Tarptautinės viktorinos asociacijos atstovai Lietuvoje paskelbė naujus 2016 m. Lietuvos PVČ reitingus ir Lietuvos viktorinų titulus.

Reitinguotųjų – kasmet vis daugiau

Populiarėjant individualioms viktorininikų varžyboms, reitinguotų “proto kovotojų” sparčiai daugėja. Naujausiame sąraše jų jau – 153, iš kurių 51 naujai reitinguoti 2016 m. (tuo pačiu 13 žmonių neteko reitingų dėl neaktyvumo).

2016 m. Pasaulio viktorinos čempionatas kaip reikiant sumaišė kortas, ir esminiai sukrėtimai neaplenkė nė geriausių viktorinininkų. Ne vienas lentelės viršuje įrašytas žmogus gavo ar neteko dviženklių reitingų taškų sumų.

Labiausiai sėkmė ir protas tarp lyderių lydėjo VM Ugnių Antanavičių (+11 tšk., iš viso 162), VM Justę Adakauskaitę (+12 tšk., iš viso 154), VDM Šarūną Dirmeikį (+10 tšk., iš viso 214), nors pastarasis jau seniai nebeturi su kuo lenktyniauti.

Auksinį reitingą (didesnį nei 150) gavo ir VM Vitalis Tamašauskas, nors tam jam pakako vos +3 pokyčio (reitingas 151). Tokia garbė lydėjo ir pirmąkart reitinguotą Minijų Tilindį, kuris iškart šovė į trečiąją reitingų vietą (165).

Didžiausią nuosmukį patyrė VDM Aidas Puklevičius (-30 tšk., 145) šiemetinį Pasaulio viktorinos čempionatą praleidęs VDM Paulius Ambrazevičius (-12 tšk., 136) bei VM Česlovas Šimkevičius, kuris, galbūt, savo sėkmę jau išsėmė TV žaidime “Auksinis protas” – ten šiemet triumfavo superfinale. Visi trys jie praeityje turėjo auksinius reitingus, tačiau dabar – tik sidabrinius.

Tarp turinčiųjų sidabrinius reitingus (nuo 100 iki 149) labiausiai savuosius pasigerino Marijus Beivydas (+22, 137), Monika Variakojienė (+13, 124), VM Mindaugas Vingilis (+12, 126), VM Rolandas Urnėžius (+11, 133), Gedas Lileikis (+11, 111), VM Gytis Baranauskas (+10, 123), Benjaminas Valiauga (+10, 123).

Net 16 iš naujai reitinguotų dalyvių iš karto gavo sidabrinius reitingus, o geriausiems iš jų – Olegui Volkovui (148) ir Arnui Gužėnui (146) vos vos pritrūko iki auksinių.

Dar 4 žaidėjai iškeitė bronzinius reitingus į sidabrinius, iš kurių vienas padarė įspūdingą reitingų šuolį (Vaidotas Bitinas +16).

Iš viso 7 Lietuvos viktorinininkai turi auksinį reitingą, 50 viktorinininkų – sidabrinius, 83 – bronzinius.

Lietuva turi šeštąjį viktorinų didmeistrį

Pirmąkart nuo titulų įvedimo po 2014 m. čempionato išsiplėtė Lietuvos viktorinų didmeistrių sąrašas. Šeštuoju šio prestižinio klubo nariu tapo Minijus Tilindis, antrąsyk Pasaulio viktorinos čempionate Lietuvoje užėmęs 3 vietą.

Lietuvos viktorinų meistrais tapti paprasčiau: pakanka nugalėti miestuose ar temose. Iki 2016 m. čempionato Lietuvoje viktorinų meistrų buvo 25, po jo – 30.

Šiemet viktorinų meistrais pripažinti Vytautas Juodagalvis (kaip Kauno čempionas), Mindaugas Vingilis (kaip Šiaulių čempionas), Aivaras Troščenka (kaip Panevėžio čempionas), Ignas Ligionis (kaip Pramogų temos lyderis) ir Arnas Gužėnas (kaip Sporto temos lyderis). Viktorinos meistru tapo ir Mažeikių čempionas Žydrūnas Jonušas – nedaug trūko, kad šio titulo jis nebūtų gavęs ne dėl savo kaltės, mat jei mieste nedalyvauja bent 10 žaidėjų, titulas jo čempionui neteikiamas.

Dar trys žmonės pirmąsyk iškovojo 2-3 vietas temose (jei šį rezultatą pakartos, taps Lietuvos viktorinų meistrais): Robertas Gedrimas, Justas Dapkūnas, Olegas Volkovas. Pastarasis šiuo metu yra aukščiausiai reitinguotas netituluotas žaidėjas.