Viktorina, vykstanti įvairiuose Lietuvos miestuose, ypač – mažesniuose. Tai – vienintelė Lietuvos viktorinų lyga, kur mažesni miestai “dominuoja” prieš didesnius.

Vieta Daug Lietuvos miestų, pilnas sąrašas tinklapyje
Laikas Pirmadieniais 19:00
Populiarumas ~100 komandų
Nuorodos El. paštas, Facebook, Tinklapis

Taisyklės

Čia aprašytos taisyklės gali keistis, nes IQ kovų organizatoriai nuolat ieško naujų įdomių taisyklių variantų ir tuo skiriasi nuo kitų viktorinų lygų, kur dažnai taisyklės gana standartinės (tiesiog klausimai ir atsakymai). Taigi, prieš pradėdami žaisti pirmą kartą (arba po ilgesnės pertraukos), pasiteiraukite taisyklų vedėjo. Mūsų apsilankymo metu taisyklės buvo tokios:

Baro viktorina iš 6 turų.

Priešpaskutinis turas – rizika: už teisingą atsakymą skiriama +2 tšk., už neteisingą -1 tšk. Muzikinis turas yra toks, kad galima teoriškai atsakyti ir nežinant muzikos kūrinių, bet muzikos žinojimas padeda. Paskutinis turas iš dviejų dalių, kurių pirma – penki klausimai “žinioms”, antra – trys klausimai “išmąstymui”. Kuo daugiau atsakai klausimų “išmąstymui”, tuo daugiau taškų gauni už vieno klausimo atsakymą.

Komandos pagal mėnesio rezultatus skirstomos į virtualius divizionus, kurių nugalėtojai kas kartą gauna prizus.

Taip pat yra “virtualios” atkrintamosios varžybos (Knock Out taurė), kur viena prieš kitą kovoja burtų keliu sudarytos komandų poros – kiekvienos rezultatas yra tos dienos žaidimo rezultatas.

Sezono žaidimai skirstomi į sunkumus. Pirmuose dviejuose žaidimuose reitingo taškai skiriami įprastiniai, trečiame – x2, ketvirtame – x3.

•Visas žaidimas trunka nepilnai 3 valandas. Po kiekvieno turo yra 10-15 min pertraukėlė, per kurią taisomi žaidėjų pateikti atsakymai. Per metus sužaidžiami du sezonai. 1 sezonas vyksta nuo sausio iki birželio. Nuo birželio iki rugsėjo vasaros lyga. 2 sezonas vyksta nuo rugsėjo iki sausio.

Istorija

Vyksta nuo 2013 m. Išsivystė iš dar kelis metus iki tol Šiaulių universitete vykdavusių viktorinų. Vadinosi “Studentiški protai su Vaidu Mažintu”.

Dar iki 2014 m. pusė komandų narių privalėjo būti studentai arba abiturientai, o likę (išskyrus vieną) – dėstytojai arba baigę universitetą ne daugiau kaip prieš 5 metus.

Atsisakius šio reikalavimo komandų narių maksimalus skaičius pakeltas nuo 6 iki 7.

2014 m. bendradarbiavo su kitais Šiaulių viktorinų rengėjais bendrame turnyre.

2015 m. galutinai atsisakydama sąsajų su jaunimu ir studentais viktorina persivadino “IQ zonos proto žaidimu”, komandos narių skaičius padidintas iki 8, kiek pakito taisyklės. IQ zonoje rengiami ir kitokie žaidimai (pvz. stalo). Taisyklės pasidarė tokios:

1 turas „Startas“. 9 klausimai iš įvairiausių sričių, o 10 klausimas spėjimas, kiek komanda surinko taškų, šiame ture.
2 turas „Melomanų zona“. Šiame ture pateikiami garsiniai (kartais ir su vaizdu) klausimai. Klausimų kiekis gali skirtis nuo 10 iki 13 klausimų, nes iš atsakymo pažymėtų raidžių, reikia sudėlioti žodį, už kurį taip pat skiriamas taškas.
3 turas „Hyper-Turbo“. Tai greitas turas iš bendrų žinių. Šiame ture būna ne tik tekstinių, bet ir vaizdinių bei garsinių klausimų. Pam1stymui – sutrumpintas laikas: 25 sekundės.
4 turas „Kažkur mačiau…“. Klausimai su vaizdine medžiaga, kuri gali būti ir nuotraukų ir filmuotos medžiagos formatu.
5 turas „Teminis“ » Kiekvieną žaidimą vis kita tema.
6 turas „Paskutinis šansas“. Tai vieno atsakymo turas, kuriame pasakoma užuomina ir įvertinama atitinkama taškų suma, kita užuomina suteiks vienu tašku mažiau, dar kita – dar vienu tašku mažiau.
Kiekvieno mėnesio vieną antradienį vykdavo „Oranžinis“ žaidimas, kuriame 3 geriausios to žaidimo komandos gauna rėmėjų ir viktorinų vedėjo įsteigtus prizus.

2016 m. rudenį įkurtas divizionas Klaipėdoje.

2017 m. rudenį įkurti divizionai Raseiniuose ir Kuršėnuose (iš kur pasitraukė Auksinis protas). Žaidimas pervadintas “IQ kovomis”. Ilgametis vedėjas Vaidas Mažintas persikėlė į Raseinius, kur veda.

2018 m. IQ kovos atėjo ir į sostinę Vilnių. Tuo metu buvo taisyklė, kad komandos pasirinkdavo, kurio turo taškai jai dvigubinsis. Paskutinis turas – su vienu klausimu, kur nuolat daugėja užuominų ir reikia pasakyti kas turima omenyje. Pagal reitingo taškus komandos buvo skirstomos į virtualius divizionus po penkias (nepriklausomai nuo to, kuriame mieste žaidžia) ir prizai skiriami divizionų nugalėtojams.

2023 m. prasidėjo 2PRIEŠ2 kovos, atskira porų komandų lyga, kur žaidžiama kaip atkrintamosiose varžybose ir kovos filmuojamos bei rodomos Youtube.

2024 m. vyko šiuose miestuose: Joniškyje, Kėdainiuose, Kupiškyje, Panevėžyje, Raseiniuose, Šiauliuose, Trondheime (Norvegija), Ventoje, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Naujojoje Akmenėje, Plungėje, Rietave, Telšiuose, Ukmergėje, Zarasuose.