Tarptautinės viktorinos asociacijos atstovai po 2017 m. Pasaulio viktorinos čempionato paskelbė naujus Lietuvos PVČ reitingus ir titulus.

Reitingai kilo beveik vien aukštyn

2017 m. Pasaulio viktorinos čempionatas lietuviams pasirodė palankus – daugelio jų reitingai kilo aukštyn, kai kurių – labai sparčiai ir tik vieno vienintelio viktorinininko reitingas švelniai krito.

Reitingus pasikėlė ir visi šeši geriausi Lietuvos viktorinininkai. VDM Šarūnas Dirmeikis prisidėjo neįtikėtinus 20 reitingo taškų ir tik atitrūko nuo persekiotojų, nors šie irgi nesnaudė – VDM Antanas Manstavičius ir VDM Minijus Tilindis iškovojo po 7 reitingo taškus, o VM Regimantas Dima – visus devynis, tokiu būdu aplenkdamas Minijų Tilindį reitingų įskaitoje ir pakildamas į trečią vietą.

Keturiems senbuviams į nugarą vis labiau kvėpuoja tik pernai reitinguoti naujieji viktorinų meistrai. Apšilę kojas PVČ jie parodė stulbinamus rezultatus: Olegas Volkovas gavo 19 reitingo taškų, o Herkus Gudavičius – net 27. Pernai šie viktorininkai turėjo tik sidabrinius reitingus, o šiemet jau beveik konkuruoja dėl antrosios vietos, atsilikdami nuo ją kol kas išlaikiusio Antano Manstavičiaus tik 7-11 reitingo balų.

Apskritai žmonių su auksiniais (t.y. 150-199) reitingais padvigubėjo nuo šešių iki dvylikos. Juos dar įgijo Alytaus čempione tapusi VM Aistė Matijošaitytė bei VDM Vytautas Danilevičus, o taip pat du naujai reitinguoti viktorinininkai: Kauno čempiono titulą apgynęs VM Vytautas Juodagalvis ir po pertraukos pernai į PVČ grįžęs VM Artūras Kuliešas.

Iš viso naujai reitinguoti 94 viktorinininkai. Be poros, iškart įgijusios auksinį reitingą, dar 32 viktorinininkai pradės savo retingų istoriją nuo sidabrinių reitingų (t.y. 100-149), o 53 – nuo bronzinių (t.y. 50-99).

17 viktorinininkų neteko reitingų dėl neaktyvumo. Vienas jų (VDM Paulius Ambrazevičius) turėjo sidabrinį reitingą, o likę 12 – bronzinius.

Labiausiai savo reitingą – net 29 balais – pasikėlė Lukas Gylys, o 25 balais – Matas Stirbys. Devyni viktorinininkai bronzinius reitingus iškeitė į sidabrinius, o du pirmąsyk pakilo iki bronzinio reitingo.

Kai dauguma sparčiai kėlėsi reitingus, netgi pernelyg mažas reitingų pokytis reiškė prarastas vietas reitingų įskaitoje. VM Ugnius Antanavičius ir VM Justė Adakauskaitė, nei gavę, nei praradę reitingo taškų, iš 5-6 vietų nusleido į 7-8, o VM Vitalis Tamašauskas, net ir gavęs vieną reitingo tašką – iš 7 į 11.

Naujas titulas – tik vienas

2017 m. pasaulio viktorinos čempionatas lietuviams titulų derliaus neatnešė. Visas vietas, garantuojančias titulus – miestų čempionų, temų lyderių bei Lietuvos čempiono – iškovojo žmonės, jau anksčiau tapę viktorinų meistrais ar didmeistriais.

Esami meistrai ir didmeistriai iškovojo ir daugelį antrų bei trečių vietų temose, o dauguma likusiųjų iškovojo žmonės, kurie to niekada nebuvo padarę – taigi, idant taptų viktorinų meistrais, jiems dar reikės savo šiųmetį pasiekimą pakartoti bet kurioje iš temų ateityje. Taip pusę kelio iki viktorinų meistro titulo nuėjo Margarita Sargautytė, Arvydas Martinavičius, Kęstutis Vaškevičius ir Žilvinas Damošius. Iš viso tokių “kandidatų į meistrus” – jau dvidešimt.

Vienintelis 2017 m. naujai pasipuošęs titulu žmogus – Olegas Volkovas. Užėmęs antrąją vietą Pramogų temoje (o 2016 m. – trečiąją vietą Sporto temoje) jis tapo trisdešimt antruoju Lietuvos viktorinų meistru. Kadangi užėmė ir trečiąją vietą bendroje Lietuvos įskaitoje, Olegas Volkovas žengė ir pirmąjį iš dviejų žingsnių prie viktorinų didmeistrio titulo. Tokį patį žygdarbį atliko ir viktorinų vunderkindas VM Herkus Gudavičius, 2017 m. tapęs Lietuvos vicečempionu.

Tačiau prie to garbingiausio titulo, kurį kol kas turi tik šeši žmonės, spraudžiasi daug kas. Be O. Volkovo ir H. Gudavičiaus, šiuo metu vos vieną kartą užimti antrąją ar trečiąją vietą Lietuvoje, kad taptų didmeistriais, pakanka VM Vytui Nevierai, VM Artūrui Kuliešui, VM Regimantui Dimai, Mantautui Šulskui ir VM Ignui Ligioniui. Kai kuriems jų pakartoti ar pagerinti didžiausio savo gyvenimo pasiekimo PVČ arenoje nesiseka jau daug metų – todėl pirmasis žingsnis dar nereiškia, kad bus ir antrasis, juk kasmet tėra vos trys vietos Lietuvoje, galinčios duoti didmeistrio titulą ar priartinti prie jo, o stiprių žaidėjų – gausybė.

Pilnus Lietuvos PVČ reitingus ir Lietuvos viktorinų titulus galite rasti čia, nuspaudę ant etiketės “Reitingai ir titulai”.