Kas? Kur? Kada? yra televizijos žaidimas, įkvėptas 1977 m. sovietinio žaidimo. Jo metu vienintelė komanda atsakinėja į žiūrovų sugalvotus kausimus.

Vieta Lietuvoje neberodomas
Adresas
Laikas Lietuvoje neberodomas
Kaina Nemokamas (yra atranka)
Dalyviai Vienu metu – viena komanda
Nuorodos Facebook

Taisyklės

Žiūrovai siunčia į laidą klausimus, kurie pateikiami komandai. Vienu metu žaidžia viena komanda, jokių oponentų nėra. Ji suka ratą ir nuo “išsuktos” pozicijos priklauso užduosiamas klausimas. Klausimai – logikai ir išmąstymui. Kai kurie klausimai užduodami pagal specialias taisykles (pvz. gali atsakinėti tik vienas komandos narys). Visi klausimai susiję vien su “Aukštąja kultūra”, o laidos įvaizdis reikalauja, kad dalyviai būtų apsirengę oficialiais drabužiais.

Istorija

“Kas? Kur? Kada?” atsirado 1977 m. Sovietų Sąjungoje. Tai buvo vienintelis sovietinis intelektualus televizinis žaidimas, dėl ko tapo kultiniu. Po Sovietų Sąjungos žlugimo jo versijos pasirodė ne vien Rusijoje, bet ne visur išpopuliarėjo. Paprastai būdavo mėgstamiausias tarp rusų bendruomenių, kurios panašius žaidimus ėmė organizuoti ne tik televizijoje, steigė “Kas? Kur? Kada?” klubus. Lietuvoje laidą daryti bandyta 2012 m. (TV3), bet ji išsilaikė tik du sezonus.