Viktorinos su Vytaru Radzevičiumi Vilniuje. Nebevyksta nuo 2018 m.

Vieta Nebevyksta
Laikas Nebevyksta
Populiarumas Buvo ~30 komandų per savaitę
Nuorodos Facebook, El. paštas

Taisyklės

Intelektų kovos

Viktorina vyksta kelis kartus per savaitę. Yra 6 turai po 10 klausimų, iš kurių vienas muzikinis, vienas vaizdinis.

Klausimai yra daugiausia skirti žinioms, o ne išmąstymui. Klausimų sudėtingumas labai įvairus. Dalis klausimų labai paprasti, su variantais (trimis ar net tik dviem) – taigi, juos lengva (33%-50%) atspėti net nieko nežinant. Kiti klausimai sudėtingi, klausiama sąvokų ar žmonių, kuriuos apskritai žino tik mažuma.

Istorija

Vienas senesnių Lietuvos barų “Prie parlamento” viktorinas ėmė siūlyti vienas pirmųjų, čia buvo susiformavusi viktorinų bendruomenė, viktorinos vyko tris dienas per savaitę (būdavo užduodami tie patys klausimai). ~2012 m. šis baras užsidarė, o jo savininkai kitoje Gedimino pr. pusėje įkūrė “Olounge” barą. Tačiau 2013 m. ir “Olounge” užsidarė, viktorinos pasklido po įvairias vietas: Paparazzi, Vienuolio Pub, El Toro, 2014 m. rudenį – Dirty Duck.

2015 m. viktorinos “Vienuolio Pub” maždaug dvigubai lenkė likusias. Pagal žaidėjų demografiją “Intelektų kovose” paprastai daugiau nei kitur vyresnių žaidėjų, nors klausimai ir nėra išimtinai orientuoti į juos.

2014-2016 m. komandų skaičius iš lėto mažėjo. Nuo 58 komandų 2014 m. rudenį iki 35 2016 m. rudenį.

2018 m. įvyko paskutinės “Intelektų kovos” ir lyga užsidarė.

Intelektų kovų apžvalga (2015-2016 m.)

Kur ir kada lankytasi? Pirmadienį 19:00 kokteilių bare Paparazzi Totorių g. Vilniuje.

Formatas: Šeši turai po 10 klausimų (iš viso 60). Pirmasis turas – klausimai su variantais, dar yra garsinis turas (muzika).

Vedimas. Vedė buvęs „Teleloto“ vedėjas Jonas Radzevičius. Vedimo stilius minimalistinis: sėdint prie kompiuterio skaitomi klausimai, paskui – atsakymai, į Excel lentelę suvedami rezultatai. Kadangi “Intelektų kovos” niekada nevyksta tuo pačiu metu keliose vietose ir vyksta tik Vilniuje, kiekvieną dieną veda tie patys vedėjai.

Klausimai. Klausimai daugiausiai skirti “žinojimui”: atsakymą žinai arba ne. Jų sudėtingumas varijavo labai smarkiai. Buvo itin lengvų klausimų, kuriuose tereikėjo pasirinkti vieną iš dviejų atsakymų variantų. Tačiau buvo ir tikrai sudėtingų klausimų, kurių tądien neatsakė nė viena komanda. Ir tiems, ir tiems apmąstyti skiriama ta pati minutė. Kaip pridera keliautojo Vytaro Radzevičiaus žaidimui, daugiau buvo klausimų apie „aukštąją kultūrą“, ypač geografiją, istoriją, šalių kultūras. Muzikinis turas – tiek iš šių laikų, tiek iš senų laikų muzikos.

Turnyras. Vedama bendra įskaita ir skelbiama Facebook. Tiesa, Facebook atnaujinamas ne po kiekvieno žaidimo, ne visų žaidimų rezultatai skelbiami pilnai. Neskelbiamos Facebook‘e ir nugalėtojų nuotraukos.

Žaidėjai. Galbūt dėl to, kad nedominuoja klausimai apie šiuos laikus, o gal dėl menkesnio Facebook išnaudojimo, „Intelektų kovos“ pasirodė bene „vyriausia“ viktorina (pagal žaidėjų amžių). Aplinka – kamerinė, komandų pirmadienį tebuvo šešios, bet kitom dienom būna ir daugiau (per savaitę iš viso – ~50).

Prizai. Už pirmąją vietą skiriamas 15 EUR čekis bare (komandai). Atsižvelgiant, kad žaidimo kaina 2 EUR žmogui, o „standartinė“ šešių žmonių komanda vien už viktoriną susimoka 12 EUR (aštuonių žmonių – 16 EUR), aišku, kad tai nėra ta vieta, kur logiška eiti žaisti dėl prizų.

Jums patiks, jei:
• Patinka klausimai žinioms, o ne išmąstymui.
• Prizai jums nėra svarbūs.
• Jums nėra būtina matyti savo rezultatus ir nuotraukas paskelbtus internete.