2014 m. birželio 7 d. įvyks Pasaulio viktorinos čempionatas. Ta proga prisimename pernykščius lyderius ir pateikiame trumpą interviu su 2013 m. Vilniaus PVČ čempionu, knygelių “Protų dvikova” autoriumi ir “Humoro klubo” atlikėju Pauliumi Ambrazevičiumi.

Paulius Ambrazevičius (kairėje priekyje) 2013 m. čempionate

Paulius Ambrazevičius (kairėje) 2013 m. čempionate

Iš kur sužinojai apie Pasaulio viktorinos čempionatą ir kada tai buvo?

Pirmąkart sužinojau dar studijuodamas, buvo kokie 2006-2007 metai, bet nesudalyvavau, nes tuo metu paprasčiai nebuvau Vilniuje. Po to, jei neklystu, buvo pertrauka ir kai PVČ vėl buvo pradėtas rengti, pradėjau dalyvauti, pernai jau buvo trečias kartas iš eilės.

Ar buvo įdomu dalyvauti?

Labai. Priešingai nei protų kovose / pub quizuose, kur dabar dažnokai dalyvauju, čia gali pasitikėti tik savimi, savo žiniomis, labai įdomu pasitikrinti ir pasižiūrėti, kokį lygį pats esi pasiekęs.

Ar daugiau klausimų, atsakymų į kuriuos žinai iškart, ar daugiau tokių, kuriuos pasižymi kaip atsakytinus, vėliau grįžti ir tada prisimeni bei parašai atsakymus?

Aš esu vienas iš tų žmonių, kurie jeigu ką nors žino, tai tas žinias labai greitai gali pasiekti savo galvoje. Jeigu įsivaizduočiau savo protą, tai jis atrodytų kaip didžiulis stalas, ant kurio viskas sukrauta ir sumesta bet kaip ir tik užmetęs akį gali pamatyti viską, kas ten yra. Sakyčiau, 95 proc. atsakymų, kuriuos žinau, žinau iškart ir tik likusius 5 proc. pasižymiu ir prisimenu vėliau.

PVČ Lietuvos etapo 2013 Vilniaus čempionas – ką tau reiškia šis titulas? ar tikėjaisi tokio rezultato?

Skambus ir smagus titulas, bet objektyvumo dėlei reikia pasakyti, kad Vilniuje nedalyvavo pora labai stiprių žaidėjų – tiek Šarūnas Dirmeikis, tiek mano kurso draugas Antanas Manstavičius žaidė Klaipėdoje, o senas draugas ir varžovas Aidas Puklevičius nedalyvavo išvis. Bet, kaip sakė kažkuris nevykęs Kauno “Žalgirio” treneris – žaidimas užsimiršta, rezultatas lieka.

Ar kuriame nors iš dalyvautų PVČ Lietuvos etapų būta klausimų, atsakymus į kuriuos prisiminęs per vėlai graužies ligšiol?

Beveik visuose būna tokių klausimų, ypač iš sporto ir pramogų sričių, kuriose tradiciškai jaučiuosi stipriausias. Ir aš vis dar sugebu ne visada įsiskaityti į klausimą iki galo ir beveik kiekviename etape padarau po 2-3 žioplas klaidas. Gerai, kad dar nė karto dėl to skaudžiau nenukentėjau.