigiau.
• Norite suderinti apsilankymą pabėgimo kambaryje su keliavimu po Lietuvą (netoli – Pakruojis, Biržai).