Ilgus metus Lietuvos viktorinų meistrai tobulino savo rezultatus Pasaulio viktorinos čempionatuose, bet vis negalėjo mesti iššūkio pasaulio lyderiams jokioje temoje. 2014 m. tai pasikeitė: lietuvis Minijus Tilindis PVČ sporto temoje atsakė 20 klausimų iš 30 ir pateko į pasaulinį šios temos žinovų dvidešimtuką. Jis aplenkė net planetos čempioną Vikramą Džošį (18 tšk.) bei daugkartinį čempioną Patą Gibsoną (19 tšk.). Kaip tai pavyko, kalbamės su pačiu Minijumi Tilindžiu.

Pasaulio viktorinos čempionato sporto tema tradiciškai – viena sudėtingiausių dalyviams. Turbūt todėl, kad populiarios sporto šakos pasaulyje labai skiriasi. Štai Lietuvoje puikiai išmanome krepšinį, o kriketo neturime net mėgėjiškos rinktinės. Tuo tarpu Indijoje, kur PVČ irgi vyksta, „antroji religija“ – būtent kriketas. Naujojoje Zelandijoje mėgstamiausias regbis, Latvijoje – ledo ritulys, Vokietijoje – futbolas. Nenorėdami suteikti pranašumo jokiai šaliai, PVČ organizatoriai užduoda klausimus apie labai įvairų sportą. Ar jūsų sėkmė reiškia, kad domitės ne vien Tėvynėje populiariomis sporto šakomis?

Taip, nuo vaikystės domiuosi ne tik krepšiniu ar futbolu, bet ir kitomis sporto šakomis. Esu mokęsis JAV, ten mane patraukė amerikietiškasis futbolas. Bet beisbolu, kriketu ar golfu nesidomiu ir atkreipiu dėmesį tik netyčia.

Kiek laiko per savaitę skiriate sportui? Kiek jo tenka varžybų žiūrėjimui per televiziją, stebėjimui gyvai, naujienų sekimui, sporto istorijos skaitymui, sportavimui, kitai susijusiai veiklai?

Paprastai peržiūriu sporto naujienas kiekvieną dieną. Man labiausiai įdomu varžybų rezultatai, kuriuos stengiuosi sužinoti tiesiogiai iš varžybų organizatorių tinklapių, o ne iš Lietuvos svetainių. Sporto istorijos prisiskaičiau paauglystėje, dabar nebelabai tai traukia.

Kartą per savaitę mėgėjiškai žaidžiu futbolą, važinėju dviračiu, „bangomis“ bėgioju. Pernai įveikiau We Run Vilnius 10 km trasą, bet šiemet nepanašu, kad pavyks tai pakartoti, nes reikėtų daugiau treniruotis.

Kokios jūsų mėgstamiausios sporto šakos ir komandos?

Mėgstu sporto žaidimus ir tas sporto šakas, kur lemia tiksliai išmatuojamas rezultatas, pvz. lengvąją atletiką, dviračių sportą, plaukimą, irklavimus. Tuo tarpu varžymasis, kurį nulemia teisėjų balsai, manęs nežavi, nes ne visada suprantu vertinimo kriterijus. Dėl to boksą, dailųjį čiuožimą, imtynes ar gimnastiką seku tik tada, kai svarbiose varžybose dalyvauja lietuviai. Iš sporto žaidimų labiausiai domiuosi futbolu, krepšiniu, tenisu. Mano mėgstamiausios komandos: Lietuvos ledo ritulio, regbio, krepšinio (ir vyrų, ir moterų) bei rankinio rinktinės.

Ar savo sporto žinias panaudojate ir kitur? Pavyzdžiui, ar jums sekasi lažybose?

Norėjau savo žinias panaudoti sporto vadyboje ar žurnalistikoje, bet užsiimu visai kita veikla. 

Lažybose esu dalyvavęs, tačiau nepasakyčiau, kad sėkmingiau nei vidutiniškai. Todėl šią veiklą suaktyvinu tik per didžiųjų čempionatų totalizatorius.

Ar prieš dalyvaudamas 2014 m. Pasaulio viktorinos čempionate manėte, kad jūsų sporto žinios gali atnešti pirmąją vietą Lietuvoje ir aukštą vietą pasaulyje?

Prieš dalyvaudamas peržiūrėjau 2013 m. sporto srities klausimus ir mačiau, kad galiu atsakyti daugiau nei pusę. Tačiau namie yra daug laiko ir nėra gyvai viktorinai būdingos įtampos; todėl nebuvau tikras, kad ypač gerai pasirodysiu. Be to, dalis klausimų yra apie kompiuterinius žaidimus, o šioje srityje beveik nieko neišmanau.