Rusiškos viktorinos Vilniuje.

Vieta Vilnius (ir daug pasaulio miestų, kur daug rus(akalbi)ų
Laikas Kelias dienas per savaitę
Populiarumas ~70 komandų
Nuorodos El. paštas, Facebook, Tinklapis

“MozgoQuiz” yra vienas didžiausių rusiškų viktorinų tinklų pasaulyje. Šie žaidimai vyksta 80+ miestų, praktiškai visur, kur daug gyvena rusų ir rusakalbių – nuo daugybės Rusijos miestų iki Daugpilio iki Niujorko, Balio ar Berlyno. “Iš centro” siuntinėjami klausimai, registracijos sistema, tokiu būdu rusakalbis vedėjas gali nesunkiai pradėti vesti žaidimus naujame mieste. Lyga veikia frančizės modeliu – vedėjas turi sumokėti fiksuotą mokestį ir paskui procentą nuo pajamų “centrui”. Priešingai lietuviškoms lygoms, čia nėra bendros įskaitos ar finalų, tai nėra bendras turnyras, bet labiau kaip “pagalbos sistema” pradėti savo žaidimus.

“MozgoQuiz” idėja gimė Vilniuje, baltarusiams Europos humanitariniame universitete 2011 m. Gyvendami Vilniuje šie mėgo lankyti baro viktorinas, kurios tuo metu kaip tik buvo išpopuliarėjusios Lietuvoje. Šią idėją parsivežė į Minską, iš ten sukūrė didelę verslo sistemą, kur siuntinėjo klausimus į šimtus Rusijos miestų. Tiesa, pandemijos metu.

Nors “MozgoQuiz” gimė Vilniuje, čia jo ilgai nebuvo ar jis nebuvo stiprus. Sustiprėjo kartu su 2022 m. Rusijos karu Ukrainoje, kada į Vilnių atvyko daugiau imigrantų iš rytų (Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos), kurie moka geriau rusiškai, nei lietuviškai, arba dažniausiai lietuviškai nemoka išvis. Tada žaidimai imti rengti tris kartus per savaitę tam tarpe ir vienoje didžiausių Lietuvos žaidimų arenų “Juoda/Raudona”, o kas savaitę dalyvaujančių komandų skaičius pakilo iki ~70, tokiu būdu MozgoQuiz tapo ketvirta pagal dydį Lietuvos proto žaidimų lyga.