Į Lietuvą žaibiškai atkeliavo nauja pramoga: pabėgimo kambariai, dar vadinami galvosūkių kambariais, iššūkių kambariais ar užduočių kambariais.

Dalyviai juose būna užrakinami ir turi per nustatytą laiką sugalvoti kaip pabėgti.

Informacijos apie pabėgimo kambarius ir jų apžvalgų dar labai trūksta. Siekdama padėti jums išsirinkti kambarį, tinkamiausią jūsų šventei ar pramogai, Protu.lt komanda nuolat bando įvairius Vilniaus pabėgimo kambarius, pabendravo su jų šeimininkais ir dalinasi tuo, ką sužinojo. Straipsnis atnaujintas 2024 metais!

Jei pageidaujate, kad čia atsirastų ir jūsų kambarys – susisiekite.


 

Ką būtina žinoti prieš renkantis pabėgimo kambarį

Pabėgimo kambariai ir jų lankytojai – labai skirtingi. Todėl labai svarbu, kad jūsų pasirinktas kambarys atitiktų jūsų norus. Svarbiausi pabėgimo kambarių skirtumai:

Logiškumas. Ar iš kambario galima ištrūkti remiantis vien logika, ar reikės ieškoti daiktų atsitiktinėse vietose, spėlioti?
Estetiškumas. Ar kambarys – “švarus”, ar jame teks teptis rankas bei daryti kas nevisai malonu?
Galvosūkių tipai. Ar kambaryje daug “klasikinių” galvosūkių (matematiniai uždaviniai, dėlionės ir pan.), ar galvosūkiai originalūs ir pirmiausia dar reikia dalyviams suprasti, kad tai galvosūkis?
Atmosfera. Ar kambaryje atkuriamas konkretus kūrinys/laikotarpis, ar labiau koncentruojamasi į užduotis?
Pagalbos. Kaip yra su organizatorių patarimais “įstrigus” – galima prašyti bet kiek (tai – dažniausias variantas) / ribojami / visai nėra?
Technika. Ar kambaryje naudojama speciali elektrinė/elektroninė technika, ar perdaryti paprasti daiktai?
Pašaliniai daiktai. Kiek kambaryje guli nereikalingų pabėgimui (klaidinančių) daiktų: jų gali visai nebūti, būti keletas arba labai daug.
Sudėtingumas. Koks procentas žmonių ištrūksta iš kambario laiku? Dažnai tai būna ~50%.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad:

• Dauguma kambarių priima iki 4-6 žmonių. Jei jūsų daugiau, rinkitės didesnius kambarius, arba eikite į vietas, siūlančias po kelis kambarius, ir pasiskirstykite. Kartais organizatoriai priima daugiau dalyvių nei yra numatę, bet tokiu atveju gali būti ankšta, dalis neturėti ką veikti ir pan.
• Visų kambarių kainos sukasi apie 50-80 eurų komandai, bet būna akcijų.
• Dauguma kambarių priima visų amžių klientus, bet vaikams dažnas nėra įdomus. Keli kambariai amžių riboja.
• Paprastai reikia ištrūkti per 60 min., bet Lietuvoje dažnas kambarys į tai griežtai nežiūri. Kai kur ir oficialus laikas kitoks.
• Jei esate pradedantysis, galite paskaityti taktiką, kaip organizuotis pabėgimą.

Toliau – Vilniaus pabėgimo kambarių apžvalgos.


 

Smart Rooms yra pabėgimo kambarys Vilniaus centre.

Šeimininkai akcentavo, kad norėjo sukurti jaukią atmosferą, todėl patalpos yra centre ir ne rūsyje, o, jei prisieitų palaukti, fojė galima pažaisti stalo futbolą.

Išprotėjusio astronomo kambarys

Dalyviai 2-5
Kaina 55 EUR komandai
Laikas 60 min. (esant galimybei pratęsiamas)
Adresas Gedimino pr. 26, Vilnius (įėjimas iš kiemo)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Smart Rooms pabėgimo kambarys

Siužetas: kambarys, kuriame užrakinami žaidėjai, priklausė astronomui, įtikėjusiam, kad anapus Žemės planetos dedasi keisti baisūs dalykai. Jis manėsi radęs tam įrodymų, tačiau pasaulis jį tiesiog laikė pamišėliu…

Išties, vos įžengus į kambarį nesunku suabejoti jo “kūrėjo” minčių tiesumu: ten kabo keistos nuotraukos, aprašinėtos net lubos, nemažai įvairių simbolių. Jums reikės visoje toje kebeknėje atrasti tinkamus kodus. Vienus kodus panaudosite spynutėse, kitus – specialioje elektroninėje įrangoje. Astronomas, bijodamas persekiojimo, kai ką paslėpė itin įmantriai.

Visgi, svarbiausia kambario kūrėjams ne tema, o patys galvosūkiai, kuriuos stengtasi padaryti kuo įvairesnius. Ant daiktų užklijuotos užuominos tiksliai nurodo, į ką pakaks vien tik pažiūrėti (o ką, tikėtina – ir pajudinti). Nereiškia, kad bus paprasta: kelios užduotys yra tokios, kad vien sugalvoti idėją, kaip jas atlikti, nepakaks – įgyvendinti visa tai realybėje gali užtrukti net ilgiau.

Kitaip nei daugelyje pabėgimo kambarių, norintiems įveikti “Išprotėjusio astronomo” kambarį prireiks ir šiek tiek žinių: anglų kalbos ir matematikos. Tiesa, tos žinios – ne aukštesnio nei aštuntos-devintos klasės lygio.

