Matematikas Šarūnas Dirmeikis ketvirtą kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionu Pasaulio viktorinos čempionate. Šįkart jis už nugaros paliko rekordinį būrį konkurentų – net 204, iš kurių 134 dalyvavo Vilniuje.

Geriausiųjų dešimtuke – ir du naujokai

Čempionas Šarūnas Dirmeikis (dešinėje) rodo, kiek kartų čempionu jau yra tapęs.

Arčiausiai 97 taškus surinkusio Šarūno Dirmeikio šiemet priartėjo rašytojas Regimantas Dima (86). Pernykštis vicečempionas žurnalistas Antanas Manstavičius turėjo tenkintis trečiąja vieta (81).

2011 m. čempionas Aidas Puklevičius liko penktas, į priekį praleidęs dar ir Vitalį Tamašauską. Abu surinko po 77 taškus, bet V. Tamašauskas iš jam prasčiausios temos atsakė vienu klausimu daugiau.

Šeštoji ir septintoji vietos teko galingai debiutavusiems PVČ naujokams kauniečiui gydytojui Matui Nenartėnui (72) ir Olegui Volkovui (70). Ugnius Antanavičius (69) buvo aštuntas, pajėgiausioji moteris Justė Adakauskaitė (68) – devinta, o dešimtuką užbaigė Seimo darbuotojas Rimantas Grikienis (68).

Už dešimtuko ribų šįkart liko viktorinų didmeistriai Vytautas Danilevičius (67 tšk., 13 vieta), Paulius Ambrazevičius (62 tšk., 20 vieta) bei nuolat tarp lyderių šmėžuojantis fizikas Česlovas Šimkevičius (57 tšk., 30 vieta).

Rekordiniai 135 dalyviai Vilniuje. Dalyvių skaičiaus rekordus PVČ 2015 mušė ir Šiauliuose bei Klaipėdoje.

Aršiausia kova – dėl miestų ir temų lyderystės

Didžiausia PVČ 2015 sensacija Lietuvoje – Klaipėdos čempiono vardą iškovojęs 16 metų moksleivis, iš “Lietuvos tūkstantmečio vaikų” pažįstamas Herkus Gudavičius. Surinkęs 64 taškus jis bendroje įskaitoje buvo septynioliktas ir aplenkė net Paulių Ambrazevičių bei TV žvaigždę Andrių Tapiną (59 tšk., 25 vieta).

Panevėžio čempione tapo Birutė Nefaitė (55 tšk., 33 vieta), jau ketvirtus metus patenkanti į miesto lyderių trejetuką.

Šiaulių nugalėtojas – Rolandas Urnėžius (66 tšk., 14 vieta), palikęs praeitų metų miesto čempioną Viktorą Peršiną antroje vietoje (64 tšk., 16 vieta iš viso).

PVČ mėginimas kelti koją į Lietuvos miestelius sulaukė mažiau dėmesio. Tarp Biržuose dalyvavusių penkių žaidėjų laimėjo Remigijus Černiauskas (56 tšk., 31 vieta), itin stipriai sužaidęs pirmąjį kėlinį.

Temų lyderystę išsidalino net septyni žaidėjai. Čempionas Šarūnas Dirmeikis triumfavo Mokslo (17) temoje, o taip pat Komunikavime (13). Regimantas Dima laimėjo istoriją (17). Antanas Masntavičius – Gyvenimą (12). Likusiose temose nugalėjo dalyviai, bendroje įskaitoje likę kiek žemesnėse vietose: Edvin Stankevič (14 taškų Pramogų temoje), šiaulietis Viktoras Peršinas (16 taškų Kultūros temoje), Dominykas Lašinskas (12 taškų Sporto temoje). Pernykštė sensacija – į pasaulinį sporto žinovų dvidešimtuką patekęs Minijus Tilindis – šiemet atvykti į PVČ negalėjo.

20 taškų iš temos šiemet atsakė tik Rytis Kazimieras Jonynas, pakartodamas Šarūno Dirmeikio 2013 m. pasiektą Lietuvos rekordą Pasaulio temoje. Šiemet būtent Pasaulio tema lietuviams ir užsieniečiams pasirodė lengviausia.

Trisdešimt penki geriausiai pasirodę Lietuvos PVČ dalyviai:

Pasaulio čempiono vardas grįžo į Angliją

Olavas Bjortomtas

Pasaulinėje įskaitoje titulą po 12 metų pertraukos susigrąžino Anglijai atstovaujantis filipinietis-norvegas Olavas Bjortomtas, kuriantis TV žaidimų klausimus (161 tšk.). Praeitąsyk jis pasaulio čempionu buvo 2003 m., kuomet čempionatas vyko vien Anglijoje. Kurį laiką nedalyvaudavęs O. Bjortomtas vėl grįžo ir įrodė, kad čempionato dalyvių skaičiams išsiplėtus (šiemet čempionatas vyko ~140 miestų) jis tebėra pasaulinė viktorinų žvaigždė. Antrą ir trečią vietas pasidalijo daugkartiniai čempionai anglai Kevinas Ašmanas (157 tšk.) ir Patas Gibsonas (156 tšk.), o toliau rikiavosi Suomijos, Vokietijos, Estijos, Belgijos ir Norvegijos atstovai.