Train Your Brain – pabėgimo kambariai Druskininkuose. Jų atmosfera susijusi su Druskininkų istorija, o išėjusiems greičiau nei per 45 minutes kartais būna skiriamas prizas (reiktų pasitikrinti oficialiame Facebook, ar galioja konkrečiu metu). Šiuo metu yra du kambariai ir planuojamas trečias.

Scary Spa

Dalyviai 2-4 (5-6 už papildomą mokestį)
Kaina 50 eurų komandai
Laikas 60 min. (nespėjus išeiti laikas pratęsiamas, bet ne ilgiau nei iki 90 min)
Adresas M. K. Čiurlionio 51, Druskininkai
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Pabėgimo kambarys – tai SPA. Iš pirmo žvilgsnio. Ištyrinėjus geriau paaiškėja, kad tai laboratorija, kur atliekami eksperimentai su žmonėmis. Tiesa, kambarys neatrodo siaubingai – blogiausiu atveju jis primena nejaukią ligoninę – tad yra tinkamas ir vaikams.

Kad pabėgtumėte iš kambario per valandą (kol eksperimentų nepradėjo daryti su jumis pačiais), reikės atrakinti daug įvairių spynų. Kiekvienai spynai raktas ar kodas atrandamas vis kitaip. Tam būtina pasinaudoti daugybe įvairių SPA ir ligoninėms būdingų daiktų. Ne šiaip sau pasinaudoti, o išradingai: daugelio daiktų paskirtis pabėgimo kambaryje kiek kitokia, nei būtų realiame gyvenime.

Prie dažnos spynelės parašyta užuomina, kuris daiktas turėtų padėti ją atrakinti. Tačiau tos užuominos primena rebusus ir jas perprasti komandai nebus paprasta. Ir net teisingai nusprendus, kokiu daiktu užuomina siūlo pasinaudoti, dar reikės išsiaiškinti, kaip gi iš to daikto atrasti spynelės kodą (ir taip priartinti prie pačios pagrindinės spynos – “SPA” durų – įveikimo).

Įstrigus ties viena užduotimi pabėgimo kambario darbuotojai paskambins su patarimais. Tačiau jie “nepersistengs”: leis pabandyti įvairias teorijas patiems, o ir patys patarimai nebus visai konkretūs, o tik užvedantys ant kelio. Patys prašyti patarimų organizatoirų patarimų kambario lankytojai negali. Iš kambario komandos vidutiniškai išeina per 54 minutes, sulaukusios 4 darbuotojų pagalbų.

Jums patiks, jei:
•Norite ilgiau bandyti spręsti pats, o ne sulaukti greitų darbuotojų patarimų.
•Patinka išradingai spėlioti, kaip įprastus daiktus panaudoti neįprastai.

Mikalojaus Konstantino kambarys

Dalyviai 2-4 (5-6 už papildomą mokestį)
Kaina 50 eurų komandai
Laikas 60 min. (nespėjus išeiti laikas pratęsiamas, bet ne ilgiau nei iki 90 min)
Adresas M. K. Čiurlionio 51, Druskininkai
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Pabėgimo kambario pavadinimas – ne šiaip sau. Visas jo interjeras įkvėptas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų ir muzikos. Ir galutines duris “į laisvę” atidarysite tik tuomet, jei to interjero detalėmis ir daiktais pasinaudosite tinkamai, perprasite ten užšifruotus kodus.

Nors viskas netiesiogiai susiję su žymiausiuoju Lietuvos dailininku ir kompozitoriumi, meno žinios pabėgimo kambario lankytojams nėra būtinos: visa tai, ką žinoti būtina išspręsti kambario galvosūkius, yra parašyta kažkur jame. Tiesa, “meniškam žmogui” kai kas gali būti paprasčiau.

Užduočių, kurias teks įveikti norint išeiti iš kambario, nedaug, tačiau jos – sunkios. Dauguma – spynelės su kodais ir labai daugiaprasmiškomis užuominomis, kokiuose kituose kambario elementuose reikia ieškoti kodų. Žaidėjai turi stengtis perprasti, ką gi iš tikro tos užuominos reiškia.

Pirmieji spėjimai kiekvienu atveju greičiausiai bus nesėkmingi, tačiau tie žaidėjai, kurie aktyviai mąsto, dalinasi mintimis ir siūlo vieni kitiems naujus variantus, kambarį galiausiai įveikia.

Matydami, kad žaidėjai visai įstrigo, kambario darbuotojai paskambina su patarimais – irgi nekonkrečiais. Tačiau tuo nepiktnaudžiauja, duoda daug laiko mėginti patiems. Šiaip ar taip, kadangi užduočių nėra daug, net ir ilgiau “įstrigus” (nesugalvojant kokio vieno kodo) dar gali pavykti išeiti laiku. Iš kambario komandos vidutiniškai išeina per 59 minutes, sulaukusios 4 darbuotojų pagalbų.

Jums patiks, jei:
•Jums geriau nedaug sudėtingų užduočių nei daug paprastų.
•Norite ilgiau bandyti spręsti pats, o ne sulaukti greitų darbuotojų patarimų.
•Patinka komandinis darbas, kai visa komanda gali siūlyti ir mėginti teorijas, kaip spręsti tą pačią užduotį.
•Patinka M. K. Čiurlionio kūryba ar apskritai esate meniškas.

Sweeney Todd. Kirpėjas

Dalyviai 2-4 (5 už papildomą mokestį)
Kaina 50 eurų komandai
Laikas 60 min. (nespėjus išeiti laikas pratęsiamas, bet ne ilgiau nei iki 90 min)
Adresas M. K. Čiurlionio 51, Druskininkai
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Svynis Todas – kirpėjas. Ir kartu žudikas maniakas, kuris savo klientus paskerdžia ir jų mėsa įdaro pyragėlius.

Tai – Londono miesto legenda, literatūroje sutinkama nuo XIX a. Tačiau Svynio Todo kirpykla atvėrė duris Druskininkuose. Ir jūs turite 60 minučių iš jos pabėgti, antraip grįžęs Svynis paskers jus.

Tam turėsite išspręsti eilę galvosūkių. Atrasite daug keistų ir kartais baugių daiktų, kuriuos panaudoję tinkamais būdais sužadinsite kambario elektroniką ir ji “išduos” naujus daiktus ar suteiks kitų užuominų, ką daryti toliau.

Laukia ir kelios sudėtingesnės užduotys, kurias komandos nariai galės spręsti kartu. Ten prireiks ir šiek tiek kulinarijos žinių bei susivokimo matematikoje (ne aukštojoje). Tačiau, pasak šeimininkų, kambarys lengvesnis, nei Mikalojaus Konstantino kambarys – komandos vidutiniškai pasprunka greičiau.

Nepaisant siužeto, Svynio Todo kambarys nėra siaubo kambarys, nors vietomis jame gali pasidaryti truputėlį nejauku.

Jums patiks, jei:
•Patinka elektronikos pilni kambariai, kur veiksmas vienoje kambario pusėje gali sukelti netikėtą reakciją kitoje.
•Patinka lengvas siaubas ar trileriai.
•Patinka ir galvosūkiai, kuriuos skirtingi komandos nariai sprendžia kartu.
•Patinka išspręsti kambarius, o ne ieškoti paslėptų daiktų.