Jums patiks, jei:
• Norite “švaraus” kambario miesto centre, kuriame sudaryta jauki atmosfera.
• Norite panaudoti ir žiupsnelį žinių, o ne vien loginį mąstymą.
• Mėgstate galvosūkius, prie kurių reikia “paplušėti” ilgiau net ir sugalvojus, kaip maždaug juos spręsti.
• Pageidaujate, kad kambaryje būtų specialiai jam kurtos įrangos.

Žmogaus drugio pranašystės

Dalyviai 2-5
Kaina 55 EUR komandai
Laikas 60 min. (esant galimybei pratęsiamas)
Adresas Gedimino pr. 26, Vilnius (įėjimas iš kiemo)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Pabėgimo kambarys paremtas tikra Žmogaus drugio mistine istorija, apie kurią sukurtas ir filmas. Pasakojama, kad prieš 1967 m. sugriūvant Point Plesanto Sidabriniam tiltui JAV (tądien žuvo 46 žmonės), miestelėnams rodydavosi keistas padaras: žmogus-drugys raudonom akim. Kai kas tiki, kad žmogus-drugys – nelaimių pranašas, o supratęs, ką jis nori tau pasakyti, galbūt galėtum išsigelbėti nuo piktos lemties…

Atsiduriate vieno Point Plesanto gyventojo kambaryje. Jis, norėdamas išgelbėti kuo daugiau žmonių, stengėsi žūtbūt išsiaiškinti artėjančios katastrofos datą, tačiau savo tikslo taip ir nepasiekė, nes mįslingai dingo. Bet galbūt jis visgi spėjo kažką perprasti, gal kažkaip prieš “pranykdamas” pažymėjo būsimos katastrofos datą? Tai ir teks išsiaiškinti jums!

Paprasta nebus, nes, stojęs akis į akį prieš antgamtines paslaptis, kambario šeimininkas buvo itin atsargus: visas žinias kodavo, slėpė. Bet, gal nujausdamas savo lemtį, ir paliko užuominų grandinę.

Nuo simbolių iki senų laikraščių iškarpų, nuo šviesų iki įrašytų Point Plesanto miestelio gyventojų pasakojimų apie kraupius susidūrimus su žmogumi-drugiu – viskas (gal) prives iki būsimos katastrofos datos…

Skamba baugokai, tačiau tai nėra siaubo pabėgimo kambarys, nors istorija ir pilna paslaptingos mistikos.

Jums patiks, jei:
• Pageidaujate, kad kambaryje būtų specialiai jam kurtos įrangos.
• Mėgstate klausytis įdomių istorijų.
• Patinka mistinės istorijos, filmai (bet nenorite, kad būtų baisu).

Apleista miško trobelė

Dalyviai 2-5
Kaina 55 EUR komandai
Laikas 60 min. (esant galimybei pratęsiamas)
Adresas Gedimino pr. 26, Vilnius (įėjimas iš kiemo)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Miške gyveno šeima. Bet jau kuris laikas jos niekas nematė, o jų trobelė atrodo apleista. Keliaujate išsiaiškinti, kas ten atsitiko. Ir netyčia užsitrenkiate tamsokame trobelės viduje.

O ten kiekvienas daiktas, kiekvienas baldas glaudžia savyje paslaptį. Kiekvieno jų viduje viduje tūno užuominos, padėsiančios atverti dar daugiau slaptų erdvių. Vienas jų pasieksite perpratę spynelių kodus (išmąstyti nebus lengva). Tačiau kitus daiktus atidaryti teks kur kas paslaptingesniais ir netikėtesniais būdais – vien sugalvoti “kaip” užtruks. Prireiks ne tik gryno mąstymo, tačiau ir gero žiupsnio intuicijos (o taip pat, kad bent vienas dalyvis mokėtų angliškai).

Galiausiai, atidarius visas trobelės slaptavietes, paskutinėje jūsų lauks ne tik raktas į išorę, bet ir užuomina, kas gi iki jums ateinant įvyko trobelės viduje…

Pasak šeimininkų, tai – pats sudėtingiausias iš “Smart Rooms” pabėgimo kambarių. Tačiau ilgam “įstrigti” dalyviams jie neleidžia: duoda užuominų per raciją.

Jums patiks, jei:
• Norite kambario miesto centre, kuriame sudaryta jauki atmosfera.
• Jums patinka, kai iš karto galite suprasti, kur yra galvosūkiai – tačiau vis tiek reikia ilgai mąstyti, kaip juos spręsti.
• Mėgstate švelniai mistines istorijas.
• Pageidaujate, kad kambaryje būtų specialiai jam kurtos įrangos.

 

Nightmare Hotel

Nightmare Hotel vadinasi siaubo namais ir čia koncentruojamasi į siaubingą atmosferą, iš kurios norisi pabėgti ne dėl kažkokio tiksinčio laikrodžio. Nightmare Hotel veikia gyvi aktoriai.

