Individuali viktorina vykstanti vienu metu įvairiuose Lietuvos miestuose kartą metuose.

Vieta Įvairios
Adresas Įvairūs
Laikas Nebevyksta (buvo kasmet)
Kaina Nemokamas
Populiarumas Šimtai žmonių
Nuorodos El. paštas, Facebook

Taisyklės

Užduodami 200 klausimų suskirstytų į 8 skirtingas temas (pagal Pasaulio viktorinos čempionato modelį, tačiau temos kiek skiriasi), dalyviai rašo atsakymus. Priešingai Pasaulio viktorinos čempionatui, klausimai rengiami Lietuvoje ir ženkli dalis susijusi su Lietuva.

Istorija

Vyksta nuo 2013 m. Organizuoja Andrius Zimaitis, 2011 m. tapęs Pasaulio viktorinos čempionato Panevėžio čempionu. Nacionalinę viktoriną taip pat pripažino Tarptautinė viktorinos asociacija, o nugalėtojui skirtas prizas – dalyvavimas Europos viktorinos čempionate.

2013 m. Nacionalinę viktoriną laimėjo Rimantas Grikienis. 2014 m. laimėjo Paulius Ambrazevičius.

2015 m. organizatoriai paskelbė, kad Nacionalinė viktorina nevyks, tačiau žadėjo sugrįžti pavasarį. Buvę organizatoriai organizavo “Žinovų klubas” sugrįžimą.

2018 m., Lietuvos šimtmečio proga, Nacionalinė viktorina atkurta naujo organizatorių kolektyvo – Ugniaus Antanavičiaus, Augustino Žemaičio, Ilmos Vienažindytės ir kitų. Pagrindinis rėmėjas – 15 min. Pasikeitusios taisyklės priartintos prie Pasaulio viktorinos čempionato, o klausimai pasiliko tik apie Lietuvą.

Ši “antroji Nacionalinė viktorina” buvo rengiama iki 2020 m., “karantino išvakarių”. Po COVID pandemijos nebebuvo atnaujinta.