Pasaulio viktorinos čempionatas Lietuvoje 2016 m. sieks naujo dalyvių rekordo. Pernai pasaulyje kas dešimtas šio renginio dalyvis buvo lietuvis – jų dalyvavo daugiau nei du šimtai. Renginio organizatorių teigimu, pagal dalyvių skaičių Lietuva nusileido tik gerokai didesnėms šalims: Indijai ir Rusijai.

PVC2015 dalyviai pagal šalis

„Lietuvoje proto žaidimai tokie populiarūs, kad šiemet galime tikėtis masiškumu aplenkti ir didžiąsias pasaulio valstybes“, – sako Tarptautinės viktorinos asociacijos atstovas Lietuvoje Augustinas Žemaitis.

Birželio 4 dieną greta daugiau nei 100 miestų penkiuose žemynuose Pasaulio viktorinos čempionatas vyks ir septyniuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose ir Biržuose.

Kasmet čempionate Lietuvoje dalyvauja ir itin aukštas vietas užima buvęs žurnalo „Playboy“ vyriausiasis redaktorius, rašytojas ir komikas Aidas Puklevičius. Paklaustas, ar Lietuvoje dar pažįsta lietuvių, kurie galėtų užimti aukštas vietas šiame čempionate, bet jame nedalyvauja, atsakė: „Manau, kad kone visi, kurie galėtų dalyvauti, ir dalyvauja. Bent jau iš mano pažįstamų.“ A. Puklevičius sako, kad kasmet sugrįžti į čempionatą jį skatina noras sužinoti, į kiek klausimų jis galintis atsakyti.

Pasaulio viktorinos čempionate visiems dalyviams pateikiama 240 klausimų iš šių temų – „Pramogos“, „Istorija“, „Gyvenimas“, „Mokslas“, „Kultūra“, „Komunikavimas“, „Sportas ir žaidimai“, „Pasaulis“. Renkami ne tik skirtingų temų lyderiai, bet ir kiekvieno miesto čempionai.

„Labiausiai „veža“ atsiminimo džiaugsmas, kai iš tolimų smegenų vingių iškapstai atsakymą – kažkada skaityta, girdėta ir nusėdo. Tokie klausimai labiausiai ir džiugina. Kai tokiu „greito šoko“ būdu pamatai, kiek daug nežinai, tai sukelia norą dar pasidomėti, tada kitais metais ir vėl reikia pasitikrinti. Žinoma, tikriausiai traukia ir pasilyginimo su kitais aspektas, žmogus juk tuščiagarbis esi, antraip galėtum tuos klausimus atsakinėti ir namuose „ant sofutės“. O dar tokia galimybė pasilyginti net pasaulio kontekste, och kaip skamba“, – įspūdžiais dalijasi Panevėžio čempionė Birutė Nefaitė.

Šiemet sostinėje renginys vyks po atviru dangumi – išparduotuvių centro „Ogmios miestas“ erdvėse. „Laisvalaikis prekybos centre gali turėti daugybę įvairių formų. Viena iš jų – ir dalyvavimas Pasaulio viktorinos čempionate. Džiaugiamės, kad Lietuvoje proto žaidimai labai populiarūs, tad neabejodami pakvietėme šios viktorinos dalyvius pas save“, – sako „Ogmios centro“ marketingo vadovas Edgaras Valickas.