Dalyviai 2-8 (rekomenduojama iki 6)
Kaina 18-25 eurų žmogui priklausomai nuo žmonių kiekio
Laikas Iš viso ~60 min., kambaryje ~40 min.
Adresas J. Jasinskio g. 16C, Vilnius
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Nightmare Hotel

“Nightmare Hotel” skirtumai nuo daugelio pabėgimo kambarių pasimato jau nuo pradžių: pasitinka ne šiaip darbuotojas, o į vaidmenį įsijautęs aktorius. Nuo to momento pasineri į seno siaubingo viešbučio atmosferą. Menkai apšviesta “registratūra” su keistoku darbuotoju, tamsūs koridoriai, net tualetai, kuriuose, atrodo, kažkas plovėsi kraują – ir visa tai dar prieš įeinant į patį pabėgimo kambarį…

Tiksliau, ne į kambarį, o į didžiulę erdvę iš daugybės baugių kambarių, per kurią teks “stumtis tolyn” kiekviename ieškant raktų ir kodų, idant patektum į kitą, paskui vėl kitą, dar baisesnį(?). Visa komanda privalo laikytis drauge, nes žibintuvėlis – tik vienas, ir tai jį turėsite ne iš karto…

Rasti raktus, kodus, nesunku: galvos sukti čia nereikia. Užtat tenka drįsti eiti pirmyn, tikrinti visokias keisčiausias erdves, rakinti duris ar kitas angas į kitą kambarį… Kuris eis pirmas? Kuris eis paskutinis?

Tempas didelis – jokiame Nightmare Hotel kambaryje komanda neužsibūna daugiau kokių 7 minučių. Nespėji nė visko apžiūrėti, o jau eini pirmyn. Bet nuo to pabėgimo kambarys (ar, tiksliau, kambarių serija) tik “stipresnė”, nes naujos, neištirtos erdvės su visokiais tamsiais kampais ir neaiškiomis figūromis visuomet baisesnės už tas, kurių kiekvieną kampą jau perpratai.

Na ir svarbiausia: Košmarų viešbutyje niekada nesate vieni. “Paslaptingos jėgos” čia skleis garsus, šviesas, kilnos daiktus, apsireikš keisčiausiais pavidalais… Kas anapus sienos? Grotų? Kas kitame kambaryje? Kas seka jums iš paskos?

Kartais tos jėgos subtiliai padeda. Kartais trukdo. Kartais vilioja eiti tolyn. Kartais veja iš kambarių: nėra ko užsibūti, jei jau radai kelią tolyn… Išeiti iš Košmarų viešbučio norisi ne dėl tiksinčio laikrodžio (jo – ar oficialaus laiko ribojimo – čia nėra išvis). Tiesiog įsisiautėjant dvasioms pasilikti baisu… Kiekvienai komandai “trileris” šiek tiek skirtingas: rengėjų tikslas ne visiems duoti tokias pačias užduotis, bet užtikrinti, kad visi praeis panašiu laiku, gavę panašią išgąsčio dozę. Tam nepasitelkiamos jokios “iš atmosferos iškrentančios” užuominos per kokią ten raciją. Racijų, pagalbų “iš išorės” nėra – yra tik tos pačios dvasios…

Jei pasidarys pernelyg baisu, žinosite slaptažodį, kurį pasakę būsite išvesti (be teisės grįžti).

Jums patiks, jei:
• Mylite siaubo filmus – ypač apie senus pastatus, vaiduoklius, patinka “Silent Hill” žaidimai…
• Norite sprukti iš kambario iš baimės, o ne iš reikalo.
• Šiurpi atmosfera patinka labiau, nei galvosūkių sprendimas.
• Patinka didelės erdvės ir nesinori būti tame viename kambaryje ilgiau kokių 7 min.
• Patinka pabėgimo kambariai su gyvais aktoriais.
• Patinka, kai visa komanda laikosi drauge.

 

Hangar

Hangar – psichologinis siaubo išgyvenimas, įkvėptas pabėgimo kambarių.

Dalyviai 2-8 (rekomenduojama 6)
Kaina 15 eurų žmogui, minimumas 90 eurų
Laikas 45 min. (griežtai)
Adresas Justiniškių g. 126, Vilnius (atėjus skambinti, kad pakeltų užtvarą)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Jums uždeda antrankius, maišą ant galvos, ir, susikabinusius, išveda nežinoma kryptimi. “Atgavę laisvę” suprantate, kad viskas tik prasidėjo. Kažkokie psichai-maniakai žaidžia su jumis žaidimą ir pabėgti galite tik radę kodą nuo laukujų durų. Radę jį per 45 minutes 500 kvadratinių metrų angare su daugybe kambarių, pilnų kraupių daiktų. Aklinoje tamsoje, pasišviesdami tik kraujo dėmių pritemdytas žibintuvėliais.

Ir angare jūs ne vieni… Ne be reikalo prieš įvedami į šį kambarį (tiksliau, angarą) žmonės pasirašo, kad sutinka, jog jie bus liečiami, prieš juos bus naudojama fizinė ir emocinė prievarta… Tai, kas iš pradžių atrodo kaip eilinis – tik labai didelis – pabėgimo kambarys, greitai ima panėšėti į survival horror kompiuterinį žaidimą. Tik kad tame žaidime jūs esate be ginklų ir netgi liesti psichus-maniakus taisyklės draudžia. Jei jau jus surado, jūs – jų valioje… Ir tai, ką psichai-maniakai jums gali padaryti, gali viršyti prie siaubo kambarių nepratusių lietuvių lūkesčius. Tas riksmas, kurį girdėsite, gali būti ne psichų-maniakų, o jūsų komandos nario, su kuriuo už uždarų durų daro nežinia ką…

Todėl norėdami neįkliūti, turite slapstytis. Bet juk dar reikia ir rasti kodus… Tiesa, galvosūkių spręsti neteks, tik ieškoti paslėptų užrašų. “Hangar” pabėgimo kamabrio žaidimas yra labiau “fonas”, o labiausiai akcentuojama atmosfera, gera vaidyba, galimybė pasijusti įkliuvusiam į siaubo filmą. Kaip dirbsite: pavieniui, dviese, po tris, visi kartu (bet ar taip ką spėsite)?.. Kas atidarinės tą spintą?..

