Vasarą dauguma proto žaidimų su žaidėjais ir žiūrovais atsisveikina. Kai kurie jau nebevyksta nuo balandžio, dauguma – nuo gegužės. Keletas tęsiasi dar ir birželį, kaip Žinovų klubas (iki birželio 20 d.). Vasarą daug žmonių atostogauja, renkasi pramogas lauke ir proto žaidimų dalyvių mažiau.

Kai kurie viktorinų organizatoriai bando prisiderinti prie žmonių poreikių. Proto žaidimus jie perkelia į lauką, kartais net kitus restoranus. Vilniuje tai, pavyzdžiui, I. Rosenaitės Protų kovos. Kiti tęsia žaidimus ir neturėdami atviros erdvės, kaip Pool House Protų lyga, arba Ko nežino Kazys.

Visgi dauguma protų žaidimų vasarą nevyksta, todėl dalis šioje svetainėje nurodytų pradžios laikų neaktualūs. Patikrinkite atitinkamo žaidimo tinklapyje ar Facebook ar jis vyksta (jei ten pastarąsias kelias savaites nėra įkelta naujos informacijos, tikėtina, kad nevyksta).

Televizijų reitingai vasarą irgi nukenčia. Suprasdamos, kad ką be rodytų jie nebus tokie aukšti, kaip rudenį ar pavasarį, televizijos keičia įprastines autorines laidas į filmus ar pigesnius ir lengvesnio pobūdžio vasaros projektus. TV žaidimų eteryje nuo gegužio-birželio paprastai nelieka, nebent kartojimai. Baigėsi Taip ir Ne, Lietuvos tūkstantmečio vaikų, tuoj baigsis ir Lyderių sezonas. Tikėkimės sekantis rudens sezonas atneš ir naujų intelektualių TV žaidimų derlių.