Visus Break Free pabėgimo kambarius Kaune vienija tai, kad juose privaloma panaudoti daugelį savo pojūčių (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ir skonį). Patarimų skaičus – neribojamas. Break Free kaupia tikslią statistiką apie pabėgimus iš savo kambarių, tad lengvai pasilyginsi su rekordu ir įvertinsi kambarių sudėtingumą. Break Free kambariai yra dviejose Kauno centro vietose bei bibliotekoje.

Mafijos kambarys

Dalyviai 2-5
Kaina 65 EUR komandai
Laikas 60 min.
Adresas Gedimino g. 30, Kaunas
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Mafijos pabėgimo kambarys Kaune

Buvote užrakinti mafijos boso kabinete. Sprunkate. Pabėgimo eiga primena filmus apie nusikaltėlius ar šnipus. Iš pažiūros kuklūs baldai slepia daugybę elektr(on)inės įrangos – tik tinkamai ją perpratus ir panaudojus kambario durys vėl atsirakins. Tai – lenktynės su laiku. Įveikus vieną kliūtį kelią pastoja nauja. Dažnai tokia, kokios net nebūtum nuspėjęs esant.

Atsidūręs kambaryje pradžioje supranti tik mažą dalį to, ką reiks padaryti: viskas aiškėja eigoje. Daug daiktų, kurie iš pirmo žvilgsnio svarbūs, pasirodys besantys tik dekoracijos. Tuo tarpu išties būtinos užuominos ir galvosūkiai neretai gudriai paslėpti.

Tačiau “daryti kratos” nereikės: švieselėmis, garsais ir kitais moderniais būdais pats kambarys dažniausiai kreips tinkama vaga (aišku, reikės tuos signalus suprasti). Pagal elektronikos kiekį ir unikalumą tai – vienas stipriausių pabėgimo kambarių Lietuvoje.

Atmosfera čia – nejaukiai baugi (bet ne šiurpi, kaip siaubo filmuose). Derina tiek amerikietiškos/itališkos mafijos (atitinkami paveikslai ant sienų), tiek lietuviškosios “Daktarų eros” detales (~1990 m. leistos knygos lentynose).

Pasak organizatorių pabėgimo kambarys – vidutinio sudėtingumo (laiku ištrūksta ~60% komandų paprašiusios 1-2 užuominų).

Beje, Mafijos kambariai iš tikro yra du (su tokiom pačiom užduotim). Jeigu jūsų yra daug galite pasidalinti į dvi dalis ir rungtis tarpusavyje kuri pusė savą kambarį paliks anksčiau.

Jums patiks, jei:
• Norite pabėgimui panaudoti visus penkis pojūčius.
• Žavitės elektronika ir visais netikėtumais, kuriuos ji gali sukelti.
• Patinka unikalios kliūtys, o ne tiesiog skaičių, raidžių ar raktų paieškos.
• Mėgstate filmus apie mafiją ir nusikaltėlius (ir nesate tokių silpnų nervų, kad juos išsyk išjungtumėte).
• Norite su kolegomis ne tik bendradarbiauti, bet ir pasivaržyti, kas tą patį išspręs greičiau.

Leonardo Da Vinčio kambarys

Dalyviai 2-5
Kaina 65 EUR komandai
Laikas 60 min.
Adresas Kęstučio g. 17, Kaunas
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Da Vinčio pabėgimo kambarys Kaune

Pagal siužetą šis kambarys priklausė Da Vinčio darbą tyrinėjusiam profesoriui. Kambaryje daug elektronikos – ir ne šiaip sau eilinių elektroninių spynų, o tokių kliūčių, kurias, galbūt, galėtų kurti pats Leonardas, jeigu būtų perkeltas į šiuos laikus. Pagal elektronikos kiekį ir unikalumą Da Vinčio kambarys – vienas stipriausių Lietuvoje.

Modernios technologijos derinamos su Renesanso dvasia: tikro Da Vinčio piešinių reprodukcijomis, “ezoteriniais” simboliais. Užduočių įvairovė itin didelė: nereikia tiesiog įvedinėti skaičiukus į skirtingas spyneles ar pritaikyti raktus. Tai – dėl elektronikos. Ji žavi ir todėl, kad jūsų veiksmai laidų ir mirkoschemų dėka gali sukelti išties netikėtų pasekmių. Tarsi kompiuteriniame žaidime ar, kaip pasakytų kas nors atklydęs iš Leonardo epochos, lyg veikiant burtams.

Pasak organizatorių, iš kambario laiku išeina ~50% dalyvių. Dažna kliūtis pabėgimo kambarių naujokams: Da Vinčio kambarys pilnas visokių keistų profesoriaus surinktų prietaisų, nebūtinai susijusių su reikalu. Ėmus viską apžiūrinėti nuodugniai tiesiog neliks laiko. Įeidami jau turėtumėte žinoti, ką daryti, ko siekti. Todėl organizatoriai šį kambarį rekomenduoja rinktis tik išbandžiusiems paprastesnius (“Alisos kambarį”, “Hario Poterio kambarį”, “Šerloko Holmso kambarį”).