Beveik jokia komanda pati laiku neištrūksta, bet, suėjus laikui, durys atsiveria pačios. Kai kurie žaidėjai tada palaimingai atsidūsta (jiems tikslu būna tapę tiesiog “išlikti” 45 minutes). Kai kurie net pasiduoda anksčiau: prieš žaidimą organizatoriai pasako “saugos žodį”, kurį ištaręs bet kuris dalyvis “evakuojamas” ir grįžti į žaidimą po to nebegali. Bet treti, būna, net sugebėję ištrūkti patys laiku gailisi, kad taip “sudegino” kelias unikalios pramogos minutes.

Kadangi “Blackout”, Lietuvoje, matyt, nepasirodys, “Hangar”, turbūt, yra arčiausiai to, ką galima patirti mūsų krašte.

Jums patiks, jei:
• Mėgstate siaubo filmus ir visada liūdėjote, kad Lietuvoje nėra tikrų siaubo kambarių.
• Pabėgimo kambariuose labiau mėgstate ieškoti kodų, o ne spręsti galvosūkius.
• Kiti Lietuvos siaubo pabėgimo kambariai jums atrodo pernelyg “civilizuoti” ir nelabai jau baisūs.
• Norite pabėgimo kambario su gyvais aktoriais.

 

Energetikos ir technikos muziejus

Energetikos ir technikos muziejus greta įprastos ekspozicijos įkūrė ir pabėgimo kambarį, kuris yra ne tik žaidimas, bet ir galimybė daugiau sužinoti apie pirmąją Vilniaus elektrinę (būtent elektrinės pastate ir įsikūręs muziejus).

Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys

Dalyviai 2-4
Kaina 50 EUR komandai
Laikas 60 min. (esant galimybei pratęsiamas)
Adresas Rinktinės g. 2, Vilnius
Kontaktai Tinklapis, Facebook (bendras muziejaus)

Tai – pirmasis toks pabėgimo kambarys Lietuvoje!

Kiti pabėgimo kambariai yra tiesiog pramoga: smagu spręsti galvosūkius, jeigu pabėgimo kambarys geras – gera pasijusti persikėlus į kitą vietą ar laiką. O štai “Senosios Vilniaus elektrinės paslaptyse” dar, be viso šito, spręsdamas kiekvieną užduotį čia sužinai ką nors naujo ir tikro iš elektrinės, Vilniaus ir Lietuvos istorijos.

“Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys” yra tarsi pabėgimo kambario ir dabar išpopuliarėjusių ekskursijų po “mažiau žinomas Vilniaus vietas” (“Gatvės gyvos” ir pan.) hibridas. Per valandą, kurią praleisite pirmosios Vilniaus elektrinės rūsyje, Elektrinės dvasia jums papasakos šio Vilniui svarbaus pastato istoriją. Visokius įdomius “pikantiškus” faktus, kurių daugelio net didelis Vilniaus istorijos žinovas paprastai nežino.

Kiekvienas pasakojimas susietas su galvosūkiu. Jį išspręsdami simboliškai pergyvenate kažkokį svarbų elektrinės momentą ir “stumiate istoriją tolyn”, vis arčiau šių laikų. Išeidami iš paslapčių kambario vėl sugrįšite į Energetikos ir technikos muziejų, kuriuo dabar yra virtusi pirmoji Vilniaus elektrinė. Vėl dabartis…

Viską, kas reikalinga spręsti galvosūkiams, sužinote pačiame kambaryje – čia ne viktorina ar egzaminas, taigi, jokių “žinių iš šalies” nereikės.

Kaip ir dera Energetikos ir technikos muziejui, pabėgimo kambaryje visos užduotys elektroninės, o ne šiaip spynelės. Kambarį įrengė “techniškais” kambariais išgarsėję “Insight Out“. “Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys” – geras įrodymas, kad pabėgimo kambarys gali būti ne vien pramoga, o ir edukacinė priemonė (labiau suaugusiems, nei vaikams). Ir dėl to, kad jo metu dalyviai sužino kažką naujo, neprarasti savo smagumo (o žingeidiems žmonėms, tikėtina, dėl to tapti tik dar smagesniu).

Jums patiks, jei:
• Norite pramogos metu ir sužinoti kažką naujo ir įdomaus.
• Patinka, kai kambariuose būna daug įmantresnių elektroninių užduočių.
• Domitės Vilniaus istorija, Lietuvos istorija ar pramoniniu paveldu.
• Patinka teminės ekskursijos po miestą.

 

Insight Out

Insight Out yra pabėgimo kambariai Vilniaus centre.

Poltergeistas

Dalyviai 2-4
Kaina 60 EUR komandai
Laikas 60 min. (esant galimybei pratęsiamas)
Adresas Totorių g. 21A, Vilnius (įėjimas iš kiemo)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Jūs esate paranormalių reiškinių tyrinėtojai, atsiųsti į namą, kuriame vaidenasi maža mergaitė. Jei nenuraminsite jos sielos ir neištrūksite, tas namas po valandos dings kartu su jumis viduje.

Vien jau pavadinimas “Poltergeistas” ir siužetas išduoda, kad tai – baisus pabėgimo kambarys. Šeimininkai kiekvienam lankytojui net duoda pasirašyti specialų dokumentą – kad yra sulaukęs aštuoniolikos, nėra nėščia moteris, kad supranta – bus siaubinga.

