Pasaulio viktorinų čempionato organizatoriai paskelbė atnaujintus Lietuvos viktorinų reitingus ir titulus. Juose – kaip niekad daug pasikeitimų: vieni dalyviai pakilo, kiti – kaip reikiant krito.

Nors pirmojoje Lietuvos PVČ reitingo pozicijoje įsitvirtinęs VDM Šarūnas Dirmeikis (221) kol kas nepajudinamas ir persekiotoją lenkia ~50 balų, dėl “išsvajotos” antros pozicijos kasmet vyksta arši kova. Šiemet pasigerinusi savąjį reitingą keturiais balais antrąja geriausia Lietuvos PVČ žaidėja tapo Rustė Tervydytė (172). Anksčiau šioje pozicijoje laikėsi VDM Žilvinas Adomaitis, užpernai – VDM Antanas Manstavičius.

VDM Žilvinas Adomaitis, netekęs 8 reitingo balų, šiemet pasitraukė į ketvirtąją vietą, kur jį pralenkė 4 reitingo balus gavęs Edvin Stankevič. Nors jie abu turi po 166 balus, Edvino patarasis rezultatas geresnis.

VDM Antanas Manstavičius (164), tuo tarpu, nukrito iš 4 į 6 vietą, dar praleidęs į priekį ir VDM Minijų Tilindį (164), pakilusį iš 8 vietos į 5-ąją. Septintasis – VM Povilas Kripas, į šią vietą nukritęs iš trečiosios. Aštuntasis – į reitingus grįžęs VDM Olegas Volkovas. Jis kurį laiką dalyvavo PVČ Latvijoje, todėl iš Lietuvos reitingų buvo pasitraukęs. Iš 6-os vietos į 9-ąją nukrito VDM Regimantas Dima. VM Ugnius Antanavičius atsilaikė 10-oje pozicijoje, nors ir neteko 5 reitingo balų.

Apskritai turinčių auksinį reitingą (150 ir didesnį) žaidėjų sumažėjo nuo 15 iki 11 – jo neteko Pijus Krūminas (-8, 148), VM Benjaminas Valiauga (-6, 147), VM Rimantas Grikienis (-15, 139) ir VM Domas Krapikas (-17, 138). Joks naujas žaidėjas auksinio reitingo negavo, bet jo link stabiliai artėja VM Gytis Liutkevičius, tapęs Kauno čempionu. Per tris pastaruosius čempionatus jis savo reitingą iš viso pasigerino 40 balų.

Pirmąją reitingo poziciją visus šansus “paklibinti” turi Abel Gilsing. Jis šiemet finišavo antras ir nuo Šarūno Dirmeikio atsiliko tik dviem balais. Tačiau kadangi Lietuvoje PVČ jis dalyvavo pirmąjį kartą, kol kas reitingo dar neturi – bet žadėjo grįžti ir kitais metais. Užėmęs antrąją vietą čempionate Lietuvoje, Abel Gilsing taip pat žengė pirmąjį žingsnį viktorinos didmeistrio titulo link.

O šį titulą šiemet jau gavo vienas aktyviausių Lietuvos viktorininkų Edvin Stankevič. Jis dalyvavęs beveik visuose Pasaulio viktorinos čempionatuose, tačiau ilgą laiką nors patekdavo į lyderių dešimtuką, likdavo už pirmojo trejetuko ribų. Tačiau pastaraisiais metais dar pasigerinęs formą, du metus iš eilės užlipo ant “prizininkų pakylos”, taip įvykdydamas didmeistrio normatyvą (“Lietuvos čempiono titulas arba du kartus užimta antroji-trečioji vieta Lietuvoje”),

Viktorinų meistrų derlius šiemet nėra labai gausus. Viktorinų meistre laimėjusi “Gyvenimo” temą iš karto tapo PVČ debiutantė Augusta Krūminienė, šitaip aplenkusi ilgametį PVČ dalyvį Pijų Krūminą, kuris kol kas yra aukščiausiai reitinguotas titulo neturintis žaidėjas. Iš karto dvigubai “meistro normatyvą įgyvendino” Abel Gilsing – laimėjo dvi temas Lietuvoje, o meistro titulas teikiamas ir už pergalę vienoje temoje. Taip pat VM raidėmis prie vardo galės puoštis ir Viktoras Mažeika, tapęs Šiaulių čempionu.

Tik vienas žmogus – Jonas Barkauskas – žengė pirmąjį žingsnį kelyje link meistro titulo: užėmė antrąją vietą Mokslo temoje (jei rezultatą pakartos – taps meistru, kadangi meistro titulas teikiamas ne tik už pergalę temoje, tačiau ir už du kartus užimtas antrą-trečią vietas temoje).

Tuo tarpu kitos prizinės vietos visose temose buvo “išsidalintos” jau tituluotų žaidėjų, taigi niekam naujų titulų nesuteikė ir artyn jų nepriartino.

Dėl tų pačių priežasčių titulų negavo Vilniaus, Kauno ir Mažeikių čempionai: visi jie jau su titulais (VDM Šarūnas Dirmeikis, VM Gytis Liutkevičius, VM Žydrūnas Jonušas). Tuo tarpu Alytuje ir Biržuose nedalyvavo minimalus skaičius dalyvių, nuo kurio už pergalę mieste skiriami titulai (10). Biržų čempionė VM Birutė Nefaitė, tiesa, titulą turi ir šiaip, o Alytaus čempionui Vytautui Rudžianskui galėtų būti dėl to apmaudu, nes Alytuje dalyvavo 9 žmonės (pritrūko vos vieno), o jo rezultatas tikrai geras: 70 taškų (11 vieta Lietuvoje). Tačiau, jei taip ir toliau, Vytautas Rudžianskas, tikėtina, titulą dar tikrai pelnys.

Pilni Lietuvos reitingai ir titulai yra čia.