Unikalus ir seniausias Lietuvoje neteleivizinis intelektualinis žaidimas (nuo 1997 m.), reikalaujantis ne vien žinių, bet ir mąstymo, reakcijos. Suderinama intelektualinių žaidimų dvasia su sportiniu azartu.
Vieta | VU Matematikos ir informatikos fakultetas (rengia Intelektualinių žaidimų asociacija) |
Adresas | Nevyksta |
Laikas | Nevyksta |
Populiarumas | Buvo nuo 25 iki 40 komandų sezone |
Nuorodos | Tinklapis, Facebook |
Taisyklės
Seniausias netelevizinis intelektualus žaidimas Lietuvoje. Unikalios taisyklės: žaidžiami mačai, kurių kiekviename susiremia 2 arba 3 komandos. Komandos turi mygtukus: pirmoji paspaudusi savo mygtuką komanda įgyja teisę atsakinėti į tuometinį klausimą (atsakinėjama balsu). Jei atsako teisingai – gauna tašką, jei ne – laikas eina toliau ir mygtuką spausti gali oponentai. Palyginus su baro viktorinomis Protmušyje kur kas didesnis azartas, svarbesnė reakcija, greitas mąstymas – juk čia viską gali sužlugdyti pasitikėjimo savimi trūkumas: suabejosi, nuspausi mygtuką sekundės dalimi vėliau ir varžovai gali šauti į priekį. Protmušio klausimai – tokie, kuriems reikia ir bendrojo išsilavinimo žinių, ir mąstymo (nebūna klausimų vien žinojimui).
Per metus būna du sezonai (pavasario ir rudens). Kiekvienas susideda iš reguliariojo sezono ir atkrintamųjų varžybų. Registruoti komandą galima tik prieš sezoną (paprastai vasarį ir rugsėjį). Komandų rungtynės, panašiai kaip sporte, vyksta konkrečiu metu, jų pažiūrėti ateina ir žiūrovai (jie gali mėginti atsakinėti į klausimus, į kuriuos komandos neatsako). Taigi Protmušis – labiau proto sportas nei eilinė viktorina.
Istorija
Protmušį sukūrė VU gamtos mokslų fakulteto studentai Albertas Janulevičius, Mindaugas Survila ir Audrius Aliukonis 1997 m. Nuo 2003 m. jis vyksta reguliariai. Jau nuo antro sezono prisijungė ir kitų VU fakultetų, vėliau – kitų universitetų studentai, galiausiai vis daugėjo ir nestudentų. Dabar tarp dalyvių yra labai įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės: nuo moksleivių iki mokslo daktarų. Apie renginį yra rašiusi spauda, rodžiusi televizija, jis pristatytas Europos viktorinos čempionato metu Paryžiuje 2006 m. Kai ~2009 m. viktorinos ėmė populiarėti baruose, Protmušis jau buvo gerai įsitvirtinęs, todėl ne vienas baras ir savo viktorinas mėgino vadinti “Protmūšiais” ar “Protų mūšiais”. Tačiau toks naudojimas yra neteisėtas, nes “Protmušis” yra oficialiai įregistruotas prekės ženklas.
2012 m. Protmušio organizatoriai įsteigė Intelektualinių žaidimų asociaciją.
Nuo ~2014 m. nebevyksta.
Discussion (2) ¬
Klasika. Vis dar nestandartinis ir idomus. Bet klausimu girdejau siust per daug reikia.