“Poltergeiste” baisiausia, kad niekada nežinai, ką “padarys mergaitė” atlikus eilinį šitokį paprastą pabėgimui būtiną veiksmą. Pabėgimo kambaryje daug elektronikos, kurios veikimas išties primena vaiduoklių darbus. Slaptos ertmės, šviesos, garsai ir kita… Užtat kambaryje nėra nė vienos įprastos spynos, atrakinamos kodu ar raktu. Šeimininkai teigė tokių “eilinių” galvosūkių neįreginėjo specialiai. Jie mano, kad pabėgimo kambariams metas pasukti nuo spynelių prie specialiai sukurtos vienetinės įrangos – taip jau yra jų tėvynėje Ukrainoje, kur ši pramoga išpopuliarėjusi net labiau.

Kaip pridera paranormalių reiškinių tyrinėtojams, į namą, kuriame siaučia poltergeistas, dalyviai jau nuo pat pradžių eina apsiginklavę specialiais prietaisais. Tai – prietaisas, skirtas apžiūrėti įvairius tarpelius ir skyles, bei ypatingos pirštinės, kurių nusiimti negalima visą žaidimą.

Priklausomai nuo komandos norų, žaidimas kiek individualizuojamas. Dar iš anksto prašoma užpildyti anketą su klausimais, kiek maždaug per raciją sakomų papildomų patarimų komanda norės, ar jų prašys pati, ar tai turėtų daryti organizatoriai savo iniciatyva. Pabėgimo kambarys nėra labai sudėtingas; vidutinis komandų pabėgimo laikas – ~45 min. su maždaug 2-3 papildomais patarimaos. Tiesa, yra “suktų” užduočių, kurių vien savo jėgomis neįveikia beveik niekas. Ne viename galvosūkyje pats pirmas į galvą atėjęs logiškas sprendimas greičiausiai nebus teisingas, reikės paieškoti sudėtingesnių alternatyvų.

Jums patiks, jei:
• Mėgstate siaubo filmus ir knygas apie paranormalius reiškinius.
• Mėgstate elektroninę įrangą bei užduotis ir nemėgstate “tiesiog eilinių spynų”.
• Norite, kad pabėgimo kambario šeimininkai laistų pasirinkti: norite daug pagalbų ar mažai, kada jas sakyti.
• Mėgstate, kai atsitinka kas netikėto.

Lenktynės su laiku

Dalyviai 2-4
Kaina 60 EUR komandai
Laikas 60 min. (esant galimybei pratęsiamas)
Adresas Totorių g. 21A, Vilnius (įėjimas iš kiemo)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Pabėgimo kambarys "Lenktynės su laiku" Vilniuje

Kadaise vienas alchemikas klaidingai atliko ritualą, todėl dabar gresia pasaulio pabaiga. Jūsų tikslas – laiko mašina nusikelti pas tą alchemiką ir viską padaryti teisingai, šitaip išgelbstint žmoniją. Deja, iš pradžių nežinote nei kur ta laiko mašina, nei kelintais metais alchemikas darė eksperimentą… Laimė, prieš tai alchemiko ieškojusios grupės paliko užuominų ir daiktų.

Paliko ir klaidinančių daiktų, užrašų. Tiesa, daugelį dalykų, kurių “gelbėjant pasaulį” neprireiks, pabėgimo kambario šeimininkai išvardija dar prieš įvesdami į kambarį, o kitus, komandai ėmus prie jų “krapštytis”, praneša per raciją.

Pabėgimo kambarys “Lenktynės su laiku” įrengtas realistiškai. Jame nėra raktų ar kodinių spynų, o užduotys dera prie atmosferos: ar tai būtų įvairi technika šiais laikais, ar “magija” alchemiko laikais. Kambario “vinis”, be abejo, yra laiko mašina, kurioje galima pasijusti it mokslinės fantastikos filme.

Pabėgimo kambarys gana sudėtingas. Be to, jis negailestingas klaidoms: kai kurie “neapsižiūrėjimai” kainuos nemažai laiko. Taigi, komandai reikia mąstyti strategiškai, atidžiai tyrinėti supančią aplinką ir apgalvoti savo veiksmus keliais žingsniais į priekį.

Jums patiks, jei:
• Mėgstate fantastinius filmus ir knygas.
• Mėgstate elektroninę įrangą bei užduotis ir nemėgstate “tiesiog eilinių spynų”.
• Jums svarbu atmosfera.
• Pageidaujate didesnės rizikos: kad padarę klaidas prarastumėte laiko.

Itališkas apiplėšimas

Dalyviai 2-4
Kaina 60 EUR komandai
Laikas 90 min. (esant galimybei pratęsiamas)
Adresas Totorių g. 21A, Vilnius (įėjimas iš kiemo)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Esate plėšikai, pasiųsti į muziejų pavogti jo seife saugomo Leonardo Da Vinčio dienoraščio. Einate ne pėsti: vadas jums įdeda visokios įrangos, kuri padės įveikti muziejaus apsaugą. Tik nežinote, kaip ir kada jas panaudoti… Muziejus pilnas Leonardo da Vinčio kūrinių. Atrodo, be eksponatų ir signalizacijos, ten nieko daugiau nėra. Tačiau daugelis eksponatų yra ne šiaip sau – jūs galite jais pasinaudoti siekdami savo tikslo. Sunku net įtarti, kaip ir kokias paskemes tai sukels…

Laiko, iki atvažiuos policija, turite 90 minučių. Tai – pusantro karto daugiau, nei daugelyje pabėgimo kambarių. Mat iš “Insioght Out” kambarių šis – sunkiausias, jo kliūtys iš pirmo žvilgsnio turi po kelis gana logiškus variantus. Taigi, labai praverčia laikas pamąstyti, pasitarti: net ir iš pirmo ar antro karto neatradus kelio, galite bendromis jėgomis jį perprasti vėliau ir vis tiek patirti atradimo džiaugsmą.