Jums patiks, jei:
• Norite pabėgimui panaudoti visus penkis pojūčius.
• Žavitės elektronika ir visais netikėtumais, kuriuos ji gali sukelti.
• Patinka unikalios kliūtys, o ne tiesiog skaičių, raidžių ar raktų paieškos.
• Jau esate išbandę kitų pabėgimo kambarių.

Šerloko Holmso kambarys

Dalyviai 2-5
Kaina Nemokamas!!!
Laikas 30 min.
Adresas Raseinių g. 26, Kaunas
Kontaktai Tinklapis, rezervacija telefonu +370 37 225647

Norite išmėginti, kas gi tie pabėgimo kambariai, bet nežinote, ar tai – jums? Nenorite mokėti 40 ar 50 eurų už pramogą, kuri net nežinote, ar patiks? Bijote, kad per 60 minučių pramoga pabos?

Geriausias būdas “paragauti” pabėgimo kambarių niekuo nerizikuojant – Kauno Z. Kuzmickio bibliotekoje. “Break Free” komandos įrengtas Šerloko Holmso pabėgimo kambarys – nemokamas, be to, pabėgimas iš jo trunka tik 30, o ne “tradicines” 60 minučių.

Siužetas: patenkate į apleistą butą, kurį Šerlokas Holmsas buvo įsirengęs kaip savo tvirtovę. Jei nerasite išėjimo durų rakto per 30 minučių, kambarį užplūs nuodingos dujos ir jūs mirsite.

Kambaryje išgryninta visa pabėgimo kambarių esmė. Yra užraktai, yra galvosūkiai jiems įveikti. Nėra visokių “mandrybių”, nėra poreikio išnaršyti kambario kampelius ar ieškoti kas paslėpta po kilimu.

Tik 5 spynelės, kurias privalote atrakinti. Kažkur kitur kambaryje – 5 užuominos. Atrakinęs spynelę, randi užuominą kitai spynelei. Jei simbolis prie užuominos sutampa su simboliu prie spynelės, reiškia, užuomina skirta tai spynelei atrakinti. Atrodo labai jau lengva? Nevisai, nes užuominas *rasti* ir užuominas *suprasti* – ne tas pats! Reiks pasukti galvą – juk tai daugelio pabėgimo kambarių esmė! Vidutiniškai komandos visus galvosūkius įveikia per 27 minutes, tačiau net jei per 30 minučių ir nespėja, bibliotekos darbuotojos leidžia žaidimą užbaigti. Galime prašyti užuominų.

Jei išbandžius šį kambarį jums norėsis daugiau galvosūkių, spynelių, o gal unikalesnių dekoracijų, siužetų, prietaisų – reiškia, jūs užsikrėtėte pabėgimo kambarių liga. Prieš jus – kelios dešimtys kitų pabėgimo kambarių Kaune ir apie šimtą visoje Lietuvoje!

Jums patiks, jei:
• Tai jūsų pirmas pabėgimo kambarys.
• Norite nemokamo pabėgimo kambario.
• 60 minučių pabėgimo kambariui atrodo per daug.
• Jums tinka, kad kambarys nedirba vakarais ir sekmadieniais.

Hario Poterio kambarys

Dalyviai 2-5
Kaina 65 EUR komandai
Laikas 60 min.
Adresas Kęstučio g. 17, Kaunas
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Hario Poterio pabėgimo kambarys

Kadaise šiame kambaryje bazavosi pats Haris Poteris. Deja, jo didysis priešas Voldemortas slaptavietę išaiškino ir Haris iš jos pasitraukė. Ir – dar liūdniau – likus lygiai valandai iki Voldemorto puolimo kambaryje užsitrenkėte jūs. Laimė, Haris Poteris paliko užuominų taką, kurį išsprendę, galėsite pabėgti iš kambario…

Hario Poterio kambarys skirtas įvesti į “magiškąjį pabėgimo kambarių pasaulį” tuos, kurie dar jo nepažinę. Čia daug kas paprasčiau nei daugelyje pabėgimo kambarių. Spynelės paprastos: iš karto aišku, reikia atrakinti. Be to, prie kiekvienos spynelės yra simbolis ir toks pats simbolis prie užuominos tai spynelei atrakinti: neteks spėlioti, kuri užuomina kam skirta.

Kas be ko, mąstyti vis tiek reiks: žinoti kur užuomina kokiai spynelei – nepakanka, reikia ją dar perkąsti. Ir sprendimų daug: prireiks pasinaudoti keturiais iš penkių pojūčių, narstyti simbolius, spalvas, sekas ir kita. Ir nors tai lengviausias iš “Break Free” pabėgimo kambarių, vidutinis pabėgimo laikas vis tiek yra 47 minutės paprašius dviejų papildomų patarimų iš organizatorių. Patarimų, beje, reikia prašyti magiška lazdele…

P.S. Hario Poterio kambarys turi ir versiją patiems mažiausiems, kurioje pašalinamos dar kelios užduotys. Priimami vaikai nuo 7 metų, greta yra salytė, kurioje galima švęsti gimtadienius ar kitas šventes.

