Birželio 4-oji – diena, kurios nekantraudami laukia keletas šimtų Lietuvos viktorinų žaidėjų. Tądien, Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vyks Pasaulio viktorinos čempionatas. Pernai Lietuvoje čempionate žaidė daugiau nei 200 tautiečių. Renginio organizatoriai neabejoja, kad šiemet dalyvių bus dar daugiau.

Šiemet Pasaulio viktorinos čempionatas plečia savo geografiją. Kaip sako renginį organizuojančios Tarptautinės viktorinos asociacijos atstovas Lietuvoje Augustinas Žemaitis, Lietuvoje čempionatas vyks jau septyniuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose ir Biržuose.

„Kiekvieną savaitę per 8 000 lietuvių kavinėse ar bibliotekose žaidžia proto žaidimus – tai jau virtę savotiška epidemija. Ne kiekvienas jų dalyvauja Pasaulio viktorinos čempionate, bet tai – kol kas vienintelis būdas išmėginti jėgas individualiai, o ne komandoje. Renginį pamėgę ir siekiantys aukščiausių rezultatų, ir tiesiog norintys palyginti savo žinias su kitų šeimos narių ar draugų žiniomis“, – sako A. Žemaitis.

Pasaulio viktorinos čempionate gali dalyvauti visi norintys – visiems sudaromos vienodos sąlygos ir tie patys aštuonių sričių klausimai, išversti į kiekvienos valstybės kalbą. Po čempionato dalyviai gali pasitikrinti savo rezultatą miesto, Lietuvos ir viso pasaulio dalyvių mastu.

„Man beprotiškai smagu būti antru Lietuvoje, o dar smagiau aplenkti Bangladešo, Armėnijos ar dar kokio Guamo viktorinos čempioną. Visada pasitikrinu, kurių šalių čempionus patvarkiau. Pasaulio viktorina – tai vienas gyvenimo prieskonių, be kurių prėska gyventi“, – juokauja pernai antrą vietą Lietuvoje užėmęs rašytojas Regimantas Dima.

Išvarginti permainingų pavasario orų vilniečiai ir sostinės svečiai neturėtų nusiminti, kad pirmą vasaros savaitgalį praleis nunarinę galvas prie klausimynų. Šiais metais čempionatas Vilniuje vyks gryname ore – „Ogmios mieste“ bus sudarytos visos sąlygos spręsti užduotis ir mėgautis pirmomis vasaros dienomis lauke. „Dalyviais pasirūpinsime net ir lietui prapliupus“, – tikina „Ogmios centro“ marketingo vadovas Edgaras Valickas.

Registracija į čempionatą jau prasidėjo. Ji vyks iki 2016 m. birželio 1 dienos. Dalyvavimas nemokamas.