Eilinių spynų kambaryje iš esmės nėra: yra unikalios, kokybiškai padarytos užduotys, kur vienoje kambario pusėje atliktas veiksmas gali sukelti netikėtų pasekmių kitoje.

Jei prie užduoties strigtumėte per ilgai, per raciją galite prašyti organizatorių užuominų. Tačiau per prievartą jų niekas nebruks: dar prieš žaidimą galite paprašyti jų vengti.

Jums patiks, jei:
• Mėgstate filmus ir knygas apie apiplėšimus, taip pat “Da Vinčio kodą”.
• Manote, kad 60 minučių – per mažai, kad įsijausti į pabėgimo kambarį ir tinkamai jį spręsti.
• Mėgstate elektroninę įrangą bei užduotis ir nemėgstate “tiesiog eilinių spynų”.
• Norite, kad pabėgimo kambario šeimininkai laistų pasirinkti: norite daug pagalbų ar mažai, kada jas sakyti.
• Mėgstate, kai atsitinka kas netikėto.

 


 

LockedIn

LockedIn – pabėgimo kambariai Vilniaus centre, Mokslininkų namuose.

Pabėgimo kambarys veikia patalpose, kuriose anksčiau buvo kiti pabėgimo kambariai (vieni pirmųjų Lietuvoje), tačiau nieko bendro su jais neturi: nauji ir kambariai, ir jų savininkai.

Hotel Vegas

Dalyviai 2-4
Kaina 55 EUR komandai
Laikas 60 min.
Adresas Vašingtono a. 1 (įėjimas iš kiemo, 1 aukštas)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Atsibudote po audringo bernvakario Las Vegaso viešbutyje – ir neprisimenate, ko pridirbote vakar. Lyg to būtų maža, paskambina būsimas jaunikis ir sako: “Dingo vestuvinis žiedas! Raskit!”. Tikriausiai kažkur tame suverstame numeryje, bet kur? Kažin kodėl, daugelis durų, durelių, spintų ir komodų kambaryje neatsidaro – nors, atrodo, jokios spynos neuždėtos…

Visos durys atsivers tarsi magiškai. Pavyzdžiui, atlikus kokį, rodos, nesusijusį, bet iš tikro labai logišką veiksmą kitoje kambario pusėje. Iš pirmo žvilgsnio toks eilinis viešbučio kambarys slepia tikrą arsenalą netikėtumų ir nedidelių stebuklų… Viską reikia patirti iš eilės: kiekvienos atsivėrusios durys ar durelės pakiša jums idėjų ir priemonių atverti sekančias duris.

Prieš įkurdami savo pabėgimo kambarį, jo šeimininkai lankė daug kitų kambarių ir “gerokai atsikando” tų kambarių, kuriuose pagrindiniai galvosūkiai – spynelės ir kodų paieškos joms. Jų nuomone, dabartiniam klientui daug įdomiau kiti sprendimo būdai. Todėl “Hotel Vegas” – tik pora spynelių, o visa kita – specialiai šiam kambariui sukurtos elektroninės kliūtys.

Pabėgimo kambario veiksmas vyksta JAV ir yra svarbių užuominų vien anglų kalba, taigi, reikėtų, kad bent vienas komandos narys neblogai mokėtų šią kalbą.

Jums patiks, jei:
• Elektroninės kliūtys patinka daaaaug labiau, nei spynelės ir kodų joms paieškos.
• Patinka komedijos apie vyrukų ar merginų kompanijų nesėkmes.
• Mėgstate pabėgimo kambarius, kuriuose visa komanda kartu dirba prie vieno galvosūkio, o ne visi išsiskirstę sprendžia skirtingus.
• Mokate angliškai.

 

Code Room

Code Room – pabėgimo kambariai Žirmūnuose, Vilniuje, kuriuose galvosūkiai priderinti prie kambario temos.

Vilniaus atominė elektrinė

Dalyviai 2-5
Kaina 50-84 eurai priklausomai nuo dalyvių skaičiaus
Laikas 60 min.
Adresas Žirmūnų g. 68 (lipti į antrą aukštą)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Miestas pavojuje! Atominės elektrinės darbuotojai evakavosi ir ji tuoj sprogs. Jeigu jūs per 1 valandą nesustabdysite reaktoriaus.

Užėjęs į kambarį išties pasijunti it patekęs į ką tik apleistą atominę jėgainę. Ir dar grįžęs laiku ~20 metų atgal. Kiekvienas daiktas kuria tokį įspūdį.

Taip pat ir galvosūkiai. Pasak pabėgimo kambario šeimininkų, jiems buvo itin svarbu, kad galvosūkiai “nesipjautų” su kambario tema, o ją papildytų. “Daugelyje pabėgimo kambarių kambario pavadinimas yra tik pavadinimas” – pasakojo šeimininkai – “Tema sau, galvosūkiai – sau. Neva patenki į senovės pasaulį ar ateivių laivą, o iš tikrųjų turi rakinti tas pačias kiniškas spyneles”.

