Pabėgimo kambarių Lietuvoje jau per 50 ir miestuose jie neišsitenka. Nauja mada: pabėgimo kambariai ant ratų, aplankysiantys, tarsi cirkai ar lunaparkai, ir mažesnius miestelius, kurortus, atvyksiantys į šventes ir festivalius.

Protu.lt kalbina “ReThink Room” komandą, “nugriovusią” gyvenamąją priekabą ir “pastačiusią” jos vietoje tikrą pabėgimo priekabą.


Kas jums visų pirma yra pabėgimo kambarys (pabėgimo priekaba)? Verslo planas, saviraiškos būdas, hobis?

Pabėgimo kambarys – tai saviraiškos būdas, gimęs iš aistros šiai pramogai. Visa ReThink komanda pamilo pabėgimo kambarius pirmą kartą išbandžiusi šią pramogą. Vis dėlto, dabar jau siekiame tobulumo, todėl pabėgimo kambarys – tai lyg ekspertinė sritis, kurioje norime būti geriausi.


Konkurencija išties didelė. Kaip jaučiatės eidami ten, kur jau pilna žinomų, “iš lūpų į lūpas” rekomenduojamų pavadinimų? Kaip planuojate išsikovoti sau vietą tarp jų?

Jaučiamės puikiai, sekame pabėgimo kambarių rinką nuo pat tos minutės, kai gimė mintis įkurti savąjį. Patys drąsiai rekomenduojame kolegas ir draugus apsilankyti viename ar kitame kambaryje priklausomai nuo to, ko jie ieško. Apėjome tikrai nemažą dalį pabėgimo kambarių Lietuvoje ir užsienyje ir viena tapo tikrai aišku – tai, kas patiks, labai priklauso nuo žmogaus charakerio ir pomėgių, nes visi kambariai turi kažką tikrai puikaus ir verto išbandyti. Žiūrime į šią pramogą, kaip į tam tikrą visuomenės švietimą – juk intelektualios pramogos komandoje yra puiki alternatyva tiek jaunam, tiek vyresniam žmogui praleisti vakarą vietoj sėdėjimo ant sofos prie “teliko”.

Tikim, jog “iš lūpų į lūpas” mūsų kambarys bus rekomenduojamas tų, kuriems jis paliks gerą įspūdį – tai žmonės, kurie mėgsta sudėtingesnius kambarius, logiškai pagrįstus žingsnius, kiek kitaip pateikiamas užduotis.

Kalbant apie konkurenciją: kaip rodo mūsų patirtis sukaupta per atsidarymą – dar yra daugybė, žmonių, kurie tik pirmą kartą eis į pabėgimo kambarį, taigi gal ir daug pasiūlos matome, tačiau dar nedidelė rinkos dalis pritraukta. Kovų konkurentams neskelbsime, tiesiog rinkai pasiūlysime pramogą, kurios Lietuvoje dar nebuvo – pabėgimo kambarį ant ratų, kuris gali atsidurti Jūsų pasirinktoje vietoje verslo ar asmeninės šventės metu.


Kaip kilo idėja įrengti pabėgimo kambarį “ant ratų”?

Idėja kilo iš aistros pabėgimo kambariams, patirties apsilankant juose ir susiformavusio kritiško požiūrio. Eidami į kambarius ir vis ieškodami kaip patenkinti savo norus, pastebėjome, jog daugumoje iš jų trūksta išpildytos istorijos, įtraukiančius komandos narius. Taip pat pradėjome nusivilti tiesiog aklu spynelių atrakinimu, kuris nėra paremtas bent jau minimalia logika. Taip atėjo mintis, jog jei jau nerandam to, kas mus džiugina, privalome tai sukurti patys. Ilgų diskusijų metu įžvelgėme nišą, kad turime klientą papirkti ne tik turiniu, bet ir unikalia kambario forma. Ratai pabėgimo kambariui buvo uždėti generuojant kvailiausias idėjas – visgi kemperis prigijo visiems komandos nariams.


Ar jau esate numatę, kur kurį 2016 m. mėnesį stovės jūsų kambarys? Kaip dažnai jį pervarinėsite iš vietos į vietą?

ReThink Room bazuosis ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto kieme, Arklių g. 18 – tai vieta Vilniaus centre, todėl dalyviai galės užsukti ir neplanuodami, tiesiog leisdami laisvalaikį mieste.

Pavasarį/vasarą kursuosime ir po įvairius miestų bei įmonių renginius. Individualių užsakymų nestinga jau nuo pirmųjų atidarymo dienų – artimiausias išvykimas į privatų renginį jau šį penktadienį.


Kiek pinigų ir kiek laiko atsiėjo šio kambario įrengimas? Kada planuojate, kad visa tai atsipirks?

