25 aukščiausi Lietuvos PVČ reitingai po PVČ 2019. Atrodo, Pasaulio viktorinos čempionato 2019 m. klausimai pasirodė kaip reta lengvi: net 102 PVČ dalyviai pasigerino savo reitingus ir vos 14 reitingai smuktelėjo.

Pilni Lietuvos PVČ reitingai bei tituluotų žaidėjų sąrašai po PVČ 2019 yra čia.

Nauji titulai ir įspūdingiausi reitingų šuoliai

25 aukščiausi Lietuvos PVČ reitingai po PVČ 2019

25 aukščiausi Lietuvos PVČ reitingai po PVČ 2019

Čempionu tapęs Šarūnas Dirmeikis siekia naujas aukštumas – jo vienintelis Lietuvoje platininis (tarp 200 ir 249) reitingas pakilo dar šešiais taškais iki 240: trūksta vos 10 taškų iki deimantinio (250-299).

Visgi dar įspūdingesnis Žilvino Adomaičio, PVČ 2019 Lietuvoje užėmusio antrąją vietą, proveržis. Reitingą jis pasigerino net 30 taškų (šių metų rekordas), o pernai – 16, taigi, iš viso per du metus – net 46 taškais. Be to, šiemet jis pripažintas viktorinų didmeistriu, nes 2-3 vietas užėmė jau antrus metus iš eilės.

Žingsnį arčiau viktorinos didmeistrio titulo žengė trečiąją vietą PVČ 2019 Lietuvoje užėmęs Povilas Kripas, reitingą pasigerinęs 14 tšk. (jis taps didmeistriu, jei darsyk užims antrą-trečią vietą Lietuvoje).

Apskritai Adomaitis ir Kripas, galima sakyti, yra ketvirtos kartos PVČ lyderiai, didmeistrio vardą galinčius uždirbti rezultatus (80-90) pradėję demonstruoti prieš 2-3 metus. Jie, kartu su VM Olegu Volkovu, šįkart žaidusiu Rygoje, iškėlė rimtą iššūkį trečios kartos PVČ lyderiams, panašius rezultatus demonstruojančius jau 6 metus: VDM Regimantui Dimai, VDM Minijui Tilindžiui, kurie šiemet šiek tiek atsiliko ir reitingų nepasigerino. Antros kartos PVČ lyderiai, neturėdavę lygių 2011-2012 m., jau pasitraukė į antrąjį planą: VDM Paulius Ambrazevičius ir VDM Aidas Puklevičius šiemet reitingų neteko dėl neaktyvumo (nebėra dalyvavę bent 2 iš 4 pastarųjų PVČ). Tik vienintelis VDM Šarūnas Dirmeikis „uždominuoja visus“ jau nuo 2012 m., kai debiutavo PVČ.

Viktorinų meistrais 2019 m. PVČ tapo Rustė Tervydytė, laimėjusi pramogų temą, Mindaugas Dagilis, laimėjęs Mokslo temą, taip pat Artūras Pribušauskas, laimėjęs sporto temą, Kęstutis Vaškevičius, jau antrą kartą iškovojęs temoje vieną iš 2-3 vietų.

Daugelis miestų čempionų titulus jau turėjo: vienintelis jų viktorinų meistru naujai tapo Giedrius Nemeika, Biržų čempionas: tiesa, tik per plauką, nes Biržuose dalyvavo 10 dalyvių: kaip tik minimumas reikalingas tam, kad miesto čempionas galėtų pretenduoti į viktorinų meistro titulą (taip pat tam reikia pranokti Lietuvos vidurkį).

Po žingsnį arčiau viktorinų meistro titulo žengė Greta Gedgaudaitė (antra vieta Gyvenimo temoje), debiutantas Oleg Volkov (2 vieta Komunikavimo temoje). Kad taptų tituluoti, jiems reikės savo rezultatą (2-3 vieta bet kurioje temoje) pakartoti PVČ arba Nacionalinėje viktorinoje.

Bent bronzinį reitingą jau turi 299 žaidėjai

Labiausiai reitingą pasigerinęs ir vienintelis nauju didmiestriu tapęs Žilvinas Adomaitis, apdovanojamas vienos PVČ organizatorių Aistės Žemaitienės

Labiausiai reitingą pasigerinęs ir vienintelis nauju didmiestriu tapęs Žilvinas Adomaitis, apdovanojamas vienos PVČ organizatorių Aistės Žemaitienės

Kaip ir kasmet, reitinguotų PVČ dalyvių šiemet daugėjo. 2019 m. reitinguoti 66 nauji žaidėjai, o 39 žaidėjai neteko reitingų dėl neaktyvumo. Aukščiausias naujai reitinguoto žaidėjo reitingas – Rustės Tervydytės, net 165 (kartu tai aukščiausias moters reitingas ir 9 bendrai).

Po čempionato vienas žaidėjas turi platininį reitingą, 21 – auksinius (150-199), 108 – sidabrinius (100-149), 167 – bronzinius (50-99). Po vieną žmogų neteko turėto auskinio ir sidabrinio reitingų ir dabar turi atitinkamai sidabrinį ir bronzinį.

2 žaidėjai pasigerino reitingą iki bronzinio, 10 pasigerino iš bronzinio į sidabrinį, 6 – iš sidabrinio į auksinį.

Primename, kad PVČ reitingas – tai dviejų geriausių pasirodymų iš keturių pastarųjų Pasaulio viktorinos čempionatų suma.

Beje, yra tik septyni viktorininkai, nepraleidę nė vieno PVČ nuo tada, kai imti skaičiuoti reitingai (2011 m.): VM Edvin Stankevič, VM Rimantas Grikienis, VM Ugnius Antanavičius, VM Vytautas Čeikus, Benjaminas Valiauga, VM Česlovas Šimkevičus ir VM Zenonas Žvikas.