Visus Break Free pabėgimo kambarius Kaune vienija tai, kad juose privaloma panaudoti penkis pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ir skonį). Patarimų skaičus – neribojamas. Break Free kambariai yra dviejose Kauno centro vietose.

Teatro užkulisiai [neveikia]

Dalyviai 2-5
Kaina 50 EUR komandai
Laikas 60 min.
Adresas K. Donelaičio g. 40, Kaunas
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Pavadinimas “Teatro užkulisiai” kalba pats už save: įsliūkinę ten, kur galima tik aktoriams, užsitrenkėte ir turite pabėgti. Atrasti, kaip tai padaryti, užtruks: jei pasiseks, ne ilgiau valandos. Teatro užkulisiai, kaip pridera, pilni įvairiausių rakandų, rekvizitų (grimo staliukas, kostiumai, papuošalai ir t.t.). Teks juos gerai apieškoti, o logiškos užuominos padės atrasti, kas yra svarbu sprendimui. Iki pabėgimo dar lauks ir paslaptingų netikėtumų.

Iš teatro užkulisių sėkmingai laiku pabėga 70% dalyvių, pasinaudoję vidutiniškai 1-2 užuominomis (užuominų galima prašyti bet kada paskambinus telefonu, jų skaičius neribotas). Procentas gal būtų dar didesnis, jei ne didelis skaičius dalyvaujančių naujokų: organizatoriai šį kambarį rekomenduoja visiems, kam tai – pirmasis pabėgimo kambarys. Pasak organizatorių, “Kai kurios Teatro užkulisių užduotys kartais yra lengviau įkandamos vaikams, nes jie paprasčiau mąsto, o suaugę dažnai yra linkę į viską žiūrėti daug sudėtingiau”.

Nepatyrusiems turėtų padėti ir tai, kad kambaryje nėra ypatingos, specialiai jam sukurtos elektrinės įrangos: viskas yra kasdieniai daiktai (kai kurie šiek tiek modifikuoti). Kaip ir tikroje kasdienybėje, kambaryje teks panaudoti visus penkis savo pojūčius.

Jums patiks, jei:
• Norite pabėgimui panaudoti visus penkis pojūčius.
• Manote, kad genialumas – paprastume.
• Tai jūsų pirmasis kambarys.
• Norite pamatyti tikrus Kauno muzikinio teatro aktorių kostiumus.

Mafijos kambarys

Dalyviai 2-5
Kaina 50 EUR komandai
Laikas 60 min.
Adresas Gedimino g. 30, Kaunas
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Buvote užrakinti mafijos boso kabinete. Sprunkate. Pabėgimo eiga primena filmus apie nusikaltėlius ar šnipus. Iš pažiūros kuklūs baldai slepia daugybę elektr(on)inės įrangos – tik tinkamai ją perpratus ir panaudojus kambario durys vėl atsirakins. Tai – lenktynės su laiku. Įveikus vieną kliūtį kelią pastoja nauja. Dažnai tokia, kokios net nebūtum nuspėjęs esant.

Atsidūręs kambaryje pradžioje supranti tik mažą dalį to, ką reiks padaryti: viskas aiškėja eigoje. Daug daiktų, kurie iš pirmo žvilgsnio svarbūs, pasirodys besantys tik dekoracijos. Tuo tarpu išties būtinos užuominos ir galvosūkiai neretai gudriai paslėpti.

Tačiau “daryti kratos” nereikės: švieselėmis, garsais ir kitais moderniais būdais pats kambarys dažniausiai kreips tinkama vaga (aišku, reikės tuos signalus suprasti). Pagal elektronikos kiekį ir unikalumą tai – vienas stipriausių pabėgimo kambarių Lietuvoje.

Atmosfera čia – nejaukiai baugi (bet ne šiurpi, kaip siaubo filmuose). Derina tiek amerikietiškos/itališkos mafijos (atitinkami paveikslai ant sienų), tiek lietuviškosios “Daktarų eros” detales (~1990 m. leistos knygos lentynose).

Pasak organizatorių pabėgimo kambarys – vidutinio sudėtingumo (laiku ištrūksta ~60% komandų paprašiusios 1-2 užuominų).

Beje, Mafijos kambariai iš tikro yra du (su tokiom pačiom užduotim). Jeigu jūsų yra daug galite pasidalinti į dvi dalis ir rungtis tarpusavyje kuri pusė savą kambarį paliks anksčiau.

Jums patiks, jei:
• Norite pabėgimui panaudoti visus penkis pojūčius.
• Žavitės elektronika ir visais netikėtumais, kuriuos ji gali sukelti.
• Patinka unikalios kliūtys, o ne tiesiog skaičių, raidžių ar raktų paieškos.
• Mėgstate filmus apie mafiją ir nusikaltėlius (ir nesate tokių silpnų nervų, kad juos išsyk išjungtumėte).
• Norite su kolegomis ne tik bendradarbiauti, bet ir pasivaržyti, kas tą patį išspręs greičiau.

Leonardo Da Vinčio kambarys

Dalyviai 2-4
Kaina 50 EUR komandai
Laikas 60 min.
Adresas K. Donelaičio g. 40, Kaunas
Kontaktai Tinklapis, Facebook

Pagal siužetą šis kambarys priklausė Da Vinčio darbą tyrinėjusiam profesoriui. Kambaryje daug elektronikos – ir ne šiaip sau eilinių elektroninių spynų, o tokių kliūčių, kurias, galbūt, galėtų kurti pats Leonardas, jeigu būtų perkeltas į šiuos laikus. Pagal elektronikos kiekį ir unikalumą Da Vinčio kambarys – vienas stipriausių Lietuvoje.

Modernios technologijos derinamos su Renesanso dvasia: tikro Da Vinčio piešinių reprodukcijomis, “ezoteriniais” simboliais. Užduočių įvairovė itin didelė: nereikia tiesiog įvedinėti skaičiukus į skirtingas spyneles ar pritaikyti raktus. Tai – dėl elektronikos. Ji žavi ir todėl, kad jūsų veiksmai laidų ir mirkoschemų dėka gali sukelti išties netikėtų pasekmių. Tarsi kompiuteriniame žaidime ar, kaip pasakytų kas nors atklydęs iš Leonardo epochos, lyg veikiant burtams.

Pasak organizatorių, iš kambario laiku išeina ~55% dalyvių. Dažna kliūtis pabėgimo kambarių naujokams: Da Vinčio kambarys pilnas visokių keistų profesoriaus surinktų prietaisų, nebūtinai susijusių su reikalu. Ėmus viską apžiūrinėti nuodugniai tiesiog neliks laiko. Įeidami jau turėtumėte žinoti, ką daryti, ko siekti. Todėl organizatoriai šį kambarį rekomenduoja rinktis tik išbandžiusiems paprastesnius (paprastai – “Teatro užkulisius”).

Jums patiks, jei:
• Norite pabėgimui panaudoti visus penkis pojūčius.
• Žavitės elektronika ir visais netikėtumais, kuriuos ji gali sukelti.
• Patinka unikalios kliūtys, o ne tiesiog skaičių, raidžių ar raktų paieškos.
• Jau esate išbandę kitų pabėgimo kambarių.