Energetikos ir technikos muziejus greta įprastos ekspozicijos įkūrė ir pabėgimo kambarį, kuris yra ne tik žaidimas, bet ir galimybė daugiau sužinoti apie pirmąją Vilniaus elektrinę (būtent elektrinės pastate ir įsikūręs muziejus).

Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys

Dalyviai 2-4
Kaina 50 EUR komandai
Laikas 60 min. (esant galimybei pratęsiamas)
Adresas Rinktinės g. 2, Vilnius
Kontaktai Tinklapis, Facebook (bendras muziejaus)

Tai – pirmasis toks pabėgimo kambarys Lietuvoje!

Kiti pabėgimo kambariai yra tiesiog pramoga: smagu spręsti galvosūkius, jeigu pabėgimo kambarys geras – gera pasijusti persikėlus į kitą vietą ar laiką. O štai “Senosios Vilniaus elektrinės paslaptyse” dar, be viso šito, spręsdamas kiekvieną užduotį čia sužinai ką nors naujo ir tikro iš elektrinės, Vilniaus ir Lietuvos istorijos.

“Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys” yra tarsi pabėgimo kambario ir dabar išpopuliarėjusių ekskursijų po “mažiau žinomas Vilniaus vietas” (“Gatvės gyvos” ir pan.) hibridas. Per valandą, kurią praleisite pirmosios Vilniaus elektrinės rūsyje, Elektrinės dvasia jums papasakos šio Vilniui svarbaus pastato istoriją. Visokius įdomius “pikantiškus” faktus, kurių daugelio net didelis Vilniaus istorijos žinovas paprastai nežino.

Kiekvienas pasakojimas susietas su galvosūkiu. Jį išspręsdami simboliškai pergyvenate kažkokį svarbų elektrinės momentą ir “stumiate istoriją tolyn”, vis arčiau šių laikų. Išeidami iš paslapčių kambario vėl sugrįšite į Energetikos ir technikos muziejų, kuriuo dabar yra virtusi pirmoji Vilniaus elektrinė. Vėl dabartis…

Viską, kas reikalinga spręsti galvosūkiams, sužinote pačiame kambaryje – čia ne viktorina ar egzaminas, taigi, jokių “žinių iš šalies” nereikės.

Kaip ir dera Energetikos ir technikos muziejui, pabėgimo kambaryje visos užduotys elektroninės, o ne šiaip spynelės. Kambarį įrengė “techniškais” kambariais išgarsėję “Insight Out“. “Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys” – geras įrodymas, kad pabėgimo kambarys gali būti ne vien pramoga, o ir edukacinė priemonė (labiau suaugusiems, nei vaikams). Ir dėl to, kad jo metu dalyviai sužino kažką naujo, neprarasti savo smagumo (o žingeidiems žmonėms, tikėtina, dėl to tapti tik dar smagesniu).

Jums patiks, jei:
• Norite pramogos metu ir sužinoti kažką naujo ir įdomaus.
• Patinka, kai kambariuose būna daug įmantresnių elektroninių užduočių.
• Domitės Vilniaus istorija, Lietuvos istorija ar pramoniniu paveldu.
• Patinka teminės ekskursijos po miestą.