Aido Puklevičiaus (VDM) biografija – labai marga. Žurnalų vyrams redaktorius, vyno ekspertas, komikas, diplomatas, teisininkas, kalinys, scenaristas, rašytojas… Tarp įrašų ten – ir 2011 m. Pasaulio viktorinos čempionato Lietuvos čempiono 2012 m. vicečempiono titulai, daugelio kitų proto žaidimų vedimas ir dalyvavimas juose. Kalbiname jį apie protą ir gyvenimą, viktorinas ir jų meistrus.


Kiek skirtingų proto žaidimų yra tekę žaisti ir vesti per gyvenimą? Kurie iš jų atrodo asmeniškai įdomiausi?

Visokiausių. Nuo “Auksinio proto” iki teminių-korporatyvinių. Labiausiai patiko ruošti proto žaidimus apie vyną. Susirinkdavo specai, kaip dabar susirenka į Ginto Jašinsko mėnesinius vynmušius, ir laužydavo galvas su gomuriais.


Keliomis darbinėmis veiklomis užsiimate šiuo metu? Jei reikia anketose įrašyti „profesiją“, ką rašote?

Pagrindinė veikla “VRP Hill+Knowlton Strategies” kūrybos direktorius. O šalia šios dar tenka paskaitas skaityti, renginius vesti, na ir vieną kitą scenarijų parašyti. Sėdžiu prie poros pilnametražių sumanymų ir toliau bandau kastis su knyga apie Pirmąjį pasaulinį karą.


Kuri veikla iš visų tų, kuriomis teko užsiimti per savo gyvenimą, jums brangiausia?

Hm… Gal vadovavimas FHM žurnalui? Labai svajojau apie tai pirmą kartą paėmęs į rankas šį žurnalą dar 1994 metais, nepraėjo nei dešimt metų ir svajonė išsipildė.


Kiek darbinėje veikloje jums praverčia tos savybės, kurios atveda į pergales Pasaulio viktorinos čempionate ir kituose proto žaidimuose – žinios, intelektas? Kurioje jūsų veikloje jos labiausiai pravertė, kuriose – ne tiek svarbios?

Žinios ir apsiskaitymas niekur netrukdo, nebent bendraujant su bukais žmonėmis.


Jūsų biografijoje yra tikriausiai retas Lietuvos viktorinininkams epizodas – jums teko atlikti bausmę kalėjime. Ką reiškia kalėjimas protingam žmogui? Ar tokių už grotų sutikote daug?

Skirkime protingą nuo apsiskaičiusio. Tai, kad prisidirbai tiek, kad patekai už grotų, reiškia, kad nebuvai protingas, tik apsiskaitęs. O protingu gali tapti tik padaręs išvadas. Ar padarei – tai paaiškėja viso likusio gyvenimo laisvėje metu. To ir linkiu savo buvusiems “kolegoms”.


Vėliau tapote rašytoju (Aido Pelenio slapyvardžiu), scenaristu. Kaip manote, ar intelektas ir žinios šiais laikais padeda šiose srityse siekti populiarumo?

Čia gal svarbiau kūrybiškumas, fantazija, kuris tikrai nėra ekvivalentiškas žinioms ir intelektui. Žinoma, norint gerai kalbėti reikia gerai rašyti, norint gerai rašyti reikia daug rašyti ir daug skaityti. O daug skaitant vis šis tas užsilieka galvoje.


Buvote ir „Playboy“ vyr. redaktorius. Plačiojoje visuomenėje tokie žurnalai neretai laikomi nerimtais, neprotingais – tarsi jų skaitymas būtų protingo laisvalaikio – taigi, ir proto žaidimų – antipodas. Ar šiai nuomonei prieštaraujate?

Jeigu žmonės “skaito” merginų fotosesijas, sutinku, iš tokio skaitymo daug proto neapturėsi. Tačiau “Playboy” buvo ir yra apstu labai protingų ir įdomių straipsnių, kurie ne žemo IQ skaitytojui.


2011 m. tapote Pasaulio viktorinos čempionato Lietuvos čempionu, tačiau vėlesniais metais nusileisdavote Šarūnui Dirmeikiui. Kaip manote, koks jo fenomenas, kad jau ketverius metus joks lietuvis jo neaplenkė?

Daug žino, žaltys.


Kas labiausiai jus asmeniškai skatina dalyvauti Pasaulio viktorinos čempionate?

Noras sužinoti, į kiek klausimų galiu atsakyti.


Ar daug pažįstate lietuvių, kurie, manote, galėtų užimti aukščiausias vietas Pasaulio viktorinos čempionate ar kituose proto žaidimuose, tačiau ten nedalyvauja? Kas labiausiai juos stabdo nuo savęs išmėginimo?

Hm… Manau, kad kone visi, kurie galėtų dalyvauti, ir dalyvauja. Bent jau iš mano pažįstamų.


Dėkui už atsakymus.