Vilniaus atominėje elektrinėje yra kitaip. Daugelis užduočių elektroninės. Specialiai kambariui sukurti, suprogramuoti įrenginiai: tikrų tikriausias “reaktoriaus stabdymas”.

Yra ir raktų ir spynelių, bet viskas atrodo savo vietoje: juk logiška, kad atominėje elektrinėje kai kas užrakinta. Ir “užuominos” kodams atrodo logiškos: juk tikrai koks darbuotojas galėjo šitaip negrabiai sugalvoti ar “pasižymėti” slaptažodį.

Kai kas Vilniaus atominėje elektrinėje lengviau, nei daugelyje pabėgimo kambarių. Kai viskas “kaip realybėje”, tai nėra visokių “galvosūkių dėl galvosūkių”, kai, tarkime, raktai slepiami kokiame galvosūkyje-dėžutėje (nes juk kokia prasmė būtų atominės elektrinės darbuotojams slėpti raktus galvosūkyje, kurį gali išspręsti kiekvienas protingesnis žmogus?).

Pasak šeimininkų, dar vienas to pliusas: daugiau džiaugsmingų “Eureka!” momentų, kai kas nors iš komandos pasidžiaugia išsprendęs užduotį. Kambaryje daugiau kliūčių, bet jos lengvesnės. Bent jau pradžioje: reaktoriaus stabdymas – ne vaikų žaidimas.

Jums patiks, jei:
• Patinka gerai atkurta kambario atmosfera, kai visos detalės kuria visumą ir “neiškrenta iš konteksto”. Norite pasijusti, kad tikrai darote tai, ką sako kambario tema.
• Visgi, svarbu ir galvosūkiai: nenorite eiti į kambarį vien dėl grožio ir atmosferos.
• Patinka, kai kambaryje daug elektronikos ir specialiai kambariui sukonstruotų daiktų.
• Norite prie pabėgimo kambario pastatyti automobilį.

Marso kolonija

Dalyviai 2-5
Kaina 50-84 eurai priklausomai nuo dalyvių skaičiaus
Laikas 60 min. (esant galimybei šeimininkai leidžia būti ilgiau)
Adresas Žirmūnų g. 68 (lipti į antrą aukštą)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Šis baltas supermodernus kambarys – vienintelė erdvė visame Marse, kurioje gali išgyventi žmogus! Ir tai ne amžinai: deguonis baigsis po 60 minučių! Privalote užbaigti savo misiją – ruošti marse gyvybei tinkamą erdvę – ir tinkamai pranešti savo vietą kosminiam laivui, kad šis atskristų jūsų paimti. Kol nesibaigė 60 minučių ir neuždusote.

Kiekviena detalė kambaryje kuria tą mokslinės fantastikos atmosferą. Čia nėra raktų ar spynelių: tolyn stumiamasi “sudėsčius” LED šviesas, sujungus baterijas, spaudinėjant mygtukus ar sukant kranelius ir dar kitais įdomiais būdais, kiekvienas kurių skiriasi nuo prieš tai buvusio. Siužetas nėra tiesiog tema, įkvėpusi dizainą: tai visa atmosfera, kuri tave apsupa, ir kiekvienas galvosūkis logiškai į ją įpintas, kiekvienas sienų elementas ar nuskambantis garsas yra ne šiaip sau.

Net nustebi, kiek daug visokių automatiškai atsidarančių durų, šviesų, mygtukų telpa šioje erdvėje. Bet, aišku, kitoje planetoje įkurtoje bazėje ir negali būti kitaip!

Netgi konsultacijas, jei įstrigsite, kambario šeimininkai “iš žemės” čia duoda ne per kokią pabėgimo kambariams būdingą XX a. raciją, o specialiame ekrane, kuris šiaip jau rodo nuolat senkantį Marso bazės deguonį…

Svarbu veikti komandiškai, pasidalinti darbais: skirtingi komandos žaidėjai tuo pat metu gali analizuoti skirtingus aplinkos fragmentus ir manipuliuoti ja. Nes beveik kiekvienas sienų ar sienelių kvadaratinis metras Marso bazėje slepia užuominą ar užduotį, kurią teks įveikti: misija didelė, laiko mažai.

Šis kambarys sudėtingesnis iš dviejų “Code Room” kambarių.

Jums patiks, jei:
• Patinka gerai atkurta kambario atmosfera, kai visos detalės kuria visumą ir “neiškrenta iš konteksto”. Norite pasijusti, kad tikrai darote tai, ką sako kambario tema.
• Visgi, svarbu ir galvosūkiai: nenorite eiti į kambarį vien dėl grožio ir atmosferos.
• Patinka, kai kambaryje vien elektronika ir specialiai jam sukurti įrenginiai, o ne raktai ir spynelės.
• Patinka, kai skirtingi komandos nariai tuo pat metu gali užsiimti skirtingais dalykais.
• Norite prie pabėgimo kambario pastatyti automobilį.

 

Break Free

Visus Break Free pabėgimo kambarius Vilniuje vienija tai, kad juose privaloma panaudoti visus penkis savo pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ir skonį). Patarimų skaičus – neribojamas. Break Free kaupia tikslią statistiką apie pabėgimus iš savo kambarių, tad lengvai pasilyginsi su rekordu ir įvertinsi kambarių sudėtingumą. Kartu su pabėgimo kambariais įrengta ir 80 kv. m pramogų erdvė (su biliardu ir kitais žaidimais), tad Break Free Vilniuje siūlo platesnį produktą įmonių vakarėliams ar kitoms šventėms, kur pabėgimo kambariai – tik dalis pramogų.

