Viktorina, vykstanti Šiauliuose, Klaipėdoje, Telšiuose, Kelmėje, Vilniuje, Raseiniuose ir Kuršėnuose.

Vieta “Juonė pastogė” Šiauliuose, “Senoji Kvorta” Telšiuose, “Tres Baracudos Pub” Vilniuje, “Audit” Kelmėje, “Pauzė” Klaipėdoje, “Gūžtvė” Kuršėnuose
Adresas Vytauto Didžiojo g. 82-45 (Kelmė), Herkaus Manto g. 25 (Klaipėda), Pelkės g. 10 (Kuršėnai), Sporto g. 14 (Raseiniai), Aušros al. 31A (Šiauliai), Respublikos g. 4 (Telšiai), Subačiaus g. 15 (Vilnius)
Laikas Antradieniais 19:00
Kaina 2 EUR
Populiarumas ~20 komandų
Nuorodos El. paštas, Facebook, Tinklapis

Taisyklės

Komandos iki 8 asmenų. Baro viktorina iš 6 turų.

Komanda pasirenka, kurio turo taškai jai dvigubinsis. Paskutinis turas – su vienu klausimu, kur nuolat daugėja užuominų ir reikia pasakyti kas turima omenyje. Priešpaskutinis turas – rizika: už tieisngą atsakymą skiriama +2 tšk., už neteisingą -1 tšk. Muzikinis turas yra toks, kad galima teoriškai atsakyti ir nežinant muzikos kūrinių, bet muzikos žinojimas padeda.

Sezono žaidimai skirstomi į sunkumus. Pirmuose dviejuose žaidimuose reitingo taškai skiriami įprastiniai, trečiame – x2, ketvirtame – x3. Pagal reitingo taškus komandos skirstomos į virtualius divizionus po penkias (nepriklausomai nuo to, kuriame mieste žaidžia) ir prizai skiriami divizionų nugalėtojams.

•Visas žaidimas trunka nepilnai 3 valandas. Po kiekvieno turo yra 10-15 min pertraukėlė, per kurią taisomi žaidėjų pateikti atsakymai. Per metus sužaidžiami du sezonai. 1 sezonas vyksta nuo sausio iki birželio. Nuo birželio iki rugsėjo atostogos. 2 sezonas vyksta nuo rugsėjo iki sausio.

Istorija

Vyksta nuo 2013 m. Išsivystė iš dar kelis metus iki tol Šiaulių universitete vykdavusių viktorinų. Vadinosi “Studentiški protai su Vaidu Mažintu”.

Dar iki 2014 m. pusė komandų narių privalėjo būti studentai arba abiturientai, o likę (išskyrus vieną) – dėstytojai arba baigę universitetą ne daugiau kaip prieš 5 metus.

Atsisakius šio reikalavimo komandų narių maksimalus skaičius pakeltas nuo 6 iki 7.

2014 m. bendradarbiavo su kitais Šiaulių viktorinų rengėjais bendrame turnyre.

2015 m. galutinai atsisakydama sąsajų su jaunimu ir studentais viktorina persivadino “IQ zonos proto žaidimu”, komandos narių skaičius padidintas iki 8, kiek pakito taisyklės. IQ zonoje rengiami ir kitokie žaidimai (pvz. stalo). Taisyklės pasidarė tokios:

1 turas „Startas“. 9 klausimai iš įvairiausių sričių, o 10 klausimas spėjimas, kiek komanda surinko taškų, šiame ture.
2 turas „Melomanų zona“. Šiame ture pateikiami garsiniai (kartais ir su vaizdu) klausimai. Klausimų kiekis gali skirtis nuo 10 iki 13 klausimų, nes iš atsakymo pažymėtų raidžių, reikia sudėlioti žodį, už kurį taip pat skiriamas taškas.
3 turas „Hyper-Turbo“. Tai greitas turas iš bendrų žinių. Šiame ture būna ne tik tekstinių, bet ir vaizdinių bei garsinių klausimų. Pam1stymui – sutrumpintas laikas: 25 sekundės.
4 turas „Kažkur mačiau…“. Klausimai su vaizdine medžiaga, kuri gali būti ir nuotraukų ir filmuotos medžiagos formatu.
5 turas „Teminis“ » Kiekvieną žaidimą vis kita tema.
6 turas „Paskutinis šansas“. Tai vieno atsakymo turas, kuriame pasakoma užuomina ir įvertinama atitinkama taškų suma, kita užuomina suteiks vienu tašku mažiau, dar kita – dar vienu tašku mažiau.
Kiekvieno mėnesio vieną antradienį vykdavo „Oranžinis“ žaidimas, kuriame 3 geriausios to žaidimo komandos gauna rėmėjų ir viktorinų vedėjo įsteigtus prizus.

2016 m. rudenį įkurtas divizionas Klaipėdoje.

2017 m. rudenį įkurti divizionai Raseiniuose ir Kuršėnuose (iš kur pasitraukė Auksinis protas). Žaidimas pervadintas “IQ kovomis”. Ilgametis vedėjas Vaidas Mažintas persikėlė į Raseinius, kur veda.

2018 m. IQ kovos atėjo ir į sostinę Vilnių.