Žinių riteriai ir damos buvo TV žaidimas, kuriame susiremia dvi komandos, pagal įvairias taisykles (priklausomai nuo turo) atsakinėdamos labiau išmąstmui, nei žinioms skirtus klausimus,

Vieta LRT televizija
Adresas
Laikas Neberodoma
Dalyviai 5 žaidėjai žaidime
Nuorodos Laidų peržiūra

Taisyklės

Kiekvienoje laidoje dalyvauja 5 žaidėjai ir yra keturi skirtingi etapai. Po kiekvieno etapo po vieną žaidėja iškrinta (paskutiniame etape tad kovoja tarpusavy tik du žaidėjai, o jo nugalėtojas tampa ir žaidimo nugalėtoju).

Pirmasis etapas – Paeiliui žaidėjai gauna po vieną klausimą, į kurį atrsakymas gali būti tik “taip” arba “ne”. Pirmasis į du klausimus atsakęs neteisingai iškrenta.

Antrasis etapas – Ekrane užsidega užuominos apie atsakymą. Žmogus, manantis, kad jau žino atsakymą, spaudžia mygtuką ir atsakinėja. Atsakęs jis iškart patenka į kitą etapą, neatsakęs į tą klausimą atsakinėti nebegali. Etapas baigiasi kai į kitą etapą patenka trys iš keturių žaidėjų.

Trečiasis etapas – Kiekvienam iš likusių trijų žaidėjų paeiliui per minutę greitai uždavinėjami klausimai. Reikia atsakyti jų kuo daugiau; atsakęs mažiausiai iškrenta.

Ketvirtasis etapas – žaidėjai tarpusavy žaidžia kryžiukus ir nuliukus. Bet teisė padėti savo simbolį priklauso nuo to, ar žaidėjas teisingai atsakys klausimą.

Stilius – prabangus, žaidėjai žaidžia su kostiumais, vakarinėmis sukniomis.

Istorija

Žaidimas prasidėjo 2013 m. ir pakeitė laidą “Lyderiai“. Lyginant su “Lyderiais” dabar viktorina nebe komandinė, bet vedėjas A. Bumblauskas liko tas pats. 2014 m. nutrauktas.