Šį kambarį įrengėme sudėję visas savo žinias ir energiją per 8 mėnesius. Išsižadėjome vasaros atostogų, festivalių, kelionių ir kitų smagių pasibuvimų su draugais, kadangi visus vakarus po darbo skirdavome kemperiui. Daugeliui gali pasirodyti, kad nėra nieko sudėtingo susėsti ir sukurti primityvų siužetą ir sukabinti spyneles į vietas, tačiau siekėme tobulumo tiek siužeto linijos, tiek estetikos prasme. Prie ilgo kambario įrengimo prisidėjo ir namelis ant ratų, kurį nugriovėme iki pat pamatų ir pastatėme savo rankomis, todėl galima sakyti, kad mūsų produktas – rankų darbo ir visiškai autentiškas. Šis „statinys“ tikrąja to žodžio prasme sulipdė mus, kaip komandą. Dabar žinome, kuris iš mūsų stiprus vienoje ar kitoje srityje: Giedrius puikiai tvarkosi su elektronika, Povilas – tikras medinių konstrukcijų ir apdailos guru, o Ieva su Dalia tikros pagalbinės rankos vidaus apdailos procese bei idėjų generatoriai.

Kada ši investicija atsipirks priklausys tik nuo mūsų – kaip aktyviai bendrausime su privačiais užsakovais, didinsime savo žinomumą. Tikimės, jog tai ilgai neužtruks 🙂 .


Dauguma Lietuvos pabėgimo kambarių šeimininkų galiausiai ima plėstis: atidaro papildomus kambarius. Ar jūs turite tokių planų?

Kol kas norime pilnai išpildyti pabėgimo kambario ant ratų idėją – ką gali žinoti, galbūt kelių mėnesių bėgyje vienu metu galėsime į Jūsų šventę atvežti du skirtingus pabėgimo kambarius.


Šį interviu tikriausiai skaito ir žmonės, kurie patys norėtų turėti pabėgimo kambarį. Nuo ko rekomenduotumėte jiems pradėti? Kokių jūsų padarytų klaidų nekartoti?

Galbūt skambės banaliai, bet pradėkite nuo idėjos – būkite išskirtiniai, originalūs, išlipkite „iš dėžutės“. Kadangi šiuo metu kambarių Lietuvoje nors vežimu vežk, naujiems kambariams privalomos naujovės tiek siužeto, tiek apipavidalinimo prasme.

Mąstydami, kokias klaidas padarėme, turbūt akcentuotume koncentraciją – nepasiduokite negatyvioms mintims, kad jums nepavyks, siekite įgyvendinti savo idėją per trumpiausią įmanomą laiką. O tada jau testuotojai ir pirmieji klientai Jums pasakys, kaip galima Jūsų kambario lygį pakelti iki tobulybės.


Kokiomis savybėmis, jūsų nuomone, turėtų pasižymėti pabėgimo kambario šeimininkas?

Svarbiausia kantrybė ir aistra šiai pramogai – visa kita yra smulkmenos. Kuriant ir pristatant kambarį rinkai turite tikėti 150%, jog tai geriausias pabėgimo kambarys pasaulyje. Ir tikrai atsiras žmonių, kuriems jis toks ir bus.


Kokiomis dar veiklomis užsiimate? Ar pabėgimo kambarys bus jūsų pagrindinė veikla?

Visi esame skirtingų specialybių atstovai: būsimi medikai, ekonomistai, vadybininkai ar politikai. Tačiau svarbiausia, kad visi keturi tarpusavyje esame draugai – tai priverčia tobulėti, nes jauti atsakomybę už kiekvieną komandos narį bei bendrą mūsų rezultatą. Kai pagalvoji, jog sulipome visiškai atsitiktinai kartu išvažiavę į kelionę, supranti, kad tikras draugas ir galbūt būsimas verslo partneris gali tūnoti pačiose netikėčiausiuose gyvenimo vietose.

Kadangi aktyviai veikėme nevyriausybiniame sektoriuje – studentų ir jaunimo organizacijose, turime patirties organizuojant komandos formavimą didelėms grupėms, todėl manome, jog ir ši pramoga gali kelti Lietuvos įmonių seminarų brandos lygį, investuojant į komandos tarpusavio supratimą, kritinį mąstymą, problemų sprendimo įgūdžius. Pabėgimo kambariai – puikus įrankis šiems gebėjimams patikrinti ir pagerinti.

Kadangi esame keturiese, kolkas puikiai deriname savo asmeninius darbus ir ReThink Room priežiūrą, tačiau nenustebtume, jog ilgoje laiko perspektyvoje, tai galėtų išaugti į sėkmingą žmogiškųjų išteklių valdymo ekspertų tinklą, visu pajėgumu įtraukiantį kiekvieną jo narį. Svarbiausia dabar parodyti tai, ką turime geriausio 🙂 .

Rethink komanda: Ieva Mackonytė, Dalia Miklaševičiūtė, Povilas Čėsna, Giedrius Žilinskas.