Pasaulio viktorinos čempionato kovos Panevėžyje būna vienos atkakliausių. Ne išimtis buvo ir 2014 metai, kai iki pat rezultatų paskelbimo buvo sunku nujausti, kas taps nugalėtoju. Triumfavo Rita Preidienė (45 m., VM), artimiausią konkurentą aplenkusi dviem taškais. Apie jos sėkmės priežastis kalbamės su pačia Panevėžio čempione.

2013 m. nuo inžinieriaus Zenono Žviko atsilikote 13 taškų, nuo Birutės Nefaitės 11 taškų, o 2014 m. jau juos abu aplenkėte. Kas labiausiai padėjo šitaip pagerinti rezultatą?

Kai imu atsakinėti į viktorinus klausimus visada pasijuntu lyg Sokratas, kuris teigė: „Aš žinau, kad nieko nežinau“. 2014 m. atėjau į žaidimą linksmai nusiteikusi, ir šis trečias kartas buvo man pergalingas. Rezultatas buvo geras, manau, tiesiog tuo metu žinojau keletu atsakymų daugiau nei varžovai.

Kokie PVČ klausimai labiausiai patinka ir kokių sulaukti nemėgstate?

Labiausiai patinka istoriniai, bendrojo išsilavinimo, komunikacijos klausimai. Nors domiuosi sportu, tačiau šios srities klausimai būna labai sudėtingi, į juos sunku atsakyti. Nemėgstu mokslo klausimų, juos visada pasilieku žaidimo pabaigai, kai įtampa ima slūgti ir galiu ramiai pamąstyti.

Ar kaip nors specialiai ruošiatės Pasaulio viktorinos čempionatui?

Specialiai čempionatui nesiruošiu, tačiau labai mėgstu istoriją, todėl skaitau daug teminės literatūros, mokslo populiarinimo žurnalus, mėgstu žiūrėti istorinius kino filmus, keliaudama domiuosi tos šalies istorija, grįžusi stengiuosi pagilinti žinias.

Kokios savybės, manote, jums padeda gerai pasirodyti? Ar manote, kad šios savybės yra įgimtos, ar išugdomos?

Knygos – proto vaikai. Taip pasakė kažkuris lietuvių literatūros klasikas. Nuo paauglystės skaitau, skaitau, skaitau, tai ir visos mano savybės.

Ar dalyvaujate ir kitose viktorinose? Kokiose?

Dalyvauju Roberto Petrausko „Protų kovose“ Panevėžio regiono „Mąstukų“ komandoje. Labai patinka šis užsiėmimas, ten susipažinau su nuostabiais, linksmais ir protingais žmonėmis. Visada su nekantrumu laukiu pirmadienio – dienos, kurią renkamės žaisti.

Koks jūsų laisvalaikis be viktorinų ir žaidimų?

Laisvalaikis labai tradicinis: kaip ir knygas, dar mėgstu keliones, teatrą, gamtą, Lietuvą ir jos žmones.