Taip ir ne yra televizijos žaidimas, kuriame komandos turi atsakyti, kokį dalyką sugalvojo vedėjas. Užuominas jos gauna paeiliui uždavinėdamos vedėjui tik tokius klausimus, į kuriuos atsakymas gali būti tik “Taip” arba “Ne”.

Vieta LRT televizija
Adresas
Laikas Nebevyksta
Kaina Nemokamas (patenkama tik su atranka)
Dalyviai 4 poros kiekvienoje laidoje
Kontaktai Tinklapis

Taisyklės

Viena prieš kita žaidžia dvi poros. Kiekviename ture vedėjas sugalvoja kažkokį dalyką, kurį poros turi atspėti. Apie tą dalyką dar prieš spėliojant duodamos dvi užuominos: pirma, prieš turą vedėjas pasako, koks tai dalykas (pvz. “Posakis”), antra, dar laidos pradžioje paskelbiama tema, su kuria susiję visi dalykai tądien (pvz. “Indai”). Jei tokia užduotis ir tokia tema sugalvotas dalykas gali būti, pavyzdžiui, “Pila kaip iš kibiro”.

Toliau poros paeiliui užduoda vedėjui klausimą apie vedėjo sugalvotą dalyką. Klausimai gali būti tik tokie, kad atsakymas būtų “Taip” arba “Ne”. Mananti, kad jau žino, kokį dalyką sugalvojo vedėjas, komanda gali spėti. Spėjus neteisingai spėjęs žmogus tame ture iškrenta (lieka žaisti tik kitas poros narys); atspėjus teisingai gaunamas taškas. Taškas duodamas ir jei abu varžovai iškrenta (spėję neteisingai). Pora, gavusi du taškus, patenka į kitą etapą.

Kiekvienoje laidoje yra tokie etapai – du pusfinaliai, finalas (kur susitinka pusfinalių laimėtojai) ir superfinalas, kur žaidžia tik viena pora, laimėjusi finalą, ir dalyką turi atspėti per 1 min.

Istorija

“Taip ir Ne” buvo pirmasis nepriklausomos Lietuvos televizijose protingas žaidimas. Tuo metu jo prizai atrodė milžniški, jame buvo išloštas pirmasis Lietuvos istorijoje automobilis. Nors pažaisti “Taip ir Ne” būdavo populiarus laisvalaikio praleidimas ir už televizijos ribų, rimta netelevizinė “Taip ir Ne” lyga negimė.

“Taip ir Ne” žaidimas atgimė 2012 m. BTV televizijoje su tuo pačiu vedėju Arūnu Valinsku. 2013 m. perėjo į LRT, kur (dar LTV pavadinimu) ir prasidėjo. 2014 m. vėl nutrūko, pakeista “Auksiniu protu”, irgi vedamu Arūno Valinsko.