Nurimus aistroms po 2019 m. Nacionalinės viktorinos, Tarptautinės viktorinos asociacijos atstovai Lietuvoje paskelbė viktorinininkus, gavusius Lietuvos viktorinos meistro titulą.

Lietuva turi šešis naujus viktorinų meistrus (VM).

Net trijuose didmiesčiuose nugalėjo titulų iki šiol neturėję žaidėjai: Jonas Oškinis Kaune, Lukas Gylys Klaipėdoje ir Skirmantas Knieža Šiauliuose. Kadangi visų jų rezultatas viršijo 75% čempiono rezultato, o tuose miestuose dalyvavo bent 30 dalyvių, už šį pasiekimą jie pripažinti Lietuvos viktorinos meistrais. Vilniuje, tuo tarpu, triumfavo VDM Šarūnas Dirmeikis, o Klaipėdoje – VM Birutė Nefaitė; tuo tarpu mažesniuose miestuose nesusirinko reikiamas dalyvių skaičius, kad jų čempionams suteikti titulus.

Dar du naujus titulus pasiėmė temas laimėję žaidėjai: Veronika Adomonytė (už temą “tradicijos”) ir Žilvinas Adomaitis (už temą “gamta”). Paskutiniuoju naujuoju meistru tapo Eligijus Daugnora, kuris iš karto užėmė 2-3 vietas dviejose temose: Kūryboje ir Tradicijose.

Deja, naujų Lietuvos viktorinos didmeistrių (VDM) neturime: čempionu tapo tokį titulą jau tirintis Šarūnas Dirmeikis (tiesą pasakius, didmeistrio titului gauti pakankamą pasiekimą jis pakartojo jau aštuntąjį kartą), tuo tarpu antrąją ir trečiąją vietas užėmė žmonės, iki šiol tokio pasiekimo neparodę. Jie gaus didmeistrio titulą tada, jeigu savo pasiekimą pakartos Nacionalinėje viktorinoje ar Pasaulio viktorinos čempionate. Tai – Rimantas Grikienis ir Birutė Nefaitė. Pastaroji tapo pirmąja istorijoje kandidate į Lietuvos viktorinų didmeistrius moterimi.

Tituluotieji žaidėjai PVČ ir NV gauna jiems rezervuotas vietas. Nuotraukoje - VM Rimantas Grikienis (dabar kandidatas į VDM) ir VDM Regimantas Dima Nacionalinės Viktorinos 2019 metu

Tituluotieji žaidėjai PVČ ir NV gauna jiems rezervuotas vietas. Nuotraukoje – VM Rimantas Grikienis (dabar kandidatas į VDM) ir VDM Regimantas Dima Nacionalinės Viktorinos 2019 metu

Dar keturi žmonės, užėmę 2-3 vietas temose, žengė žingsnį artyn Lietuvos viktorinų meistro titulo: Nijolė Vitėnaitė, Saulius Jazukevičius, Vytautas Čiužas ir Artūras Savko.

Iš viso šiuo metu Lietuvos viktorinų didmeistrio titulą turi 7 žaidėjai, Lietuvos viktorinų meistro – 53. Po žingsnį link didmeistrio titulo yra žengę 11 žaidėjų, o po žingsnį iki meistro titulo – 31. Pilnas Lietuvos meistrų ir didmeistrių sąrašas yra čia.