Dar neatsirado žmogaus, galinčio Lietuvoje mesti iššūkį Šarūnui Dirmeikiui. Jis antrą kartą gyvenime Pasaulio viktorinos čempionate surinko virš 100 taškų ir, surinkęs 101 (iki asmeninio rekordo pritrūko 2) trečią kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionu.

Paklaustas apie šiųmečius klausimus čempionas sakė, kad jie “5% lengvesni nei pernai” ir turbūt neklydo: lietuvių rezultatai išties ženkliai pagerėjo. Nors Š. Dirmeikis “pasigerino” rezultatą 3 tšk. (pernai surinko 98), jo pranašumas sumažėjo, nes oponentai “sustiprėjo” dar labiau. Vicečempionu kaip ir pernai tapęs alfa.lt korespondentas Antanas Manstavičius pakilo nuo 82 iki 89 tšk. ir atsilikimą nuo lyderio sumažino nuo 16 iki 12 tšk.

Šarūnas Dirmeikis - PVČ 2014 Lietuvos čempionas

Šarūnas Dirmeikis – PVČ 2014 Lietuvos čempionas

Tarp lyderių – ir PVČ naujokai

Jei Šarūno Dirmeikio pranašumas buvo pernelyg solidus, kad varžovai jį visai pašalintų, kitiems viktorinų asams tik nedidelis rezultato pagerinimas (lyginant su pernykščiais) kainavo daug prarastų vietų. Štai 2009 m. Lietuvos čempionas Vytautas Danilevičius šiemet atsakė net 6 klausimais daugiau nei pernai (72), bet iš penktosios vietos vis tiek nukrito į devintąją; Rimantas Grikienis atsakė 1 klausimu daugiau, tačiau iš šeštosios vietos pasitraukė į keturioliktąją.

Tokius pasikeitimus lėmė ir atėję nauji pajėgūs dalyviai. Ypač įspūdingai PVČ debiutavo Minijus Tilindis, su 84 taškais užėmęs trečiąją vietą Lietuvoje. Jis pasiekė ir vienos temos rekordą, kad ir kaip bebūtų keista, sporto temoje, kuri net pasaulio lyderiams paprastai sunkiausiai perkandama. Čia Minijus Tilindis žinojo net 20 atsakymų iš 30.

83 PVČ 2014 dalyviai mąsto Vilniuje

83 PVČ 2014 dalyviai mąsto Vilniuje

Kultūros temoje triumfavo kitas naujokas Regimantas Dima, žinojęs 15 atsakymų. Tiesa, šią pergalė jis dalinosi su tiek pat atsakiusiu čempionu Šarūnu Dirmeikiu, kuris dar laimėjo ir Pramogų (18) bei Pasaulio (12) temas. Pastaroji, paprastai viena lengviausiai įkandamų, nes apima daug “bendrojo išsilavinimo”, šiemet pasirodė be galo sunki.

Istorijos ir Komunikavimo klausimus geriausiai gliaudė Antanas Manstavičius (18 ir 16), Mokslo – fizikos mokslų daktaras Česlovas Šimkevičius (17). Gyvenimo temoje tradiciškai gerai pasirodo moterys, šiemet viena jų – Aistė Matijošaitytė – tapo temos lydere (16).

Priešingai nei pernai Aistė Matijošaitytė netapo geriausia tarp moterų bendroje įskaitoje ir čia turėjo pripažinti Justės Adakauskaitės vieno taško pranašumą (74 prieš 73).

Jokioje temoje nelaimėjo, bet garbingą ketvirtąją vietą užėmė Ugnius Antanavičius (82), o Lietuvos lyderių dešimtuką užbaigė Vitais Tamašauskas (71). Visas šis dešimtukas ir visi temų lyderiai žaidė Vilniuje, kur šiemet dalyvavo rekordinis skaičius žaidėjų – net 83. Panevėžyje, Šiauliuose ir Klaipėdoje dalyvavo po 12 žmonių, tad ir bendras čempionato Lietuvos etapo mastas – rekordinis (119, pernai – 102).

Atkakliausia kova vyko Panevėžyje

Kaip jau tapo įprasta, atkakliausia kova vyko Panevėžyje, kur pirmąsyk PVČ Lietuvoje istorijoje mieste pirmąją ir antrąją vietas užėmė moterys – čempionate jau patyrusios Rita Preidienė (51) ir Birutė Nefaitė (49). Per antrąjį kėlinį jos situaciją apvertė iš pagrindų: po pirmojo pirmavo pernykštis Panevėžio čempionas inžinierius Zenonas Žvikas, antras žengė Artūras Pribušauskas. Galutiniame rezultate Z. Žvikas liko trečias, A. Pribušauskas ketvirtas – nors abu surinko po lygiai taškų (48) ir net paskutinės temos rezultatas abiejų buvo vienodas (2), tad pirmąsyk tokios svarbios vietos likimą nulėmė geriausios temos rezultatas – ten Z. Žvikas atsakė vienu klausimu daugiau.

Panevėžio lyderiai

Panevėžio lyderiai Rita Preidienė (viduryje), Birutė Nefaitė (kairėje), Zenonas Žvikas (dešinėje) PC Babilonas kavinėje.

Šiauliuose, kur čempionatas debiutavo, nepavejamas buvo Viktoras Peršinas (63), o štai dėl antros vietos vyko tikros protų skerdynės – galiausiai ją pačiupo Aurelijus Rutkauskas (57) trečias liko Mindaugas Vingilis (57), vieno taško dėka į ketvirtąją nustumdamas Gytį Baranauską (56), kuris 2012 m. pasižymėjo tapdamas Klaipėdos čempionu.

Klaipėdoje, kur pernai buvo susirinkę visi Lietuvos lyderiai (dalyvavę ir R. Petrausko Protų kovų finale), šįkart rezultatai buvo prastesni ir dauguma dalyvių kiti. Ten laimėjo Kęstutis Bartkus su 46 taškais, antrasis buvo Julius Šimulionis (44), trečiasis – Vaidas Bitinas (40).

Pilni pasaulio viktorinos čempionato rezultatai – čia.

Pasaulyje bręsta senasacija

Lietuvoje Šarūno Dirmeikio lyderystė atrodo neįveikiama, o štai pasaulyje, atrodo, atsitiks neįtikėtinas dalykas. Galutiniai rezultatai dar nepatvirtinti (dėl laiko skirtumų bei skirtingo šalių technologinio lygio jie centrą pasiekia ne vienu metu), bet rodos, kad čempionu taps indas Vikramas Džošis (176), o antroji vieta teks amerikiečiui Stivenui Periui (174). PVČ tai tikra sensacija, nes nuo pat 2003 m. iki 2013 m., kai pradėtas organizuoti šis renginys, čempionas visada būdavo Anglijos atstovas. Šiemet gi, negalutiniais duomenimis, Kevinas Ašmanas tik trečias (171), Olavas Bjortomtas – ketvirtas (160), Patas Gibsonas – penktas (157). Visi šie trys žmonės yra buvę Pasaulio viktorinos čempionais.