Jau ateinantį šeštadienį, birželio 1 d., Lietuvą ir pasaulį vėl sudrebins Pasaulio viktorinos čempionatas!

Penkiuose Lietuvos miestuose žaidėjai ne tik surems pečius vienas su kitu, bet ir galės pasilyginti savo žiniomis aštuoniose skirtingose temose su žaidėjais iš viso pasaulio. Mat visame pasaulyje tą pačią dieną bus užduodami tie patys klausimai – tačiau išversti į vietos kalbas.

Nuo 2006 m., kai Lietuvoje vyksta ši viktorina, jau beveik 100 žmonių džiaugėsi tapę kurio Lietuvos miesto arba temos prizininku. Pasak viktoriną organizuojančios Tarptautinės viktorinos asociacijos Lietuvoje atstovo Augustino Žemaičio, “Laimėti gali daugelis – nes dažnai būna, kad net jei bendroje įskaitoje sekasi silpniau, žmogus gerai išmano kurią nors vieną temą. Pavyzdžiui, gali užimti kokią 50-ą vietą Lietuvoje, o laimėti sporto, pramogų, mokslo ar dar kokioje iš 8 temų”. Dalyviai taip pat gali iškovoti ir reitingus bei titulus – šiuo metu 78 Lietuvos žmonės yra tapę viktorinų meistrais, o vienuolika – viktorinų didmeistriais.

Tiesa, nors temų lyderių būta daug dešimčių, Lietuvos čempionas nesikeičia jau nuo 2012 m. – jau 11 kartų šį titulą iškovojo matematikas iš Vilniaus VDM Šarūnas Dirmeikis. Tačiau ir čia šiemet gali laukti intriga. Metų metus triumfuodavęs 10, 20 taškų ir didesniais skirtumais, pernai Šarūnas Dirmeikis savo artimiausią konkurentą įveikė vos 2 taškais (102 prieš 100). Naujasis konkurentas – iš Olandijos į Lietuvą gyventi atvykęs Abel Gilsing. Tiek Šarūnas Dirmeikis, tiek Abel Gilsing jau užsiregistravo.

VDM Šarūnas Dirmeikis (kairėje) ir Abel Gilsing (dešinėje)

VDM Šarūnas Dirmeikis (kairėje) ir Abel Gilsing (dešinėje)

Kiek klausimų iš 240 atsakytumėte jūs? Galbūt ir jūs kurioje nors temoje “mestumėte iššūkį” lyderiams. “Norint dalyvauti, nebūtina būti ko nors pasiekus” – sakė Augustinas Žemaitis – “Tai – vienintelis pasaulio čempionatas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas norintis, nes vietų skaičius neribotas, juk renginys vyksta virš 100 vietų vienu metu. Todėl daugelis dalyvių čia pergalės nesiekia – jie ateina gerai praleisti laiko, sužinoti daug naujo, taip pat pasirungti su savo draugais ar proto žaidimų komandų kolegomis įvairiose klausimų temose. Atmosfera kasmet puiki!”.

Pasaulio viktorinos čempionatas penkiuose Lietuvos miestuose prasidės birželio 1 d. 12:00. Norint dalyvauti, būtina registruotis iš anksto čia – https://pvc.protu.lt/#registracija . Dalyvauti gali kiekvienas norintis, rėmėjų ir organizatorių dėka dalyvavimas Lietuvoje (priešingai nei daugelyje pasaulio šalių) – nemokamas!