Ne vienas ištikimas intelektinių žaidimų gerbėjas jau pasižymėjo savo kalendoriuje pirmąjį birželio šeštadienį – šią dieną ir vėl taip pat ir Lietuvoje vyks Pasaulio viktorinos čempionatas, į kurį registracija jau paskelbta.

Pasaulio viktorinos čempionatas, kasmet kviečiantis susikauti dėl protingiausio pasaulio žmogaus titulo, vyksta visuose penkiuose žemynuose – daugiau kaip 40 pasaulio valstybių.

Pasaulio viktorinos čempionatas – vienintelis Pasaulio čempionatas, kuriame dalyvauti gali visi norintys, todėl jėgas išbandyti kviečiami ir tie, kurie nėra nuolatiniai įvairių viktorinų, kvizų, protų kovų nugalėtojai, tačiau yra smalsūs, mėgsta viktorinas ir nori išbandyti savo jėgas atsakinėdami į klausimus.

Vieni Pasaulio viktorinos čempionato dalyviai siekia nugalėti savo šalyje ar savo mieste, kiti ateina su šeimomis ir draugais, kad pasigalynėtų tarpusavyje, tretiems įdomu sužinoti ką nors naujo ar tiesiog smagiai praleisti laiką. Sąlygos visiems dalyviams vienodos: visame pasaulyje žaidimas vyksta tą pačią dieną, visi gauna vienodus klausimus, išverstus į nacionalinę kalbą.

Vilniaus miesto Pasaulio viktorinos čempionato 2013 m. nugalėtojas Paulius Ambrazevičius sako, kad jam šis čempionatas kaip tik ir yra tas žaidimas, kuriame, priešingai nei šiuo metu Lietuvoje populiariose protų kovose / pub quizuose, žaidžiama ne komandoje. Galima pasitikėti tik savimi, savo žiniomis, pasitikrinti, kokį lygį pats esi pasiekęs.

Lietuvoje žaidimas vyks Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Be Pasaulio viktorinos čempionato Lietuvos etapo čempiono titulo mūsų šalyje bus teikiami ir kiti – miestų čempionų titulai. Registracija vyksta iki birželio 4 dienos.