Lyderiai yra TV žaidimas, kuriame susiremia dvi komandos, pagal įvairias taisykles (priklausomai nuo turo) atsakinėdamos labiau išmąstmui, nei žinioms skirtus klausimus,

Vieta LRT televizija
Adresas
Laikas Neberodoma
Kaina Nemokamas (yra atranka)
Dalyviai 2 komandos rungtynėse
Nuorodos Laidų peržiūra

Taisyklės

Sezone dalyvauja tos pačios komandos. Jos žaidžia mačuose viena prieš kitą. Mačas susideda iš kelių turų, kiekviename kurių taisyklės šiek tiek skiriasi: vienur reikia atsakyti per nustatytą laiką (atsakinėja tik ta komanda, kuriai užduotas klausimas), kitur – kuo greičiau (ekrane vis daugėja užuominų, o atsakinėja ta komanda, kuri pirma nuspaudžia mygtuką), dar viename ture komandos užduoda klausimus viena kitai. Veda istorikas A. Bumblauskas.

Istorija

Žaidimas prasidėjo kaip “Ateities lyderiai”, o jame dalyvauti galėjo tik studentai. Kiekviena komandą atstovavo atskirą universitetą, šie universitetai ir pirkdavo reklamą žiūrėdami į tai kaip į būdą gerinti įvaizdį (būdavo pristatomieji filmai). Vėliau formatas išplėstas: dalyvauja ir dėstytojai, alumnai (baigusieji), atsirado ir neuniversitetinių komandų. Pradžioje laidos trukdavo ~2 val., be kita ko, klausimų teisingumą dar vertindavo nuolat besikeičiantis “senatas” iš 3 asmenų. Vėliau laidos buvo sutrumpintos. Nuo 2013 m. “Lyderius” pakeitė individuali viktorina “Žinių riteriai ir damos“.