Jums patiks, jei:
• Norite pabėgimui panaudoti keturis pojūčius.
• Patinka kliūčių įvairovė.
• Patinka Haris Poteris, stebuklinės pasakos ar maginė fantastika.
• Tai jums vienas pirmųjų pabėgimo kambarių.
• Norite po pabėgimo kambario šventei išsinuomoti salytę.
• Esate su vaikais.

Alisos kambarys

Dalyviai 2-5
Kaina 65 EUR komandai
Laikas 60 min.
Adresas Kęstučio g. 17, Kaunas
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Alisos kambarys

Patekote į Stebuklų šalį. Tą pačią, kur garsioji Alisa. Tik šioji kiek tamsesnė, niūresnė nei pasakoje. Ir ankštesnė. Kažin ar norėtumėte joje pasilikti amžiams… O jei neištrūksite per valandą, taip jums atsitiks! Cha, cha, cha!

Stebuklų šalis pasitinka nedidele tamsia erdve, kurioje daug kas kitaip, nei būti turėtų. Kas yra užuomina, o kas tiesiog “eilinis stebuklas”? Negi tai visa stebuklų šalis? Viską išsiaiškinsite eigoje.

Alisos kambarys – antras pagal lengvumą “Break Free” kambarys po Hario Poterio kambario ir taip pat orientuotas į pradedančiuosius (vidutiniškai pabėgama per 49 minutes su 2 pagalbom). Priešingai Hario Poterio kambariui, Alisos kambaryje nebėra simbolių, žyminčių, kuri užuomina kuriai spynelei reikalinga: teks tai suprasi patiems.

Ir dar: iš Stebuklų šalies vienas neištrūktum. Yra užduočių, kurias tik dirbdami keliese kaip komanda galėsite efektyviai įveikti…

P.S. Alisos stebuklų šalyje kambarys turi ir versiją patiems mažiausiems, kurioje pašalinamos dar kelios užduotys. Priimami vaikai nuo 7 metų, greta yra salytė, kurioje galima švęsti gimtadienius ar kitas šventes.

Jums patiks, jei:
• Norite pabėgimui panaudoti keturis pojūčius.
• Žavitės elektronika ir visais netikėtumais, kuriuos ji gali sukelti.
• Patinka Alisa stebuklų šalyje.
• Tai jums vienas pirmųjų pabėgimo kambarių.
• Norite po pabėgimo kambario šventei išsinuomoti salytę.
• Esate su vaikais.

Teatro užkulisiai [neveikia]

Dalyviai 2-5
Kaina 65 EUR komandai
Laikas 60 min.
Adresas Neveikia; pagal užsakymą gali būti laikinai įrengtas šventėje
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Pavadinimas “Teatro užkulisiai” kalba pats už save: įsliūkinę ten, kur galima tik aktoriams, užsitrenkėte ir turite pabėgti. Atrasti, kaip tai padaryti, užtruks: jei pasiseks, ne ilgiau valandos. Teatro užkulisiai, kaip pridera, pilni įvairiausių rakandų, rekvizitų (grimo staliukas, kostiumai, papuošalai ir t.t.). Teks juos gerai apieškoti, o logiškos užuominos padės atrasti, kas yra svarbu sprendimui. Iki pabėgimo dar lauks ir paslaptingų netikėtumų.

Iš teatro užkulisių sėkmingai laiku pabėga 70% dalyvių, pasinaudoję vidutiniškai 1-2 užuominomis (užuominų galima prašyti bet kada paskambinus telefonu, jų skaičius neribotas). Procentas gal būtų dar didesnis, jei ne didelis skaičius dalyvaujančių naujokų: organizatoriai šį kambarį rekomenduoja visiems, kam tai – pirmasis pabėgimo kambarys. Pasak organizatorių, “Kai kurios Teatro užkulisių užduotys kartais yra lengviau įkandamos vaikams, nes jie paprasčiau mąsto, o suaugę dažnai yra linkę į viską žiūrėti daug sudėtingiau”.

Nepatyrusiems turėtų padėti ir tai, kad kambaryje nėra ypatingos, specialiai jam sukurtos elektrinės įrangos: viskas yra kasdieniai daiktai (kai kurie šiek tiek modifikuoti). Kaip ir tikroje kasdienybėje, kambaryje teks panaudoti visus penkis savo pojūčius.

Kambario Kaune nebėra, tačiau pagal užsakymą tokie galvosūkiai gali būti įrengiami šventės vietoje.

Jums patiks, jei:
• Norite pabėgimui panaudoti visus penkis pojūčius.
• Manote, kad genialumas – paprastume.
• Tai jūsų pirmasis kambarys.
• Norite pamatyti tikrus Kauno muzikinio teatro aktorių kostiumus.