Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės aušros TV žaidimų žiūrovams pažįstamas Benjaminas Mašalaitis lietuviams ir kūrybinė grupė “PEP?” pasiūlė naujo tipo Protų kovas “Protų eifeliai“, kuriose dalyvaujančios komandos akis į akį nesusitiks.

Klausimai komandoms bus išsiųsti ir atsakymai surinkti per internetą. Žaidimas vyks ketvirtadieniais nuo 2015 m. spalio 15 d. ir, organizatoriai viliasi, leis viktorinomis pasidžiaugti ir tiems lietuviams, kurie iki šiol negalėjo ar nedrįso.

Pasak B. Mašalaičio, dabartinėje Lietuvos proto žaidimų scenoje “Į užribius stumiami žmonės su negalia, kaimo gyventojai, lietuviai užsienyje (ypač ten, kur jie negyvena diasporomis) ir tie, kurie nenori rodytis baruose dėl įvairiausių priežasčių (alkoholis, viešumo baimė ar priešingai – užimamos labai aukštos ir “matomos” pareigos)”.

Kaip kitą “Protų eifelių” privalumą B. Mašalaitis nurodė galimybę laisvai pasirinkti, kur komanda žais ir kaip bendraus tarpusavyje (gyvai ar internetu).

Organizatorius žadėjo, kad “Protų eifelių” klausimai bus orientuoti į išmąstymą, o ne žinias (“Kas? Kur? Kada?“, “Protmušio” stilius), ir internete atsakymų rasti nepavyks. Todėl komandoms nedraudžiama naudotis “Google”.

“PEP?” kūrybinė grupė iki šiol pavienius viešus nekomercinius žaidimus rengė Kaune, Marijampolėje, Kazlų Rūdoje ir kitur.