Artėjant 2015 m. Pasaulio viktorinos čempionatui jo organizatoriai paskelbė PVČ dalyvių reitingus.

Remiantis jais, geriausias PVČ žaidėjas šiuo metu – tris kartus čempionas Šarūnas Dirmeikis, kurio reitingas yra 204.

Dar penkių asų reitingai viršija 150: rašytojo Aido Puklevičiaus (189), žurnalisto Antano Manstavičiaus (171), komiko Pauliaus Ambrazevičiaus (154), fiziko Česlovo Šimkevičiaus (152) bei Ugniaus Antanavičiaus (151).

Iš pastarųjų Lietuvos čempionu yra buvęs Aidas Puklevičius (2011 m.), o vicečempionais – Paulius Ambrazevičius (2011 m.) ir Antanas Manstavičius (2013 m. ir 2014 m.).

Pajėgiausių PVČ žaidėjų dešimtuke toliau rikiuojasi 2013 m. Nacionalinės viktorinos nugalėtojas Seimo darbuotojas Rimantas Grikienis (139), žurnalistė Justė Adakauskaitė (138), 2009 m. PVČ Lietuvos čempionas valdininkas Vytautas Danilevičius (138) ir kaunietė medikė Aistė Matijošaitytė (134). Vienuoliktas – Edvin Stankevič (128).

PVČ reitingų penkioliktukas

Reitingai apskaičiuoti pagal keturių pastarųjų čempionatų (2011-2014 m.) rezultatus. Po 2015 m. čempionato bus oficialiai paskelbti atnaujinti reitingai, kuriuose 2011 m. čempionato rezultatus pakeis 2015 m. čempionato rezultatai. Reitingo formulė paprasta – tai asmens dviejų geriausių rezultatų per pastaruosius keturis Pasaulio viktorinos čempionatus suma.

TVA atstovas Lietuvoje Augustinas Žemaitis, komentuodamas sistemą, sakė: “Siekiame, kad reitingai kuo geriau atspindėtų žaidėjų pajėgumą. Kad galėtume tarpusavyje palyginti skirtinguose čempionatuose “sužibėjusiuosius”. Sistema neskriaudžia nei tų, kurie kartą-kitą sudalyvauti negalėjo, nei tų, kuriems sykį nepasisekė. Dalyvaudamas čempionate nerizikuoji susigadinti reitingo – tik turi papildomą galimybę jį pagerinti. Bet tai pavyks tik tuomet, jei atsakysi į bent šiek tiek daugiau klausimų, nei tau įprasta.”.

Dalyvis pirmą kartą reitinguojamas, kai sudalyvauja dviejuose Pasaulio viktorinos čempionatuose, o “iš reitingų iškrenta”, jei nėra dalyvavęs bent poroje iš pastarųjų keturių čempionatų.

Pilną žaidėjų, kurių reitingai viršija 50, sąrašą galima rasti čia.

Lietuvos viktorinų titulai

Kartu su reitingais TVA atstovai Lietuvoje paskelbė ir Lietuvos viktorinų titulus. Jie po kiekvieno Pasaulio viktorinos čempionato bus teikiami visam gyvenimui už ypatingus pasiekimus: pergales PVČ šalies, miesto ar atskirų temų mastu.

“Reitingų lyderiai – dažniausiai universalūs. O Lietuvos viktorinų meistro titulą gali gauti ir žmonės, kurie itin gerai išmano vieną ar kelias temas. Tai – irgi svarbu. Tai tokie žmonės, kuriuos norėtumėte turėti savo protų žaidimų komandoje” – sakė Augustinas Žemaitis.

Lietuvos viktorinų didmeistrio (VDM) titulą (teikiamą už tapimą Lietuvos čempionu arba dusyk užimtas 2-3 vietas Lietuvoje) įgijo penki žmonės: Paulius Ambrazevičius, Vytautas Danilevičius, Šarūnas Dirmeikis, Antanas Manstavičius, Aidas Puklevičius.

Lietuvos viktorinų meistro (VM) titulą (teikiamą už pergales temos ar miesto mastu, arba už dusyk užimtas 2-3 vietas temoje) turi dvidešimt žmonių.

Nors vienuolika geriausių pagal reitingus žaidėjų gavo ir titulus, šie suteikti ne vien jiems. Tarp tituluotųjų – miestų čempionai Rita Preidienė, Zenonas Žvikas, Andrius Zimaitis (visi – Panevėžys), Kęstutis Bartkus, Gytis Baranauskas (abu – Klaipėda), Viktoras Peršinas (Šiauliai). Taip pat – atskirų temų asai Saulius Pumputis (pramogos, sportas), Robertas Stankevič (mokslas), Vytautas Čeikus (sportas), Tomas Kalpokas (pramogos, komunikavimas).

Už lyderystę temose titulai suteikti ir Minijui Tilindžiui, Regimantui Dimai, Artūrui Kuliešui bei Vytui Nevierai. Pastarieji dar neturi reitingų, bet pakartoję savo rezultatus, gali patekti net ir į pirmąjį reitingų dešimtuką.

Pilnas tituluotųjų sąrašas – šio puslapio apačioje.