Baro viktorina įvairiuose restoranuose Vilniuje.

Vieta Vilnius
Laikas Pirmadieniais 19:00
Populiarumas ~60 komandų kas savaitę
Nuorodos El. paštas, Facebook (Andriaus Smirnovo)

Taisyklės

Žaidimas orientuotas ne į proto sportą, o į pramogą.

A. Smirnovo “Smegenų kovose” apie trečdalį klausimų orientuota į kiną, muziką, likusi – įvairių temų. Apie pusę klausimų labiau žinioms, kitą dalį galima išmąstyti. Lyderių komandos gauna prizus. Yra penki turai po dešimt klausimų, iš kurių vienas vaizdinis, vienas garsinis, vienas teminis.

Sezono pabaigoje geriausios komandos iš kiekvienos renginio vietos patenka į finalą.

Istorija

Vienas plačiausių proto renginių Lietuvoje, daugiausiai nemokamas, labai įvairiu metu ir įvairių rengėjų rengiamas vyksta daugybėje restoranų.

Prasidėjo kaip “Vičiūnų” grupės restoranų renginys, jį rengė skirtingos organizatorių komandos, todėl tvarkos skyrėsi. Ilgainiui “stipriausi” organizatoriai buvo A. Smirnovo grupė.

Didžiausio išsiplėtimo metu (2013 m.) vyko 7 vietose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Radviliškyje. Vėliau dalies vietų atsisakyta, susikoncentruota ties Vilniumi. 2016 m. renginys vėl išplito į šešias vietas Vilniuje (be vietų rusų kalba).

Iki 2016-2017 m. dalį renginių vesdavo “Protai.lt” komanda, dalį – Andriaus Smirnovo komanda. Paskui liko tik Andriaus Smirnovo komanda, ji dar išsiplėtė į kitus restoranus (ne tik Vičiūnų grupės).

Iki tol renginys buvo nemokamas, tada apmokestintas.

Nuo 2022 m. dėl “Vičiūnų” grupės kontroversijų su santykiais su Rusija, prasidėjus Rusijos-Ukrainos karui, A. Smirnovo “Smegenų kovos” iškeltos iš tuo metu dar buvusių “Vičiūnų” grupės restoranų į kitus restoranus.

Organizatoriai tada kiek “sumažino apimtis”, nuo ~120 komandų per piką komandų skaičius sumažėjo iki ~60 per savaitę.