Atnaujinti ir pataisyti Nacionalinės viktorinos 2018 rezultatai!

Sausio 27 d. trečioji Nacionalinė viktorina praūžė ne tik per Lietuvą, bet ir per Europą: ji įvyko 28 Lietuvos bei 4 užsienio miestuose.

Nacionalinės viktorinos čempionu tapo VDM Paulius Ambrazevičius, apgynęs šį titulą ir iškovojęs 171 tašką iš 210 galimų. Antras liko VM Dominykas Lašinskas (168), trečias – Paulius Skirkevičius (166), ketvirtas – Žilvinas Adomaitis (163), penktas – Donatas Kazbaras (160). Visi jie žaidė Vilniuje. Geriausiai pasirodžiusi nevilnietė – VM Birutė Nefaitė iš Panevėžio, surinkusi 159 taškus ir likusi šešta.

Klausimų temos: kas laimėjo ir kuri sudėtingiausia

Atskirose temose lyderių įvairovė buvo kur kas didesnė: preliminariais duomenimis, tik keturias iš aštuonių temų laimėjo tie patys lyderiai (Paulius Ambrazevičius – kūrybą su 26 ir gamtą/geografiją su 28, Dominykas Lašinskas – sportą su 27 teisingais atsakymais, Paulius Skirkevičius – kultūrą su 23).

Nacionalinės viktorinos užduotis sprendžia VM Dominykas Lašinskas, pasiekęs antrąją vietą

Nacionalinės viktorinos užduotis sprendžia VM Dominykas Lašinskas, pasiekęs antrąją vietą

Gyvenime 28 klausimus iš 30 atsakė Evaldas Stulgaitis iš Vilniaus, nors bendroje įskaitoje liko 84-as.

Geriausiu istoriku pasirodė Gintaras Lukošiūnas iš Panevėžio (28), kuris šiaip liko 68-as.

Visuomenės temoje (politika, ekonomika ir šiandienės Lietuvos realijos) lygių nebuvo Arūnui Bliūdžiui iš Vilniaus (25), bendroje įskaitoje užėmusiam 60 vietą.

Tradicijas geriausiai išmananti pasirodė Rūta Lukoševičiūtė iš Lentvario, sugebėjusi atsakyti net 29 klausimus iš 30. Tai – 2018 m. Nacionalinės viktorinos vienos temos rekordas, nes niekas kitas daugiau tiek neatsakė ir niekas netasakė visų 30. Rūta bendroje įskaitoje liko 16-oji.

Nacionalinės viktorinos top 20

Nacionalinės viktorinos top 20

Kokios temos sudėtingiausios?

Sunkiausia dalyviams pasirodė kultūros tema, apimanti vaizduojamuosius, taikomuosius, atliekamuosius menus bei kalbą: jos atsakymų vidurkis – tik 6,7. Istorijos – 8,2, sporto – 8,6, kūrybos – 9,1, tradicijų – 11,8, gamtos/geografijos – 12,1, visuomenės – 12,4, gyvenimo – 13,8. Taigi, klausimų sudėtingumas pasirodė gana netolygus: iš sunkiausios temos vidutiniškai atsakyta daugiau nei dvigubai daugiau klausimų, nei iš lengviausios.

Sporto tema pasirodė pati nenuspėjamiausia: netgi tarp penkiasdešimties Lietuvos lyderių yra aštuoni žmonės, kurie iš jos nesugebėjo atsakyti net 10 klausimų. Visgi, sportu domisi ne kiekvienas.

Iš viso rezultatų vidurkis – 78,2.

Dalyviai sprendžia Nacionalinės viktorinos 2018 klausimus vienoje Vilniaus auditorijų

Dalyviai sprendžia Nacionalinės viktorinos 2018 klausimus vienoje Vilniaus auditorijų

Dalyvių ir miestų skaičius – rekordinis

Nacionalinė viktorina sumušė visus rekordus: joje žaidė net 1181 žmogus. Daugiausiai viktorinininkų klausimus gliaudė Vilniuje (389), kur VU Gyvybės mokslų centre jiems skirtos net 7 auditorijos. Kaune dalyvavo 202, Šiauliuose – 67, Panevėžyje – 52, Klaipėdoje – 50. Tarp mažesnių miestų, aktyvumu nustebino Ukmergė, kur į NV susirinko daugiausia moksleiviai (41 dalyvis), bei Žasliai (32), aplenkę net šeštąjį pagal dydį Lietuvos miestą Alytų (31). Kituose miestuose ir miesteliuose žaidė iki 30 dalyvių kiekviename. Užsienyje iš viso žaidė 65 žmonės.

Nacionalinės viktorinos klausimai paskelbti čia.

Nacionalinės viktorinos lyderių apdovanojimai numatyti vasario 8 d. Vilniuje.