Ugnius AntanavičiusArtėjant 2017 m. Pasaulio viktorinos čempionatui kalbiname vieną lojaliausių PVČ dalyvių Ugnių Antanavičių (VM), kuris nuo 2011 m. kasmet patenka į Lietuvos lyderių dešimtuką.


Susipažinkime. Kaip galėtumėte keliais sakiniais apibūdinti save?

Mėgstu saldumynus ir cepelinus. Anksčiau skaičiau labai daug Vikipedijos, dabar mažiau, bet irgi paskaitau. Patinka žiūrėti krepšinį. Gyvenime esu klausęs labai daug Kanye Westo. Dievinu „Žiedų valdovą“.


Dalyvavote jau šešiuose Pasaulio viktorinos čempionatuose. Kas skatina sugrįžti?

Man įdomu. Esu azartiškas žmogus, man patinka varžytis, man patinka palyginti savo žinias su kitais ir tuo pačiu sužinoti kažką naujo. Juo labiau kad PVČ yra sritis, kurioje jaučiuosi stiprus. Plius, ten visada būna draugų ir gerai praleidžiu laiką.


Ką veikiate gyvenime?

Esu žurnalistas, dirbu portale 15 min. Laisvalaikiu kartais organizuoju viktorinas: tiek baruose, tiek įmonėms, organizacijoms ir pan., kai pakviečia.


Jūsų PVČ rezultatai gana smarkiai šokinėja. Per tris renginius jie buvo žemesni nei 70, per du – aukštesni nei 80, tačiau niekada tarp 70 ir 80. Nuo ko tai priklauso?

Sunku pasakyti 🙂 . Greičiausiai nuo klausimų sundėtingumo apskritai. Kadangi, nepaisant šokinėjančių rezultatų, užimama vieta svyravo gan nedaug, spėju, kad kai kuriais metais būna tiesiog daugiau būtent lietuviams neparankių klausimų. Nors apskritai tai, kaip rengėjai sugeba kaskart parengti visam pasauliui tinkančius klausimynus, mane žavi.


Kaip sužinojote apie Pasaulio viktorinos čempionatą tais 2011 m., kai jame debiutavote?

Neatsimenu, tiesą sakant 🙂 gal kažkas papasakojo, o gal kažkur internete užmačiau.


Kokiose dar viktorinose dalyvaujate be Pasaulio viktorinos čempionato?

Pirmadieniais žaidžiu „Protų kovose su Robertu Petrausku“, atstovauju komandai „Popiežiaus pakalikai“. Jei skaitot, linkėjimai! Dar kartais užsuku trečiadieniais į „Protų lyga, arba ko nežino Kazys?“ žaidimus, bet čia jau nereguliariai. Dar mėgstu temines viktorinas – muzikos, krepšinio ir t. t. Ai, ir „Quiz Up“ programėlę mobiliesiems telefonams mėgstu! Ten irgi tokios kaip ir viktorinos.


Stipriai pasirodėte jau pirmajame savo Pasaulio viktorinos čempionate (2011 m.), kuomet jums buvo 22 m. Kaip pavyko sukaupti tiek žinių? Kam labiausiai esate dėkingas?

Kiek atsimenu save, nuo vaikystės buvau labai žingeidus vaikas, mėgau enciklopedijas ir panašiai. Esu dėkingas šeimai, kad skatino mane domėtis pasauliu ir neslopino mano entuziazmo. Studijos universitete, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, irgi prisidėjo. Na, taip pat esu dėkingas Google ir Vikipedijai 🙂 . Sėdėjimas internete, kraunant į galvą informaciją apie įvairiausius dalykus, nuo pat vaikystės buvo mėgstama veikla, ir džiugu, kad kažkur ją pritaikiau.


Ar šios žinios praverčia darbe ar kur kitur, išskyrus viktorinas?

Praverčia. Kaip jau minėjau, dalis žurnalisto duonos yra žinoti bent po truputį apie daug ką ir gebėti sieti skirtingus dalykus, atrenkant reikalingą informaciją. Be to, dažnai, leisdamas laiką su draugais, galiu juos džiuginti įdomiais faktais ir pagyvinti pokalbį. Na, bent aš tikiuosi, kad jiems įdomu!


Kiek žurnalisto darbe surinktos žinios jums padeda Pasaulio viktorinos čempionate?

Būtent žurnalistikoje surinktos žinios gal ne tiek daug. Greičiau atvirkščiai – besidomint įvairiais dalykais, skaitant Vikipediją ir belankant PVČ bei protų kovas įgytos žinios praverčia žurnalistikoje.

Dėkui už pokalbį