2018 m. sausio 27 d. Lietuvą sudrebinsiančios Nacionalinės viktorinos nugalėtojams atiteks ne tik garbė ir prizai. Jie pretenduos ir į Lietuvos viktorinų meistro bei didmeistrio titulus.

Iki šiol šiuos titulus buvo galima pelnyti tik Pasaulio viktorinos čempionato Lietuvos etapuose. Tačiau, pasak Tarptautinės viktorinos asociacijos atstovo Lietuvoje Augustino Žemaičio, “Nacionalinė viktorina irgi bus masinė individuali viktorina, vyksianti visoje Lietuvoje ir, kaip matyti iš jau užsiregistravusių žaidėjų sąrašų, sutrauksianti pajėgiausius Lietuvos žaidėjus – todėl jos lyderiai tikrai verti Lietuvos viktorinų titulų”.

Už pasiekimus Nacionalinėje viktorinoje titulai bus suteikiami ta pačia tvarka, kaip ir už pasiekimus Pasaulio viktorinos čempionato Lietuvos etapuose. Tai yra, Lietuvos viktorinos didmeistrio titulas bus skiriamas Nacionalinės viktorinos čempionui arba du kartus užimsiančiam joje antrąją ar trečiąją vietą. Lietuvos viktorinos meistrais bus pripažinti tie, kas laimės kurią nors vieną iš aštuonių viktorinos temų, arba bent dviejose temose užims antrą-trečią vietą.

Lietuvos viktorinų titulai PVČ ir NV yra bendri ir pasiekimai sumuosis. Tai yra, pavyzdžiui, žmogus, kartą gyvenime užėmęs trečiąją vietą Pasaulio viktorinos čempionato Lietuvos etape, ir trečiąją vietą Nacionalinėje viktorinoje, gaus Lietuvos viktorinos didmeistrio titulą lygiai taip pat, kaip ir jei būtų du kartus užėmęs trečiąją vietą PVČ Lietuvos etape ar du kartus trečiąją vietą NV.

Pasak Nacionalinės viktorinos rengimo vadovo Ugniaus Antanavičiaus, “Viktorinų titulai ir reitingai leidžia palyginti geriausius Lietuvos viktorinų žaidėjus ne tik pagal pasirodymą tame pačiame renginyje, bet ir per kelių metų laikotarpį. Kadangi Nacionalinę viktoriną planuojame rengti kasmet, bus įdomu žinoti, kurie žaidėjai stabiliai demonstruoja gerus rezultatus”.

Kaip sakė Augustinas Žemaitis, “Ta situacija, kad Lietuvos viktorinų titulai buvo teikiami vien už pasiekimus Pasaulio viktorinos čempionate – kuriame vyrauja klausimai ne apie Lietuvą – nebuvo labai gera, tačiau pastaraisiais metais nebuvo jokių vietinių individualių viktorinų – tik komandinės – todėl nebuvo įmanoma objektyviai įvertinti Lietuvos viktorinininkų. Džiugu, kad “Nacionalinė viktorina” užpildė šią spragą ir tai bus stipri individuali viktorina apie Lietuvą”.

Be Lietuvos viktorinų titulų, Nacionalinės viktorinos dalyviai pretenduos ir į reitingus. Šie reitingai bus sudaromi pagal Pasaulio viktorinos čempionato Lietuvos reitingų sistemą, tačiau jie bus atskiri nuo PVČ reitingų ir vadinsis Lietuvos Nacionalinės viktorinos reitingais.

Nacionalinės viktorinos reitingas bus 2 geriausių žaidėjo pasirodymų NV per 4 pastaruosius metus taškų suma. Tačiau, kadangi ši Nacionalinė viktorina bus pirmoji po reitingų įvedimo, NV reitingai bus skelbiami tik nuo 2019 m.

Titulai ir reitingai už 2013-2014 m. vykusias Nacionalines viktorinas, kurių taisyklės buvo kiek kitokios, atbuline tvarka skiriami nebus.

Pilnas dabartinių Lietuvos viktorinos didmeistrių (šeši) ir meistrų (trisdešimt du) sąršas prieinamas čia: http://pvc.protu.lt/#rezultatai .