Neįmanoma misija

Dalyviai 2-5
Kaina 65 EUR komandai
Laikas 60 min.
Adresas Geležinkelio g. 6, Vilnius (įėjimas iš kiemo)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Tamsi naktis. Uždarytas bankas. Žinote, kad kažkur jo seife – brangūs deimantai. Jums į rankas įspraudžia tris galingus ginklus ir pirmyn! Tikslas – tuos deimantus rasti, pavogti ir sprukti lauk. Per 60 minučių.

Šaudyti neteks: banką saugo ne augaloti apsauginiai, bet spynos ir apsaugos sistemos. Jas turėsite įveikti gudrumu. Laimė, kažkas (gal koks nesąžiningas darbuotojas?) jums paliko užuominas, kodus. Tai pat pažymėjo, kuri užuomina kuriai apsaugos sistemai įveikti skirta. Ne visiškai atvirai – jų “perskaitymui” reikės panaudoti visus penkis pojūčius.

Todėl daugeliui “plėšikų” – tokių, kaip jūs – duotųjų 60 minučių vos pakanka viskam atrasti ir perkąsti. Nors ir skambina porą kartų savo vadeivoms papildomų patarimų.

Nes apsaugos sistemų tikrai daug. Ir kai kurias jų vis tiek aktyvuosite. Ir gal net pajusite pavojų gyvybei…

Per valandą pabėga ~60% komandų, vidutiniškai pasinaudojusios dviem pagalbom. Vidutinis pabėgimo laikas – ~53 minutės.

Jums patiks, jei:
• Norite pabėgimui panaudoti visus penkis pojūčius.
• Žavitės elektronika ir visais netikėtumais, kuriuos ji gali sukelti.
• Nemėgstate spėlioti, kuri užuomina kuriai užduočiai skirta.
• Patinka įtampa ir pavojaus jausmas.
• Mėgstate filmus apie nusikaltėlius, mafiją, plėšikus.

Už grotų

Dalyviai 2-5
Kaina 65 EUR komandai
Laikas 60 min.
Adresas Geležinkelio g. 6, Vilnius (įėjimas iš kiemo)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Patekote į kalėjimą ir šiandien iš jo bėgsite! Sargybiniai valandai pasitraukė ir tai – jūsų šansas.

Pabėgti iš kalėjimo – tai ne iš vieno kambario paspurkti. Visų pirma turėsite įveikti kameros grotas. Bet tai mažiau negu pusė darbo. Juk anapus grotų – dar ne laisvė. Dar reikia pabėgti iš pastato.

Pabėgimo kambaryje laukia ne tik “gudrios” pabėgimo kambarių užduotys-galvosūkiai (kai iš visokių užuominų – čia pateikiamų ir garsais, kvapais, skoniais – reikia išskaičiuoti, kokius kodus vesti ar kaip naudotis tam tikra įranga).

Iš “už grotų” reikės sprukti ir taip, kaip kokiame filme apie pabėgimą iš kalėjimo: su pa(si)slėptom pabėgimo priemonėm, savadarbiais įrankiais, miklumu… Ir nelegaliai “zonon” prasineštas senutėlis telefonas, kuriuo galėsite gauti patarimų iš bendrininkų laisvėje.

Pagal šeimininkų pateikiamą statistiką, iš “už grotų” per 60 minučių pasprunka 50% komandų, o vidutinis pabėgimo laikas yra 52 minutės. Skambinti ir prašyti patarimo vidutiniškai prireikia du kartus.

Jums patiks, jei:
• Norite pabėgimui panaudoti visus penkis pojūčius.
• Mėgstate filmus apie pabėgimus iš kalėjimo.
• Norite vidutinio sunkumo pabėgimo kambario.

X failai

Dalyviai 2-5
Kaina 65 EUR komandai
Laikas 60 min.
Adresas Geležinkelio g. 6, Vilnius (įėjimas iš kiemo)
Kontaktai Tinklapis, Facebook

“Break Free Vilnius” pažiba. Baras, kuriame dingsta žmonės. Jums reikia išsiaiškinti kur, kaip jie dingsta ir “išnešti kailį” sveikiems.

Nuo pat pirmos akimirkos aišku, kad “X failai” slepia daug paslapčių. Baras? Koks baras? Randate tik mažą kambariuką…

Aišku, tai tik pradžia. Spręsdami galvosūkius “stumiatės” gilyn, gilyn, į vis paslaptingesnes ir paslaptingesnes erdves. Kiekvienas kodas paslėptas labai įmantriai: iš pirmo žilgsnio net nesupranti, kad ten užuomina ir tik pamąsčius, pagalvojus netradiciškai ateina tas “Eureka” momentas. Variantų mėginimams gausu: juk teks išmaniai panaudoti ne tik regą, bet ir lytėjimą, skonį, uoslę, klausą. Ir dal tų pojūčių panaudoti ne šiaip sau, o specialiai kambariui įrengtuose aparatuose.

Visgi kambarys grįstas logika, todėl, gerai pamąsčius, spėlioti neteks.

Kambaryje gerai sukurta truputį nejauki “kažkas tuoj atsitiks” atmosfera – tačiau “X failai” nėra siaubo kambarys.

Jums patiks, jei:
• Norite pabėgimui panaudoti visus penkis pojūčius.
• Patinka paslaptys ir mistiniai filmai.
• Patinka kambariai su elektronika ir jos sukeliami netikėtumai.